Skocz do zawartości
KerbenII

Wstępna wycena kolokacji

Polecane posty

Witam,

Proszę o wstępną wycenę kolokacji serwera typu Rack (2U), 750W.


Serwer będzie wykorzystywany pod hosting strony szkoły (zsem.edu.pl)

oraz jako platforma hostingowa dla jej uczniów (proste stronki tworzone

w ramach zajęć).


Pozdrawiam,

Patryk Węgrzynek

Edytowano przez KerbenII (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie zrobić tego na tanim VPS, tylko na 750 W blaszaku? O.o

Dotacja z UE wpadła na sprzęt?

Dotacja to jedna sprawa.

Druga sprawa to wirtualki, która szkoła posiada (na ów blaszaku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to, jak są przepierniczane publiczne pieniądze i podatki nas wszystkich :rolleyes:

Serwer będzie wykorzystywany pod hosting strony szkoły (zsem.edu.pl)
oraz jako platforma hostingowa dla jej uczniów (proste stronki tworzone
w ramach zajęć).

 

Do tego wystarczy VPS za 40 PLN miesięcznie, no może 100 PLN brutto. Kolokacja 750 W wyjdzie co najmniej ~200 PLN netto miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Ile jest tych wirtualek?

2) One muszą być widoczne z zewnątrz czy tylko w obrębie szkoły?

3) Jaki ruch macie na tej swojej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego wystarczy VPS za 40 PLN miesięcznie, no może 100 PLN brutto. Kolokacja 750 W wyjdzie co najmniej ~200 PLN netto miesięcznie.

Nie wyobrażam sobie wirtualizowania wirtualek na VPSie ;-)

 

1) Ile jest tych wirtualek?

2) One muszą być widoczne z zewnątrz czy tylko w obrębie szkoły?

3) Jaki ruch macie na tej swojej stronie?

  1. 6 wirtualek
  2. 2 publiczne, 4 w obrębie szkoły
  3. średnio 1-2 gb transferu miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie wirtualizowania wirtualek na VPSie ;-)

Nigdzie nie wspomniałeś, że chcesz stawiać wirtualki. Dodatkowo, na VPSie możesz sobie postawić kontenery LXC. Chyba, że wymagasz Windowsa na gościach.

 

Miłego przewalania publicznych pieniędzy! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie wspomniałeś, że chcesz stawiać wirtualki. Dodatkowo, na VPSie możesz sobie postawić kontenery LXC. Chyba, że wymagasz Windowsa na gościach.

 

Miłego przewalania publicznych pieniędzy! ;)

 

 

Dotacja to jedna sprawa.

Druga sprawa to wirtualki, która szkoła posiada (na ów blaszaku).

Wspominałem :-)

Potrzebuję tam przenieść również Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie SoYouStart jakiś z dedyków do wirtualizacji. Moim zdaniem może nieco drożej ale z pewnością stabilniej bo na ichniejszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wtf, jest mowa o kolokacji a wy tu vps albo soyoustart. Jest sprzęt, nie każdemu chce się bawić z przenoszeniem / adaptacją wirtualek to po co drążyć temat ;-)

 

Jeżeli interesuje Ciebie sprintdatacenter.pl to napisz na info@sprintdatacenter.pl w celu wyceny. Potrzebujemy głównie

1. Rozmiar sprzętu (widzę, że 2u ale wspomnij o tym handlowym)

2. Zasilanie (czy redundantne czy nie oraz moc zasilacza

3. Czy będziesz potrzebował zdalnych rąk

4. Ilość interfejsów sieciowych (management / eth0 - oddzielnie)

5. Transfer

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wtf, jest mowa o kolokacji a wy tu vps albo soyoustart. Jest sprzęt, nie każdemu chce się bawić z przenoszeniem / adaptacją wirtualek to po co drążyć temat ;-)

 

Jeżeli interesuje Ciebie sprintdatacenter.pl to napisz na info@sprintdatacenter.pl w celu wyceny. Potrzebujemy głównie

1. Rozmiar sprzętu (widzę, że 2u ale wspomnij o tym handlowym)

2. Zasilanie (czy redundantne czy nie oraz moc zasilacza

3. Czy będziesz potrzebował zdalnych rąk

4. Ilość interfejsów sieciowych (management / eth0 - oddzielnie)

5. Transfer

 

 

Dzięki! Napisałem już wcześniej do SDC, ale nie zawarłem wszystkich wymaganych przez was informacji. Pozwoliłem sobie wskazać w mailu źródło polecenia - na pewno Ci nie zaszkodzi, a może pomoże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłego przewalania publicznych pieniędzy!

 

 

Nowosądecki elektryk zawsze miał to do siebie , wiem co mówię. ( Były uczeń) . I sensu nie widzę kolokacji sprzętu przy takim programie nauczania to jest poniżej krytyki po co wam serwer zwykły współdzielony ( Reseller z DA lub CP ) by uczeń mógł sobie dobrze robić gdy nauczyciel mu uruchomi konto 200MB) starczy ot co.

 

Szuka miejsca kolokacji a w Starym Sączu jest DC. Już to widzę jak dyrekcja skubie pieniążki na kolokację , Od kiedy uczeń kończący kierunek Technik informatyk pyta o kolokacje :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nowosądecki elektryk zawsze miał to do siebie , wiem co mówię. ( Były uczeń) . I sensu nie widzę kolokacji sprzętu przy takim programie nauczania to jest poniżej krytyki po co wam serwer zwykły współdzielony ( Reseller z DA lub CP ) by uczeń mógł sobie dobrze robić gdy nauczyciel mu uruchomi konto 200MB) starczy ot co.

 

Szuka miejsca kolokacji a w Starym Sączu jest DC. Już to widzę jak dyrekcja skubie pieniążki na kolokację , Od kiedy uczeń kończący kierunek Technik informatyk pyta o kolokacje :)

 

 

Witaj Łukaszu,

Dzięki za wyrażenie swojej subiektywnej opinii odnośnie poziomu nauczania w "Nowosądeckim Elektryku".

 

Chciałbym jednak powrócić do tematu posta, którym jest szukanie najlepszej (nie najbliższej) oferty kolokacji serwera dedykowanego.

 

Swoje oferty proszę kierować (tak jak dotychczas) w formie wiadomości prywatnych, lub na mojego maila (pwegrzynek@zsem.edu.pl)

 

PS: Proszę moderatora o przeczyszczenie wątku z różnego rodzaju dygresji i off-topów.

Edytowano przez KerbenII (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem taki mail , wzruszyłem się ach te kobiety w elektryku ten internat i miękkie łózka .. dobra już jestem cicho :), ile moich córek i synów zostało w pościeli nie zliczę.

Pozwolisz, że nawet nie odniosę się do tego komentarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech pierwszy który nie skorzystał na dotacjach z unii europejskiej rzuci kamieniem

 

Swoją drogą, technikum które uczestniczy w dreamsparku - coś pięknego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech pierwszy który nie skorzystał na dotacjach z unii europejskiej rzuci kamieniem

 

Swoją drogą, technikum które uczestniczy w dreamsparku - coś pięknego.

 

 

Rzucam pierwszy.

IMHO dotacje unijne to tworzenie patologi w sferze działalności gospodarczej tak jak wszelkie inne datki typu +500.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rzucam pierwszy.

IMHO dotacje unijne to tworzenie patologi w sferze działalności gospodarczej tak jak wszelkie inne datki typu +500.

Jestem drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Rzucam trzeci - nie kwalifikowałem się pod dotacje unijne z powodu zamieszkania w zbyt bogatym województwie.

W Lubelskim czy w Podkarpackim dają kasiorę na hostingi (tak, tak :) ) natomiast w Pomorskim już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzucam czwarty - nie starałem się ani o dotację ani o jakiekolwiek kredyty, wszystko na start z własnych pieniędzy i tak oto prowadze firmę od 6 lat. W czasach gdy rejestrowałem działalność dotacje nie były tak chętnie rozdawane na prawo i lewo jak obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A mojego brata dziewczyna skorzystała z dotacji z UP i nie ma z tym żadnych problemów. Kupiła sprzęt do kwiaciarni, zbudowała chłodnię dla kwiatów i dzięki temu ma najlepiej wyposażoną kwiaciarnię w mieście. Ze swoich pieniędzy zarobionych nie miała szans odłożyć na własny biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół biedy jak kasa z dotacji jest faktycznie zainwestowana w firmę. Gorzej jak została rozwalona na głupoty, a firma upadnie.

 

Też nie dostałem żadnej dotacji na prowadzenie działalności i żyje. Znam firmy, które dzięki dotacji z UE wystrzeliły w kosmos w porównaniu ze stanem sprzed jej otrzymania. Jednak wszystkie inne konkurencyjne bez dotacji działające obok szlag trafił. Także czy bilans dla gospodarki jest korzystny to już tego nie był bym taki pewien?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×