Skocz do zawartości
bybunny

iso microsoft

Polecane posty

Mam małe skromne pytanie, sam osobiście trafiłem na ścianę niewiedzy. Jak to jest z posiadaniem systemów w formie iso na serwerach jako pliki do pobrania? Skoro system wymaga "klucza" to teoretycznie zawartość bez niego jest bezużyteczna i nikt nie powinien mieć obiekcji co to takiej zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

To już pytanie do M$, bo ich polityka licencyjna jest dość zawiła i widać to po firmach które przed instalacją systemu Windows wymagają wykupienia licencji.

Ostatnio M$ wycofali też możliwość pobieranie ISO systemów domowych Windows 7/8 ze swoich serwerów odsyłając do dystrybutora OEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiam, dzwoniąc proszą o podanie kluczy. Kolejna sprawa gdy to są np laptopy i nie posiadają płyty powstają kolejne schody. Masakra jakaś normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

To już nawet nie chodzi o te laptopy z preinstalowanym systemem, ale jeżeli kupi się wersje pudełkową w trybie licencji OEM do jakiegoś sprzętu, to też nie można już pobrać obrazu. Potrzebowałem ostatnio ISO Windows 7 przywrócić na starszym sprzęcie mając piękne pudełko ale brak płyty i Pan na infolinii stwierdził, że mogę kupić jeszcze raz system ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tego się obawiam, dzwoniąc proszą o podanie kluczy. Kolejna sprawa gdy to są np laptopy i nie posiadają płyty powstają kolejne schody. Masakra jakaś normalnie.

 

To mój kolega ostatnio kupił laptopa w serwisie (używke) i poprosił mnie żebym spojrzał na niego.

Patrzę patrzę niby ok 7 lata, ale naklejka chyba z visty nieczytelna (pozdzierana) nie ma płyty, obrazu, kodu niczego :D

Dzwoni tam gościu mówi że legal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co wam te plyty? Windowsa np 10 można pobrać ze strony MS ,masz laptopa "firmowego" org płyta jest zbędna "zdobywasz" iso instalujesz i aktywujesz na podstawie klucza zaszytego w płycie głównej laptopa oem fabryczne

Ważne żeby mieć sticker bo on potwierdza wasze prawa do legalnego systemu a klucz w systemie i naklejce nawet nie musi być taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
po co wam te plyty? Windowsa np 10 można pobrać ze strony MS

 

Nikt normalny raczej w biurze Windows'a 10 nie zainstaluje, druga sprawa "zdobycie" to słaby sposób jeżeli faktycznie kupiło się już wcześniej program, a musi się szukać po jakiś "niepewnych" źródłach.

M$ robi dopiero dostęp z dostaniem się do obrazów od niecałych 2 lat, ciekawe skąd taka decyzja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jaki windows ma sobie w biurze zainstalować? skoro musi używać Windowsa i w firmie musi mieć oprogramowanie aktualnie wspieranie czyli zostaje 8 jeszcze 7 juz niby tylko popr bezp. tak czy inaczej 10 będzie docelowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

No tak, ale właśnie spora cześć oprogramowania wspiera tylko Windows 7/8 ale tu nie ma problemu, bo M$ pozwala na 'downgrade' ( przynajmniej widziałem to w laptopach biznesowych ).

 

Ok, rozmyłem temat autorowi i on dalej nie wie co z licencją M$ ;)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o 7 głownie chodzi ponieważ pewne oprogramowanie dentystyczne działa obecnie tylko na tej platformie. Często przeinstalowujemy laptopy i PC. W grę wchodzą również inne wersje pod pozostałe zastosowania. Wszystko i tak jest aktywowane przez telefon dlatego sobie pomyślałem by stworzyć bazę iso. Niestety jest to nielegalne, taką informacje otrzymałem od MS. Jednym słowem kij im w d......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :lol:

Raczej kij w tylną część ciała programistów, którzy nie potrafią napisać (poprawić?) softu działającego pod W8/W10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie to jedno (między innymi tworzy je Kodak) , urządzenie rentgenowskie to drugie (zlepek różnych firm), system zarządzania tym dupowatym oprogramowaniem + baza danych połączona z wydziałem zdrowia jest niezmienny i dalej siedzi na win 2003. Koszt urządzeń + oprogramowanie zaczyna się od 12000 funtów. Nikt tego nie ma zamiaru zmieniać bo i tak jest postęp ponieważ na przeskok z XP czekaliśmy 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×