Skocz do zawartości
DaveNVX

Serwer dedykowany a GIODO

Polecane posty

Witam,
potrzebuję serwer dedykowany zgodny z GIODO.

Zastanawiałem się nad serwerami:
ATMAN
OVH
HETZNER

OVH i HETZNER przesyłają tylko broszury bezpieczeństwa, natomiast ATMAN podpisuję umowę.

Jakie jest Wasze doświadczenie z GIODO?

Ewentualnie w jakiej serwerowni byście Wy postawili swój sprzęt na duży projekt międzynarodowy. Przyciąga mnie oferta OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH jest przekonane, że zapisy w ich regulaminie są wystarczające. Mieli na ten temat całą sesję w trakcie World Tour. Mnie przekonali, ale żadnej kontroli GIODO nie przechodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do SDC (www.sprintdatacenter.pl ) Umowę GIODO możemy podpisać, serwery również są dostępne na stronie.

 

Zapraszam

 

Pozdrawiam

Krzysztof

info@sprintdatacenter.pl

tel. 696 021 304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ustawa o ochronie danych osobowych:

Art. 31. 1. Administrator danych może powierzyć innemu podmiotowi, w drodze umowy zawartej na piśmie, przetwarzanie danych.

 

Chyba lepiej zatem wybrać kogoś z krajowych operatorów, kto oferuje tego rodzaju umowę i ma w tym doświadczenie. W grupie naszych Klientów Ogicom są portale pracy i ogłoszeniowe, które już z powodzeniem przechodziły kontrole GIODO w oparciu o zawarte z nami umowy, choć kilka innych firm w Polsce też oferuje umowy na piśmie.

 

Pamiętaj też, że to nie serwer jest zgodny z GIODO, a nawet nie serwerownia, tylko już bardziej ADO - Administrator Danych Osobowych. A ta zgodność to coś znacznie wykraczającego poza samą umowę powierzenia - niezbędne jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji po stronie ADO (m.in. Polityka Bezpieczeństwa, Instrukcja Zarządzania Systemem Informatycznym), wdrożenie odpowiednich procedur w firmie, przeszkolenie pracowników, zadbanie o odpowiednie hasła i częste ich zmienianie itd. - to dość szerokie zagadnienie. Umowa powierzenia przetwarzania danych, którą będziesz mieć z operatorem serwera, to tylko mały element składający się na zgodność z przepisami i święty spokój w razie kontroli.

 

Jeśli chcesz, zapraszam do kontaktu na priv, chętnie polecę specjalistów z tej dziedziny.

 

Życzę powodzenia i zadowolenia z wyboru dostawcy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o ochronie danych osobowych:

Art. 31. 1. Administrator danych może powierzyć innemu podmiotowi, w drodze umowy zawartej na piśmie, przetwarzanie danych.

Regulamin jest częścią umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest częścią umowy.

 

Zazwyczaj tak jest. Ale moim zdaniem to nie zmienia wymogu formy pisemnej, a co więcej - ustawa mówi o zakresie i celu przetwarzania danych, zatem powinno to także być objęte umową. Tak zawsze konstruowałem dokumenty pod GIODO i mimo kilku kontroli (raz u mnie, kilka razy u Klientów), nigdy tego nie zakwestionowano, stąd polecam właśnie taki sposób - osobna umowa powierzenia na piśmie, z precyzyjnym określeniem zakresu i celu przetwarzania danych.

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×