Skocz do zawartości
CeeM

Hosting www czy VPS pod forum

Polecane posty

Witam,

 

Zastanawiam się co lepsze pod forum z 300 unikalnymi wejściami dziennie hosting www czy jednak VPS. Do tej pory miałem zwykły hosting bo...taniej po prostu tylko no nie wiem czy jest to dobre wyjście.

 

 

Liczę na pomoc osób, które mają doświadczenie w prowadzeniu forum.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy na zwykłym hostingu odczuwasz niedogodności, niską wydajność witryny? Nie każdy shared jest równy każdemu sharedowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod tak małe forum wystarczy dobry serwer współdzielony, sprawdź nasza ofertę:

 

http://pl.mzone.uk/basic-ssd

 

Polecam serwer Basic One, w pakiecie otrzymujesz:

  • Monitoring serwera (4 niezależne systemy w tym jeden bezpłatnie z dostępem dla klienta)
  • Kopie niezależne zapasowe, aż 3 (wykonywane co 24 h, 7 dni oraz 30 dni)
  • Support 24/7 przez cały rok, pracujemy nawet dzisiaj ;)
  • Dyski SSD pod bazy danych, przyspieszają odczyt danych a tym samym działanie samej strony
  • Darmowa domena (przy płatności na okres minimum 1 roku)
  • Wykresy obciążeń serwera, nigdy nie dasz sie zaskoczyć, masz pełną kontrolę wykresów za ostatni rok
  • Wysoki uptime, nasze serwery są odpytywane przez systemy monitoringu co 30 sekund, każdy problem jest widoczny natychmiastowo

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie odczuwam żadnych niedogodności ale zastanawiam się czy mnie może coś zaskoczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się co lepsze pod forum z 300 unikalnymi wejściami dziennie hosting www czy jednak VPS. Do tej pory miałem zwykły hosting bo...taniej po prostu tylko no nie wiem czy jest to dobre wyjście.

 

 

Liczę na pomoc osób, które mają doświadczenie w prowadzeniu forum.

 

 

Pozdrawiam.

 

Nie potrzebujesz zmieniać usługi na VPS, nie przy takim ruchu bo to taki raczej mikro ruch. Dla niektórych określenie dobra usługa dla innych normalna usługa hostingowa zupełnie spełni oczekiwania. Nie mniej jednak trzymaj się z daleka od usług gdzie jest typowa wylęgarnia dzieciaków - czyli usługi płatne sms! Omijaj z daleka! Idąc tym torem na pewno otrzymasz odpowiednią usługę hostingową ,która utrzyma znacznie więcej jak 300UU dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady :)

 

Stronę utrzymuje u SDC.

A proszę mi powiedzieć kiedy należy zainteresować się usługą VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy dostaniesz informacje o próbie przekroczenia przydzielonych zasobów systemowych.

Nie wiem jak wygląda panel SDC, może masz tam jakąś zakładkę z informacją o użytych zasobach systemowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2 przypadkach:
1. Usługodawca wypowie Ci usługę bo Twoje konto generuje za duże obciążenie dla serwera - wiele firm określa to podając kilka parametrów (ram, ilość zapytań, transfer, pojemność itp)

2. Użytkownicy strony oraz Ty sam zauważysz że strona chodzi ociężale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie wypowie umowę, poprosi o zwiększenie parametrów serwera na wyższe, po prostu będziesz musiał przejśc na wyższy pakiet/serwer spełniające wymogi Twojego zapotrzebowania.

 

Tak jak powyżej kolega napisał, większość parametrów biorących pod uwagę (chociaż nie koniecznie wszystkie razem) to: CPU, RAM, IO itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu poinformują mnie by przejść na usługę VPS?

 

Powinni ale nie jest to regułą , są firmy które blokują usługi ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, raczej szanują klienta który opłaca ich usługi.

 

Szacunek się kończy w chwili kiedy klient ma zły wpływ na infrastrukturę serwerową. Wszystko zależy od usługodawcy jak już zdążyłem wspomnieć ale i od samego klienta. Po prostu co tu dużo mówić , ludzie mają/utrzymują różne zabawki często migrują coś co już jest z hakowane lub posiadają coś co łatwo wywrócić do góry nogami. Idąc dalej bezmyślnie instalują moduły/elementy bez wyraźnego motywu o charakterze na tz pałę. Nie ważne że np połowa internetu krzyczy że np jakiś element lub skrypt wymaga uwagi ważne że dało się zainstalować i kropka. A jak przyjdzie co do czego to wielkie halo bo chamy zablokowali usługę. To się nazywa życie z serii tych przykrych niespodzianek na własne zresztą życzenie bo przed wyborem usługi warto brać pod uwagę rozsądek a nie tylko cenę. A na pewno omijać szerokim łukiem wszelką propagandę w postaci komentarzy z tz d....y po prawej stronie tego forum ;)

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

A na pewno omijać szerokim łukiem wszelką propagandę w postaci komentarzy z tz d....y po prawej stronie tego forum ;)

Nie ma to jak dobrze rozpocząć rok :) Najbardziej boli to, że to prawda, czyli kolejny rok w plecy...

 

 

 

 

No bez przesady, raczej szanują klienta który opłaca ich usługi.

Byś się zdziwił. Ale fakt jest taki że czym taniej to bardziej nie szanują. Bo co im po takim kliencie co płaci te 40zł za rok i marudzi. Oni mają takich na pęczki, jak jeden pomarudzi i sobie pójdzie a nie wygeneruje dodatkowych kosztów to wręcz zysk w pewnym sensie.

 

 

 

 

Może niekoniecznie wypowie umowę, poprosi o zwiększenie parametrów serwera na wyższe, po prostu będziesz musiał przejśc na wyższy pakiet/serwer spełniające wymogi Twojego zapotrzebowania.

No to miałem też namyśl, gorzej jak te konta niczym się nie różnią jak tylko transferem i pojemnością - jest wiele takich usług. Dostajesz więcej dysku i transferu z którego w sumie nie korzystasz, a dostępu do zasobów taki sam czyli żaden.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to miałem też namyśl, gorzej jak te konta niczym się nie różnią jak tylko transferem i pojemnością - jest wiele takich usług. Dostajesz więcej dysku i transferu z którego w sumie nie korzystasz, a dostępu do zasobów taki sam czyli żaden.

 

 

Wystarczy sprawdzić ofertę, wiele firm ma na stronie podstawowe informacje nt obciążenia, tak jest np u nas.

Nie zmienia to jednak faktu, że każdy serwer jest inny, i w jednej firmie CPU, RAM, IP itp nie będzie takie samo jak w drugiej, chociaż te same parametry będą podane na stronie z ofertą, powodem jest stosowanie różnych maszyn przez firmy.

Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest test na dwóch maszynach, i nie oszukujmy się, jak ktoś oferuje serwer za 40 złotych na rok, to na pewno jest to kosztem czegoś, nikt nie pozwoli Ci zajechać maszyny za taka kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Wami, że za 40 zł nie ma co oczekiwać cudów, ale zaskoczyliście mnie tym, że po prostu od tak mogą mnie "pogonić"! Ciekawe czy są takie zapisy w regulaminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, oni (mzone i sixwshlist) Cie tylko straszą byś przeszedł do nich... jeśli wszystko działa, to nie masz sie o co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestań bzdury pisać Tym, nigdzie nie napisaliśmy by przeszedł do nas, bo nawet nie wiem gdzie autor wątku ma serwer, może akurat ma u nas czy u Six'a.

Nikt go także nie straszy tylko informuje, tak jest niestety naprawdę, chociaż są wyjątki.

Temat jak rzeka był podejmowany na forum wielokrotnie.

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i niestety doszło do momentu, w którym muszę myśleć o zmianie hostingu gdyż obecny...się rozsypał...strony nie działają już 3 dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Napisał, że ma w SDC :)

Sprawa wygląda tak:

W praktyce to Ty powinieneś kontrolować swój hosting. W teorii - to oni obsługują całość za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i niestety doszło do momentu, w którym muszę myśleć o zmianie hostingu gdyż obecny...się rozsypał...strony nie działają już 3 dzień...

Zapraszam do nas od 6zł do 60zł. Są to płaty jednorazowe czyli usługa na zawsze: https://sixwishlist.com/hosting-plus/

 

Usługa będzie jeszcze dostępna w tej formie przez jakiś czas ,następnie już tylko na zaproszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i niestety doszło do momentu, w którym muszę myśleć o zmianie hostingu gdyż obecny...się rozsypał...strony nie działają już 3 dzień...

 

Przed zmianą hostingu raczej zalecałbym sprawdzić, dlaczego strona nie działa.

Strona może nie działać z wielu powodów, jednym z nich może być przekroczenie określonych limitów na serwerze.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×