Skocz do zawartości
mperlam

Jak zmienić adres IP poprzez który łączy się serwer

Polecane posty

Hej. Mam serwer dedykowany oraz dodatkowy adres IP do niego. Ten dugi został dodany w .../interfaces, działa. Z poziomu serwera łączę się do innego i niestety za każdym razem tylko i wyłącznie za pomocą IP podstawowego (nawet jeżeli połączę się za pośrednictwem dodatkowego IP). Czy jest możliwość konfiguracji w taki sposób, aby osiągnąć możliwość zmiany IP (np. dla danego procesu)?

Edytowano przez mperlam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Albo postaw sobie jakąś VMke pod usługi które chcesz mieć na osobnym IP, albo musisz bawić się w configach aplikacji którym chcesz zmienić adres IP ;)

Jeśli chodzi o zmianę dla wszystkich usług - skoro piszesz o "interfaces" to domyślam się, że to coś Debiano-podobnego - adres który jest przypisany do eth0 jest "głównym" adresem serwera :)

 

BTW:

 

Z poziomu serwera łączę się do innego i niestety za każdym razem tylko i wyłącznie za pomocą IP podstawowego (nawet jeżeli połączę się za pośrednictwem dodatkowego IP).

 

Albo to ja się jeszcze nie obudziłem, albo odradzam pisać przez sen i/lub po pijaku. Dobrą praktyką jest przeczytanie dokładnie kilka razy swojego posta przed wysłaniem :lol:

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z poziomu serwera łączę się do innego i niestety za każdym razem tylko i wyłącznie za pomocą IP podstawowego (nawet jeżeli połączę się za pośrednictwem dodatkowego IP).

 

 

A żeby dodać coś konstruktywnego to polecam zainteresować się tym jak działa routing, bo zapewne masz dwa interfejsy np. eth0 i eth1, i wystarczy wskazać aplikacji, żeby użyła drugiego.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sugeruje Archi , czy konfiguracja serwera sieciowego eth0 jest jak dla głównego IP oraz eth0: 1 dla dodatkowego adresu IP. W przypadku, gdy aplikacja posiada opcję konfiguracji sieci. Wystarczy dodać lub usunąć obie IP`s gdy chcesz się z nami. Pozwoli to rozwiązać zapytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

odświeżam temat a mianowicie mam taki problem na serwerze vps system windows 2008 serwer

 

kupiłem dodatkowy ip u dostawcy tego serwera i za cholerę nie mogę go zmienić na moim serwerze

 

wchodzę w ustawienia karty sieciowej i mam tu automatyczne przypisanie ip

 

zmieniam to na

i mam dalej coś takiego w ustawieniach tu nic nie zmieniam

 

daje ok i zamykam okno i po ponownym otwarciu mam coś takiego

 

czyli nic się nie zmieniło nadal przydziela ip automatycznie

 

pomoże mi ktoś ?

 

post-43507-0-58916600-1481047820_thumb.png

post-43507-0-12462200-1481047921_thumb.png

post-43507-0-99539600-1481048037_thumb.png

post-43507-0-29858300-1481048157_thumb.png

post-43507-0-08595600-1481048326_thumb.png

Edytowano przez tiicze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw statyczny IP, jako statyczny adres IP ustaw ten dokupiony, usun ten podstawowy

 

Po usunięciu podstawowego adresu IP zostaniesz odłączony od serwera, podłącz sie ponownie używając nowego adresu IP lub kvm

 

następnie dodaj podstawowy adres z wiersza poleceń z opcje skipassource=true

netsh int ipv4 add address "nazwa_polaczenia" adres.ip maska skipassource=true

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×