Skocz do zawartości
TeHabud

Katalog stron - silnik

Polecane posty

Cześć. Chcę założyć stronę, która będzie katalogiem stron www. Zastanawiam się, czy są jakieś darmowe silniki? Myślałem nad UrbiCMS - jest prosty i lekki. Macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W katalogach nie chodzi o wygląd. Ma być lekki, szybki w działaniu, łatwy z pozycjonowaniu no i taki, na którym użytkownicy wstawiający witryny nie będą musieli się zbytnio obawiać o filtry z google'a (jak np. clqweb, katalogseo). Bo powiedzmy sobie szczerze - kto normalny przegląda katalogi www w poszukiwaniu jakiejś witryny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katalogi stron przeżyły się już i swoje czasy kiedy były opłacalne mają już za sobą.

Jak chcesz to zerknij na wp-kat, albo seokatalog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W katalogach nie chodzi o wygląd. Ma być lekki, szybki w działaniu, łatwy z pozycjonowaniu no i taki, na którym użytkownicy wstawiający witryny nie będą musieli się zbytnio obawiać o filtry z google'a (jak np. clqweb, katalogseo). Bo powiedzmy sobie szczerze - kto normalny przegląda katalogi www w poszukiwaniu jakiejś witryny?

 

Filtr za skrypt - niezła teoria. Ktoś jest w stanie to potwierdzić? Nie jest przypadkiem tak, że za "prowadzenie strony/sposób jej promocji w wyszukiwarce" karę można dostać? Druga sprawa jest wielu normalnych, którzy katalogi/bazy przeglądają w poszukiwaniu informacji. Od siebie mogę polecić seokatalog, choć nie wiem, czy projekt jeszcze żyje oraz wp-kat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katalog pod typowe seo to jedna strona medalu, a druga to np wykorzystanie katalogu pod konkretny projekt związany np z archiwum stron lub archiwum większego projektu z podziałem na kategorie. Czy przeglądam katalogi? Kiedyś to robiłem jak były ładnie uporządkowane i wyglądały tak jak na tamte czasy wzornictwo i dobry smak tego wymagał. W tej chwili również korzystam z pewnego rozwiązania ale jest częścią prywatnego przedsięwzięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katalogi stron przeżyły się już i swoje czasy kiedy były opłacalne mają już za sobą.

Jak chcesz to zerknij na wp-kat, albo seokatalog.

 

No, to chyba jesteś nowy w internecie. Katalogi Cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na firmy pozycjonerskie. Generują one dosyć duży, "sztuczny" ruch.

 

 

Filtr za skrypt - niezła teoria. Ktoś jest w stanie to potwierdzić? Nie jest przypadkiem tak, że za "prowadzenie strony/sposób jej promocji w wyszukiwarce" karę można dostać? Druga sprawa jest wielu normalnych, którzy katalogi/bazy przeglądają w poszukiwaniu informacji. Od siebie mogę polecić seokatalog, choć nie wiem, czy projekt jeszcze żyje oraz wp-kat.

 

Nie wiedziałeś o tym? Od niecałego roku google stosuje tą politykę. Jednak filtr jest stosunkowo rzadko stosowany, częściej strona po prostu spada w wynikach wyszukiwania.

 

Wracając do tematu - szukam prostego skryptu, nie katalogu. Chce sam założyć katalog, a nie skorzystać z gotowej strony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No, to chyba jesteś nowy w internecie. Katalogi Cieszą się coraz większą popularnością,

 

 

Widać że nie za bardzo wiesz o czym mówisz.

Jeżeli tak uważasz to naprawdę szczerze życzę ci powodzenia z twoim projektem.

Jeżeli naprawdę chcesz merytorycznie porozmawiać to poczytaj PIO albo którąś z grób na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No, to chyba jesteś nowy w internecie. Katalogi Cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na firmy pozycjonerskie. Generują one dosyć duży, "sztuczny" ruch.

 

 

Nie wiedziałeś o tym? Od niecałego roku google stosuje tą politykę. Jednak filtr jest stosunkowo rzadko stosowany, częściej strona po prostu spada w wynikach wyszukiwania.

 

Wracając do tematu - szukam prostego skryptu, nie katalogu. Chce sam założyć katalog, a nie skorzystać z gotowej strony.

 

 

Niezła teoria. Podsumuję krótko - mylisz się. Jeśli chodzi o prosty skrypt - nie katalog na którym chcesz założyć katalog :D to najlepiej zatrudnij programistę bo tanie rozwiązania już się wyczerpały.

 

 

Widać że nie za bardzo wiesz o czym mówisz.

Jeżeli tak uważasz to naprawdę szczerze życzę ci powodzenia z twoim projektem.

Jeżeli naprawdę chcesz merytorycznie porozmawiać to poczytaj PIO albo którąś z grób na fb.

 

PiO to tylko forum na którym też można zetrzeć się z różnymi teoriami ;) Ps. pisze się grup na fb nie grób na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za orta. nie wiem jak to się stało. ;)
Co do PIO to jest tam wiele teorii, ale na pewno jest to leprze miejsce na takie pytania. Szczególnie jeśli auto nie ma w tym doświadczenia to przebijając się przez kilka tematów o katalogach nabierze poglądu. Co jest top a co trendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te orty ;) Na wielu forach są ludzie, którzy w tym temacie mają coś do powiedzenia. Na PiO w moim odczuciu więcej teorii i zbędnych wypowiedzi, niż merytorycznej wiedzy. Mimowolnie masz rację, że warto tam zaglądać i można szukać tam informacji/wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×