Skocz do zawartości
Mateusz13

Certyfikat SSL z home.pl

Polecane posty

 

 

Cześć, tutaj niezbędne jest doinstalowanie certyfikatu pośredniego, tak aby przeglądarka rozpoznała SSL (zazwyczaj tyczy się to konkretnych wersji przegladarki). Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie https://support.glob...te-certificates (dostępne tam są certyfikaty pośrednie)

 

Dodałem certyfikat + certyfikat pośredni, pierwszy z linku powyżej oraz klucz. Strona zaczęła wyświetlać się na urządzeniach mobilnych, ale FF w ogóle nie otwiera strony, a IE pokazuje błędny certyfikat.

Może trzeba wgrać kilka pośrednich certyfikatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę przedobrzyłeś. Tak jak Tobie pisał blfr nie ma potrzeby serwowania certyfikatów root. Wszystkie trzy certyfikaty z dołączonego screenshota usuń z serwera.

 

Zrzut ekranu 2015-12-02 o 23.32.55.png

Edytowano przez Gigaone (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na androidzie i strona się otwiera prawidłowo. FF działa bez problemu. Teraz pytanie o jakiej wersji IE rozmawiamy? mam również nadzieje że nie napiszesz mi o systemie windows xp?! Sprawdzając krzyczy że root jest stary ale widzi ich kilka. Ogólnie test zakwalifikował połączenie SSL w kategorii "A" i prawie wszystko było na 100% więc teraz jestem zaskoczony?! Może usuń zapisane w przeglądarce certyfikaty dotyczące tej konkretnej domeny bo przy tych wszystkich zmianach mogło sie coś pomieszać.


Teraz trochę przedobrzyłeś. Tak jak Tobie pisał blfr nie ma potrzeby serwowania certyfikatów root. Wszystkie trzy certyfikaty z dołączonego screenshota usuń z serwera.

 

attachicon.gifZrzut ekranu 2015-12-02 o 23.32.55.png

 

Ten pierwszy root też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mam XP ;)

Nie wiem jak mam usunąć poszczególne certyfikaty, ponieważ na serwerze mam jeden. Mogę go jedynie wyłączyć lub usunąć - nie mogę nic edytować. Czyli dodałem zły pośredni certyfikat?

 

W home.pl podają ( https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/gdzie-znajde-ca-certyfikaty-posrednie-dla-zakupionych-w-home-pl-certyfikatow-ssl/ ) link do pośrednich:

http://www.alphassl.com/support/install-root-certificate.html

 

ten wybrać?

 

SHA-256 - Orders March 31, 2014 and After

AlphaSSL SHA-256 R1 Intermediate Certificates
AlphaSSL CA - SHA256 - G2
SHA256 - RSA - 2048
Valid until: 20 February 2024

Edytowano przez Mateusz13 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy root też?

Też, ponieważ ten certyfikat root jest zaszyty w przeglądarkach i nie ma sensu go przepychać przez sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zapomnij o otwieraniu swojej strony przez SSL jak nie masz dedykowanego adresu IP przy XP. Temat długi jak mur chiński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź dostałem dzisiaj z nazwa.pl

 

 

Witam,

Należy zweryfikować certyfikaty pośrednie otrzymane od dostawcy certyfikatu, a następnie usunąć błędny/niepotrzebny fragment i wgrać na serwer poprawioną ścieżkę.

Jednocześnie informuję, że obecnie Państwa certyfikat podczas sprawdzania pokazuje nieprawidłową (wygasłą) ścieżkę certyfikacji https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html#hostname=pozyczka-bez-zaswiadczen.pl .

 

 

 

Dzisiaj kupie certyfikat w nazwa, dziękuje wszystkim za poświęcony czas. Nie ma sensu dłużej ciągnąć tego wątku, gra nie warta świeczki jakby podliczyć czas odpowiedzi home i nazwa, a przede wszystkim użytkowniku tego forum to przekracza on wielokrotnie wartość certyfikatu. BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC.

Edytowano przez Mateusz13 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Okazuje się, że home.pl dostarczył dobry certyfikat + certyfikat pośredni, który instalowałem wielokrotnie. Całe zamieszanie spowodowane jest zainstalowanymi już certyfikatami na serwerze - nie przeze mnie, dlatego są opisywany tutaj certyfikaty root z 2014 itd. Co najlepsze od rana piszę do nazwa.pl z prośbą o ich usunięcie - niestety bez odpowiedzi, nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić..

Wątek na forum.home.pl, znaleziono przyczynę:

https://forum.home.pl/threads/certyfikat-posredni-problem.622/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh muszę mieć indywidualne IP lub hosting dysponować SNI z informacji jakie samemu znalazłem. Swoją drogą powinni przeszkalać ludzi w nazwa.pl bo to jakaś masakra jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh muszę mieć indywidualne IP lub hosting dysponować SNI z informacji jakie samemu znalazłem.

 

adres email w profilu ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×