Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
McAs

Kernel - instalacja

Polecane posty

Witam, podczas instalacji kernela z paczki wywala mi błędy:

 

WARNING: could not open /lib/modules/3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64/modules.o rder: No such file or directory

WARNING: could not open /lib/modules/3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64/modules.b uiltin: No such file or directory
WARNING: could not open /var/tmp/mkinitramfs_rvwoFF/lib/modules/3.14.32-grsec-xx xx-grspax-ipv6-64/modules.order: No such file or directory
WARNING: could not open /var/tmp/mkinitramfs_rvwoFF/lib/modules/3.14.32-grsec-xx xx-grspax-ipv6-64/modules.builtin: No such file or directory
Generating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/bzImage-3.14.32-xxxx-grs-ipv6-64
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64
Found initrd image: /boot/initrd.img-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64

 

 

jednakże jeśli dam jeszcze raz komende dpkg -i linux-image:

 

 

root@testosterone:/home# sudo dpkg -i linux-image-new.deb

(Odczytywanie bazy danych ... 90931 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Przygotowywanie do zastąpienia pakietu linux-image-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64 3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64-1 (wykorzystując linux-image-new.deb) ...
Rozpakowywanie pakietu zastępującego linux-image-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64 ...
Konfigurowanie pakietu linux-image-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64 (3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64-1) ...
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64
WARNING: could not open /var/tmp/mkinitramfs_pnlBkY/lib/modules/3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64/modules.order: No such file or directory
WARNING: could not open /var/tmp/mkinitramfs_pnlBkY/lib/modules/3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64/modules.builtin: No such file or directory
Generating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/bzImage-3.14.32-xxxx-grs-ipv6-64
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64
Found initrd image: /boot/initrd.img-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64
No volume groups found
done

 

 

system oczywiście po tym wstaje ( wybierając ten kernel)

przed:

 

uname -r

3.14.32-xxxx-grs-ipv6-64

root@aldrux24:/home# update-grub
Generating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64
Found initrd image: /boot/initrd.img-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64

 

po

 

 

3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64

 

 

Ktoś coś wie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Moment, moment, po co ta paczka .deb ?

 

Pokaż: dpkg --list | grep image-

 

Sama instalacja tych "monokerneli" z OVH to pobranie pliku i dla Debiana/Ubuntu: update-grub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Patrys ale musiałem sobie dodać config_audit do kernela - a domyślny kernel z OVH tego nie ma, więc skompilowałem sobie jajko na configu OVH i dodałem tą zmienną.

 

Wynik:dpkg --list | grep image-

 

ii linux-image-3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64 3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6-64-1 amd64 Linux kernel, version 3.14.32-grsec-xxxx-grspax-ipv6

 

 

Sprawdziłem paczki te na 4 serwerach,na 2 (debian 8.2 ) wystąpił ten błąd, a na dwóch nie( debian 8.1) Cholera wie czemu :(

Edytowano przez McAs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie prościej skompilować to nie tworząc paczki .deb, a dodając np. prosty skrypt z bash z obsługą gita instalujący kernel na serwerach ?

Tu dostajesz problemy, bo standardowe paczki debiana używają modułów, a konfiguracja od OVH ma moduły wbudowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na serwerze na którym kompilowałem kernela( akurat tutaj występuje błąd) odrazu zrobiłbym paczke bzimage to problem powinien zaniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście starą paczkę wywalę, a wykonam tylko polecenie make bzImage.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty @patrys opowiadasz, kompilowałeś kiedykolwiek kernela z configów OVH?

 

Nie ma żadnego problemu, to jest tylko warning, bo standardowo kernel OVH jest monolityczny i nie posiada wsparcia dla modułów, dlatego dostajesz nie błąd tylko ostrzeżenie, że tychże modułów nie ma.

 

Najbardziej poprawna kompilacja na debiano-podobne systemy (a najlepiej samego debiana) to:

 

 

fakeroot make deb-pkg

 

Można dodać -jX na końcu, żeby przyspieszyć kompilację na wielu wątkach CPU. Otrzymujesz paczki .deb, które powinieneś (wszystkie) zainstalować przez dpkg -i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Bardzo dawno temu widziałem ich konfiguracje jądra, aczkolwiek nigdy nie potrzebowałem pakietu deb/rpm.

 

Ale przyznaje się źle spojrzałem tam był tylko warning ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×