Skocz do zawartości
Piotr Fraszczak

Dedyk pod WWW, TS3

Polecane posty

Witam otoz od kilku dni mam problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej oferty dedykow z ochrona ddos. Posiadam kilka stron www i serwer teamspeak. Planuje tez uruchomic kilka serwerow gier CS. Otoz chcialem sie zapytac na poczatek jak to jest dokladnie z tym Anty DDOS'em w OVH. Chodzi mi glownie o oferte Soyoustart. Niemam mozliwosc sprawdzenia tych serwerow i dlatego moje pytanie, bo wydac okolo 500zl z istalacja serwera i ma sie okazac po kilku minutach ze ich ochrona DDOS jest slaba to ja dziekuje. "Utopilem" juz troche kasy na testowanie w SlaskDataCenter, SprintDataCenter u ktorych ochrona DDos jest zadna albo w przypadku SprintDataCenter slaba. Najlepiej sie sprawuje hosteam i tam posiadam swoj serwer teamspeak, ale niestety dedyki u nich z odpowiednia ochrona sa naprawde drogie. Moze macie jakas alternatywe z dobrym anty-ddos'em. Tak jak napisalem na poczatku, Soyoustart w OVH jest ciekawa oferta z wyjatkiem pewnie slabych pingow jesli chodzi o serwery gier, niestety nie moge sprawdzic tej ich ochrony. Mam w ovh VPSa i pada na strzala jesli chodzi o atak ddos, mozliwe ze inaczej jest z dedykiem. Takze podsumowujac OVH i jak jest z ich ochrona czy moze inny polski hosting ??

Moj budzet to okolo 250zl/mc. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę nie licz na serwer z ochroną ddos w Polsce. Co do SYS mają dobry filtr i w przypadku nawet dużego ataku serwer będzie działał jednak pocket lossy będą wysokie. Nie nadaje się jednak zupełnie na serwery cs ze względu na duży ping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest odwiecznie ta sama - wynosisz hosting WWW i inne usługi mogące się schować za cloudflare na jeden serwer, a wszystkie teamspeaki, CS-y i inne directy na drugi, w ten sposób minimalizujesz potencjalne straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w tej cenie w polskiej lokalizacji bedzie ciezko, ale jesli OVH ma dobre te filtrowania to bym mimo tych pingow sobie ich wybral. Wazne zeby darmowy IPSTRESSER nie wysypywal serwera w 10sek, tak jak to bylo w przypadku mojego VPSa z OVH. Chyba ze wybiore KVM z Hosteam bo nad tym tez myslalem, ale chcialbym miec mozliwosc wyboru kilku IP do postawienia kilku mniejszych VPSow, wtedy bym musial z tego zrezygnowac.



PS. Bawilem sie troche z Gre-tunnel, ale nie do konca to dzialalo jakbym chcial.


Edytowano przez Piotr Fraszczak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strony na vps'ie w OVH + CloudFlare - 15 zł / msc

TS3 na vps'ie w Hosteam - 20 zł / msc

Poczta na współdzielonym w Mints - 1,25 zł / msc (płatność roczna + wplny kupisz po 0.5 zł)

Serwery gier w Pukawce (dobry antyddos, lokalizacja Warszawa, taniej wplny).

 

To chyba najbardziej opłacalne rozwiązanie - nie pakuj wszystkiego na jeden serwer dedykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Zgodzę się z lokatorem.

Dodatkowo jest sens tracic kase na CS'a ? Teraz wszyscy w CS GO jadą na publicznych serwerach od Valve...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@up

 

Zgodzę się z lokatorem.

Dodatkowo jest sens tracic kase na CS'a ? Teraz wszyscy w CS GO jadą na publicznych serwerach od Valve...

 

Update: Coraz mniej ze względu na masę odpalonych dzieciaczków co potraciły rangi. Ostatnio nawet na faceicie trafiłem na odpalonego typka bo dostawał bęcki a on nie może przegrać no jak to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele polskich serwerów lokuje się w hosteam.pl oraz net-speak.pl.

 

Poleciłbym BlazingFast.io, gdyż szybciej wycinają exploity etc. niż hosteam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×