Skocz do zawartości
Jay

potrzebny shared z ssh o określonych parametrach

Polecane posty

Serwus

​Poszukuję konta shared na LAMPce o poniższych parametrach, osiągach i możliwościach

 

- lokalizacja w polskim DC, usługa oparta na maszynach Dell - warunek bezapelacyjny.

Czy kolokacja czy dzierżawa maszyn, nie ma już znaczenia.

 

- dostęp do ssh bez żadnych cyrków ze strony hostingodawcy.
Wystarczy jailshell, byle udostępnione było w nim to, co jest potrzebne w codziennym nicnierobieniu webmastera.

- php 5.3 (wyśmienicie jeśli byłoby 5.2) i 5.4 lub nowsze - zmienialne htaccessem lub kliknięciem w panelu per katalog

 

​- mysql min. 5.5x + obsługa sqlite;

postgresy, monga itp. nie wymagane. Mile widziany wyższy limit niż max 40 połączeń do bazy na utworzonego użytkownika.

 

- pojemność 15GB+ na pliki, bazy danych i konta email - najlepiej limitowane pojemnością konta nie jakoś odgórnymi liczbami. Każde dodatkowe GB mile widziane, bo jest sporo zdjęć przerabianych już po wrzuceniu na serwer. Mam zamiar tworzyć choć raz w roku backup zawartości plikowej konta + comiesięczny zautomatyzowany dump kilku kilkusetkilobajtowych baz (dmucham na zimne), przez co 20GB byłoby rarytasem.

- obsługa z 15 domen - jeśli mus mieć na to limit;
​- i z 10 kont @ - do 5GB pojemności;

nie wypycham żadnych mailingów ani poczty z 300 odbiorcami w udw ;) Preferuję jednak dobowy limit maili, nie godzinowy.

 

- miliard GB transferu - nie chcę się przekonać o tym, że liczony jest nawet transfer wewnętrzny między webserwerem a bazą danych. Nie zużywam dużo. Nawet nie wiem czy wykroczyłem w tym roku ponad 10GB w mesiącu. Tak czy owak większość w pakietach >100pln nie ogranicza jakoś wybitnie transferu.

 

- backupy twrzone choć raz na tydzień lub dwa i trzymane przez miesiąc (chociaż jedna z kopii).

Warunek jest taki, że na prośbę mailową hostingodawca przywróci mi kopię plików z katalogu + bazę do tego bez ceregieli. Nie doglądam poletka www codziennie, a coraz mniej czasu mam ochotę spędzać na przeglądaniu changelogów używanego websoftu i wszystkiego co z tym związane. Zabezpieczam w miarę możliwości, ale wolałbym nie czyścić ręcznie katastrofy po dziurze w WP czy podobnym sofcie.

​- panel do zarządzania nie ma znaczenia
Z obycia najlepiej DA, bo kopię poczty wrzucę od ręki po ssh. Ewentualnie jakiś półautomat do tego w przypadku innego panelu. Nie pogardzę dedykowanym, własnym panelem hostingodawcy.

 

- cena oscylująca przy 150pln/rok netto bez wliczania promocji.

2 stówy to już za dużo jak na powyższe, a za stówę nie wierzę w otrzymanie powyższych.


Wymagania nie są kosmiczne. Chodzi naprawdę o typową usługę hostingu LAMP, która działa i nie trzeba adminom przypominać co 5 min że coś znowu wysiadło;

nie zatruwam helpdeskowi życia (wysyłam może 2 maile z kilkoma pytaniami w pierwszym roku). Przeboleję 2h pad o 24:00 w sobotę, jeśli będzie o tym wzmianka techniczna na stronie hostingu - sam muszę powiadomić tych któym trzymam szpej, aby nie klepali wpisów po nocach.


Jedyny webhosting z jakim miałem styk, a spełnia praktycznie wszystkie założenia to unixstorm z pakietami biznes. Są jeszcze jacyś polscy dostawcy oferujący konta o wymienionych parametrach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki burżuj :P IBM, HP, SuperMicro ble - tylko Delle :D

Do tego ten muzealny PHP 5.2 i budżet 12,50 PLN miesięcznie..

 

Powodzenia! Zaraz Święta, może zadziała magia :)

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Jaki burżuj :P IBM, HP, SuperMicro ble - tylko Delle :D

Do tego ten muzealny PHP 5.2 i budżet 12,50 PLN miesięcznie..

 

Powodzenia! Zaraz Święta, może zadziała magia :)

 

Też mnie bardzo ciekawi ten wymóg, że to musi być Dell :-) Na zabezpieczonym sharedzie nie do weryfikacji!

W każdym razie Progreso odpada, my wszystko na IBMach stawiamy ;)

Pozdrawiam!

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam "marketing szeptany" :) serwery dell, niska cena, dobry support i tylko jedna firma spełniająca kryteria :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie cię ZENBOX.PL przy takich wymaganiach zaspokoi pod warunkiem iż nie przekroczysz UU.

 

150 zł trochę niski budżet, w tej cenie zawsze będą problemy techniczne nie ma się co łudzić , nawet jeśli 8h będzie downtime na miesiąc, za jakość się płaci.

 

PHP 5.2 - będziesz tam stawiał piramidy egipskie to archeologia , na potwierdzenie tego że to stoi na serwerach dell operator ma wysłać samo***kę?

Edytowano przez GT_Lukasz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie cię ZENBOX.PL przy takich wymaganiach zaspokoi pod warunkiem iż nie przekroczysz UU.

 

150 zł trochę niski budżet, w tej cenie zawsze będą problemy techniczne nie ma się co łudzić , nawet jeśli 8h będzie downtime na miesiąc, za jakość się płaci.

 

PHP 5.2 - będziesz tam stawiał piramidy egipskie to archeologia , na potwierdzenie tego że to stoi na serwerach dell operator ma wysłać samo***kę?

Nie zaspokoi mnie; gryzłem ich model rozliczeń i nie przegryzłem. Jak wspomniałem, nie będę doglądał dzień po dniu czy dobijam do jakichś limitów, jak to jest u polskich potentatów ;)

A tak w ogóle ie bujam w chmurach. Jeśli zacznę, nie jest mi obca oferta Hitme.

 

Wymóg PHP 5.2 warunkuje u mnie dość leciwa appka którą mam na utrzymaniu. Zmusiłem to jakoś do działania na p5.3, ale szarpanie się z tym na 5.4 może mnie przerosnąć. Mimo wszystko po przeglądnięciu większości z pierwszej strony listy top100, dużego wyboru nie mam.

 

Eee, nie bawimy się w marketing szeptany ;)

Oferta na PW :)

 

​Oferta mocno wporzo. Muszę najpierw odpalić posiadany archaizm pod php5.4. A tak po prawdzie to wolałbym się pierwej z diabłem za rogi wziąć.

Abstrahując jednak od owej oferty, zaglądałem już co oferuje swhosting (zerkam czasem co na sruu.pl,a że macie z nimi dil....), to ubodła mnie lakoniczność treści na nowej stronie, która mnie w najmniejszym stopniu nie usatysfakcjonował.

 

Ja obstawiam "marketing szeptany" :) serwery dell, niska cena, dobry support i tylko jedna firma spełniająca kryteria :)

Wiesz, dell seria 210/610/710 czy nowsze z *20, to nie są kosmiczne kwoty.

Ale weźmy szeptaninę za pewnik ;)

Gdyby mi nie zależało, nic by mi nie przeszkadzały własne składaki w OVH ...

 

Tutaj nie dodałem, toteż jedyna edycja: jest taki Sprint DC, który tylko nie wymienił że udostępnia ssh...

 

Ale czego ja wymagam ? Polskiej firmy co świadczy detaliczne usługi dla co najmniej setki takich nierobów jak ja, mających ustalone wymagania ?

 

 

Też mnie bardzo ciekawi ten wymóg, że to musi być Dell :-) Na zabezpieczonym sharedzie nie do weryfikacji!

W każdym razie Progreso odpada, my wszystko na IBMach stawiamy ;)

Pozdrawiam!

Adam, byłem Waszym klientem już za czasów civ/konta.pl, toteż Progreso nie odpadło od razu. Dodam, że nie przez IBMy trzymane w atmanie. Dajecie 50GB za 2.5 stówki, a to już stanowczo ponad moje wymagania - o czym raczyłem wspomnieć. Rzecz nie w tym że wysłanie maila może i nie kosztuje, ale biorę już tylko pod uwagę to co widnieje w ofercie na stronach usługodawców bez uwzględnienia promocji (o taryfie malejącej wiem doskonale ; )

 

 

Jaki burżuj :P IBM, HP, SuperMicro ble - tylko Delle :D

Do tego ten muzealny PHP 5.2 i budżet 12,50 PLN miesięcznie..

 

Powodzenia! Zaraz Święta, może zadziała magia :)

Nie kpij. Widziałem jak wysiadają HP, supermicro i fujitsu, przy czym polityka gwarancyjna, serwisowa oraz numery jakie odstawiają peryferia nie są mi obce; wraz z peryferiami, na których poznałem ideę numerów seryjnych i kompatybilności - przykro, że teoretycznej. Mniejsza z tym, bo nawet i Dell przenajświętszy nie jest. Ale jest, najlepszy z tych, które poznałem, i na jakie chcę wydać moje skąpe fundusze.

 

Wracając do tematu, są hostingi i po 3-8zł miesięcznie, które spełnią prawie wszystkie z założeń poza jednym z newralgicznych, którego nie odpuszczę.

 

A już średniej klasy bystrzak dostrzegłby gdzie siedzę obecnie i nie truł o bajkach. Ale lepiej kpić.

Edytowano przez Jay (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jay, obecna strona to zaślepka. Barujemy się już nieco z grafikiem, na szczęście nanosi już ostatnie szlify. A na nowej stronie oferta jest zdecydowanie bardziej rozbudowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jay, obecna strona to zaślepka. Barujemy się już nieco z grafikiem, na szczęście nanosi już ostatnie szlify. A na nowej stronie oferta jest zdecydowanie bardziej rozbudowana.

Wrzucajie na dniach. To z kontem Swits miałem pogaduchę o ewentualnej przesiadce, ale jak podwaliny znałem tak nic o usłudze. Teraz jest odwrotnie, a stronę główną macie nową.

 

ps. Może poszeptam coś i wżenię linka, tylko nie wiem kogo wspomieć. Tylu do wyboru, a ledwo co się zarejestrowałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie kpij. Widziałem jak wysiadają HP, supermicro i fujitsu, Dell przenajświętszy nie jest. Ale jest, najlepszy z tych, które poznałem

 

 

Bzdury totalne ,mercedes robi "najlepsze" samochody dlaczego wszyscy nie jeżdżą mercedesami ?

jak to możliwe ze istnieje ibm, supermicro, fuji kto to kupuje?

jakim cudem istnieje ovh i ma 200tys składaków ? które muszą non stop naprawiać zamiast kupić dell ;)

 

Co ma serwer dekowany do hostingu ? jak padnie mój shared bo łącze bo dysk bo soft BO ,jak będzie na dell to sie szybciej naprawi? dell dodaje do kartonu mieszankę magiczna ? czy małego chińskiego administratora ?

 

Czy smak ziemniaków z marketu jest zależny od marki samochodu jakimi zostały dowiezione na sklep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×