Skocz do zawartości
Westbam

"Zdrowy dysk" ?

Polecane posty

Cześć Wszystkim,

 

Nie znam się za dobrze na "szczegółach" sprzętów, ale chciałem Was zapytać o zdanie...

 

Czy z moim dyskiem (mimo niewielkiego przebiegu) - wszystko OK?

 

efc979c076384e8dbd238b14ede78e75.png

 

Zastanawia mnie: health status i performance.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zatem jakim programem to sprawdzić najlepiej? Proszę podać pełną nazwe lub link.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie ok? Dziwi mnie z mojego 1 postu że pokazuje 1500 h przepracowanych (a ty podajesz 2500) dodatkowo te % health i perf~~ po 83% - to nie za nisko jak na nowy sprzęt? (ma max rok...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

@Westbam nie przejmuj się tym hlth i perf.

Dla porównania mój ssd po roku i 2msc:

RjRQOfq.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mój ssd po roku i 2msc:

 

To i tak jeszcze nieźle, mój po pół roku ma 84% i ponad 4TB przetworzonych danych.

 

Żywotność dysków ssd jest bardzo krótka. Już 2 pochowałem, którym skończył się ich czas po ponad 3 latach działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

 

Żywotność dysków ssd jest bardzo krótka. Już 2 pochowałem, którym skończył się ich czas po ponad 3 latach działania.

 

Skąd takie wnioski ?

Co to były za dyski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przestałem wierzyć już w te promocje marketingowe.

 

 

Skąd takie wnioski ?

Co to były za dyski ?

 

Jeden OCZ drugi Samsunga, modeli nie podam bo nie pamiętam, oba padły po ponad 3 latach użytkowania. Zakupione były w różnych odstępach czasu i pracowały w różnych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przestałem wierzyć już w te promocje marketingowe.

 

 

Jeden OCZ drugi Samsunga, modeli nie podam bo nie pamiętam, oba padły po ponad 3 latach użytkowania. Zakupione były w różnych odstępach czasu i pracowały w różnych maszynach.

 

 

Czyli 0 konkretów przebiegi, modele, firmware, system , itd ale ssd są be :) a testy robione przez userów to marketing ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli 0 konkretów przebiegi, modele, firmware, system , itd ale ssd są be :)

Wybacz wyczerpały mi się baterie w wehikule czasu, i nie prowadzę też codziennych testów i zapisów co działo się z konkretnym sprzętem.

 

a testy robione przez userów to marketing ;)

Tak, tak, tak, już ja znam te niezależne testy robione przez userów za pieniądze sponsorów, czytaj firm, które wyprodukowały dany produkt. Może jak Ci zdechnie jakiś ssd przejrzysz na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz wyczerpały mi się baterie w wehikule czasu, i nie prowadzę też codziennych testów i zapisów co działo się z konkretnym sprzętem.

 

 

Tak, tak, tak, już ja znam te niezależne testy robione przez userów za pieniądze sponsorów, czytaj firm, które wyprodukowały dany produkt. Może jak Ci zdechnie jakiś ssd przejrzysz na oczy.

 

Wybacz ale opinia kogoś kto pisze ze mu jakieś ssd kiedyś padły i to przekreśla ssd na świecie jest....

 

I padł mi juz SSD intela a zwykłych hdd hoho a TV mi padł i auto tez no co z tego ?

Jak to piszesz marketingi nawet gwarancje dają już 10lat na te "badziewne" ssd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To i tak jeszcze nieźle, mój po pół roku ma 84% i ponad 4TB przetworzonych danych.

 

Żywotność dysków ssd jest bardzo krótka. Już 2 pochowałem, którym skończył się ich czas po ponad 3 latach działania.

 

Xm1qNse.png

 

Jeden z pierwszych modeli SSD, ma już co najmniej 5 lat, chcę dziada już od jakiegoś czasu wymienić a ten nadal się trzyma.

 

Nie sugerować się error ratem, ten firmware tak ma.

 

Tak więc nie, skoro ten dziad, który powinien dawno trafić do muzeum nadal się trzyma, to twój argument nie ma żadnego sensu, po prostu miałeś pecha, i to pewnie z pierwszymi modelami, bo obecne w porównaniu do dziada wyżej to jak porównywać amigę do PC.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Odkopię trochę temat. Mógłby ktoś zerknąć?

ID# ATTRIBUTE_NAME          FLAG     VALUE WORST THRESH TYPE      UPDATED  WHEN_FAILED RAW_VALUE
  1 Raw_Read_Error_Rate     0x000f   100   253   006    Pre-fail  Always       -       0
  3 Spin_Up_Time            0x0002   100   100   000    Old_age   Always       -       0
  4 Start_Stop_Count        0x0033   100   100   020    Pre-fail  Always       -       2
  5 Reallocated_Sector_Ct   0x0033   100   100   036    Pre-fail  Always       -       0
  7 Seek_Error_Rate         0x000f   100   253   030    Pre-fail  Always       -       452072
  9 Power_On_Hours          0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       4
 10 Spin_Retry_Count        0x0013   100   100   097    Pre-fail  Always       -       0
 12 Power_Cycle_Count       0x0033   100   100   020    Pre-fail  Always       -       2
184 End-to-End_Error        0x0033   100   253   097    Pre-fail  Always       -       0
187 Reported_Uncorrect      0x003a   100   100   000    Old_age   Always       -       0
189 High_Fly_Writes         0x0022   100   100   000    Old_age   Always       -       0
190 Airflow_Temperature_Cel 0x001a   062   058   000    Old_age   Always       -       38 (Min/Max 21/42)
194 Temperature_Celsius     0x0000   038   042   000    Old_age   Offline      -       38 (0 17 0 0 0)
195 Hardware_ECC_Recovered  0x0032   072   068   000    Old_age   Always       -       243149059
197 Current_Pending_Sector  0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       0
198 Offline_Uncorrectable   0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       0
199 UDMA_CRC_Error_Count    0x0000   200   200   000    Old_age   Offline      -       0

Niby 2 uruchomienia dysku a ma dużo Seek_Error_Rate i Hardware_ECC_Recovered.

 

Dane były jakoś zerowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój SSD kupiony w styczniu 2015.
nana1_572d975c83984.png
nana2_572d975c83a70.png
Tak więc według mnie wszystko zależy jak się trafi... :)
Ile jeszcze pociągnę na tym? Liczę się z tym że mogę niedługo już komputera nie uruchomić, aczkolwiek chcę go "dobić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz odczyt i zapis na poziomie 0 TB, jak na moje to wygląda albo na złe odczyty SMARTa, albo na jego uszkodzenie - dysk może być zarówno w fatalnym jak i perfekcyjnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×