Skocz do zawartości
przemek5932

AUto detekcja przeglądarki.

Polecane posty

Witam wszystkich na forum .

Piszę post bo w "INTERNETACH" nie znajduję pomocy. Podczas tworzenia mobilnej wersji strony szkolnej natrafiłem na problem z wykrywaniem czy strona ma do czynienia z przeglądarką Mobilną czy KOMPUTEROWĄ. Na forum znalazłem ten temat http://www.webhostingtalk.pl/topic/50741-przekierowanie-na-strone-mobilna/ ale nie potrafię go zastosować w swojej stronie proszę o pomoc.

 

w skrócie o co mi chodzi

-strona ma sprawdzić z jaką przeglądarką ma do czynienia i załadować odpowiednią strone mobilną lub zwykłą .

Potrzebuje tylko skryptu resztę mam gotową .

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

W php $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] i po tej zmiennej parsujesz czego używa użyszkodnik :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Zmień .html na .php

i wyświetl sobie:

<?php

echo $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];

?>

 

Jak się tym pobawisz na różnych przeglądarkach to wtedy przypisujesz useragenta do zmiennej i funkcją explode rozpoznajesz sobie ifem z czym masz do czynienia i wykonujesz odpowiednie kroki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki działa. A jak teraz zrobic by na dole gdy dam guzil wersja komputerowa to strona przestanie przekierowywac do weraji mobilnej przemek5932.cba.pl i zostanie komputerowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej byłoby zrobić jedną, responsywną stronę niż dwie i jakieś hacki do wykrywania, z jakim urządzeniem masz do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał blfr. Dwie wersje strony w tym oddzielna dla mobilnych, źle wpływają na indeksowanie w wyszukiwarkach i ogólny odbiór strony. Jak nie znasz PHP to nawet łatwiej będzie ci zbudować stronę responsywną tylko w HTMl i CSS stosując w najprostszej opcji: http://www.w3schools.com/css/css3_mediaqueries.asp i określając parametry dla różnych rozmiarów ekranów. Możesz też wdrożyć jakieś gotowe rozwiązanie jakim jest, np. Bootstrap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×