Skocz do zawartości
ushke

Darmowe domeny .az

Polecane posty

Witajcie. Głowi mnie jedno pytanie. Mam w .az cztery domeny - .pl, .pl, .eu i .com.pl. O ile będę chciał przedłużyć "ważność" domeny, to jedynie jednej - i to .pl. I tutaj się rodzi moje pytanie, czy jeżeli nie zapłacę za przedłużenie tamtych trzech domen których nie chcę, będę miał jakieś problemy? Jest mus zapłaty za przedłużenie? W az podałem swoje prawdziwe dane. Czytałem regulamin promocji ale szczerze mówiąc nie znalazłem nic ciekawego na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie az, nazwa i home lubią dawać dużo za darmo. Teraz troszkę teorii. Rejestrujesz domenę w promocji, płacisz 0-1zł za pierwszy rok, za przedłużenie o każdy kolejny rok 123zł. Idziesz do innego rejestratora. Rejestrujesz domenę za 12zł a później co roku przedłużasz za 50zł (kwoty mogą się lekko różnić a parę zł). Teraz policz sobie ile zapłacisz po 5 latach.

Odpowiadając na Twoje pytanie. Nie musisz przedłużać domeny, jedynie dostaniesz maila a czasem nawet list (niepolecony) byś zapłacił za usługę na następny rok. Listem rozpalasz w kominku maila kasujesz i żyjesz dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak domenę CHCE przedłużyć - to po tym czasie płace im 12 zł żeby dostać tam jakiś kod (authinfo czy jakoś tak?) i z tym idę do innego rejestratora gdzie przedłużam domenę za ~50 zł a nie ponad stówę? A jak NIE chcę przedłużyć to po prostu olewam sprawę - listy tak samo i nie mogą mi nic zrobić? Nie ma w regulaminie jakiegoś magicznego wpisu który chroni ich przed takim zagraniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kiedyś wezwanie z AZ na 93zł. "Przestępstwo" wielkie bo im nie zapłaciłem, ale jestem na wolności. Olej ich. AZ się zepsuł jak czołg ruskich na bazarze na Uralu, więc nikt żalu mieć nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kiedyś wezwanie z AZ na 93zł. "Przestępstwo" wielkie bo im nie zapłaciłem, ale jestem na wolności. Olej ich. AZ się zepsuł jak czołg ruskich na bazarze na Uralu, więc nikt żalu mieć nie będzie.

 

Ale wezwanie w stylu "prosimy o uregulowanie wpłaty" czy "wpłacaj albo będziesz miał problemy"? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę inaczej. Tutaj pies pogrzebany. Oficjalnie dostałeś domenę za psi grosz (za darmo albo mniej niż te 12zł) za pierwszy rok. Za kolejny płacisz tą stówkę. Oni blokują kody authinfo, nie możesz go uzyskać, jak nie przedłużysz domeny na następny rok, wynika to z promocji - zabieg zgodny z prawem i popularny. Czyli jakbyś teraz chciał przenieść domenę, musisz opłacić następny rok.

Uporządkowując na przykładzie. Masz 5 domen w promocji za darmo. 4 okazały się nie przydatne, 1 tak. Opłacasz tą jedną i możesz albo ewakuować się generując kod authinfo do innego rejestratora, lub pozostać. Reszta domen Cię nie interesuję. Dostajesz "spam" żebyś zapłacił - ignorujesz. Jak minie okres płatności + kilka dni, domeny znikają z twojego panelu i mamy szczęśliwe zakończenie.

 

Dlaczego tak jest? Z czego to wynika? Duże firmy stać na to by zainwestować w reklamę oraz "prezenty". Natrafią się pewna grupa klientów, która nie przedłuży a oni poniosą stratę w wysokości 10zł (chyba tyle płaci rejestrator w NASK - organ, który jest nadrzędnym rejestratorem domen pl). Druga grupa albo zyska jakieś korzyści z tej domeny i będzie jej się opłacało przedłużać domenę albo z obawy że będą jakieś niemiłe konsekwencje (tak jak Twój przypadek) wykona również przelew. Owa firma zyska większy zysk oraz bardzo prawdopodobne że kolejny raz nieświadomy klient opłaci domenę itp. W psychologi to się chyba nazywa reguła wzajemności - nie będę tego rozwijał bo się na tym nie znam.

 

Jest tutaj bardzo dużo przedstawicieli firm hostingowych, które również rejestrują domeny. Korzystaj z nich. Naprawdę się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wezwanie w stylu "prosimy o uregulowanie wpłaty" czy "wpłacaj albo będziesz miał problemy"? :P

Prosimy o uregulowanie wpłaty.

 

To nie jest pobieraczek, który sądami grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli w skrócie - nie muszę się niczego obawiać. Dzięki za pomoc. ;)


Haha, dobra. Teraz zauważyłem że się wycwaniłem i wpisałem tylko osiedle, nie podawałem numeru domu :D To se listy mogą wysyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś w stanie się wypowiedzieć na temat "jakości domen" w minthost.pl? Mam zamiar tam kupić domenę .com ale nie wiem czy warto tam czy lepiej gdzie indziej (zależy mi na niskiej cenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.ionic.pl/domeny.php - cenny netto, musisz dodać vat
https://www.ovh.pl/domeny/cennik-domen/ brutto masz w nawiasach

https://www.hekko.pl/domeny_cennik.html - wszystko kawała na ławę

Szczerze to więcej mi się nie chce wklejać, jest tego dużo. Może niech przedstawiciele zaczną pisać. Ale to dopiero w poniedziałek :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś w stanie się wypowiedzieć na temat "jakości domen" w minthost.pl? Mam zamiar tam kupić domenę .com ale nie wiem czy warto tam czy lepiej gdzie indziej (zależy mi na niskiej cenie)

 

o jakości można mowic jedynie przy hostingu

 

nie ma znaczenia gdzie kupisz domenę, bierz gdzie tanie przedłużenie

omijać badziewne molochy: az/1and1/home

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak już szukasz tanich domen no to polecę ci gnum.pl. Mają chyba najtaniej. Ale niestety tylko polskie domeny + eu. A .com kupiłem w 1&1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Głowi mnie jedno pytanie. Mam w .az cztery domeny - .pl, .pl, .eu i .com.pl. O ile będę chciał przedłużyć "ważność" domeny, to jedynie jednej - i to .pl. I tutaj się rodzi moje pytanie, czy jeżeli nie zapłacę za przedłużenie tamtych trzech domen których nie chcę, będę miał jakieś problemy? Jest mus zapłaty za przedłużenie? W az podałem swoje prawdziwe dane. Czytałem regulamin promocji ale szczerze mówiąc nie znalazłem nic ciekawego na ten temat.

 

W sumie ciekawe rzeczy prawisz kolego...klientem az.pl jestem od dobrych kilku lat. Kupując domeny w promocji zawsze czytam dokładnie regulamin(y) i zawsze...powtarzam zawsze są jasne zapisy dotycze ewentualnego przedłużenia domen na następny rok.

 

Nie podejrzewam u Ciebie braku umiejętności czytania ze zrozumieniem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×