Skocz do zawartości
mech

VPS czy tani dedyk, prośba o złożenie oferty / pomoc

Polecane posty

Witam, szukam rozwiązania, które pozwoliłoby mi rozwiązać problemy z szybkością i dostępnością strony.

 

Obecnie hosting wykupiony jest w zenbox oferta "zenbox 50K". Tak się składa, że mój jak i kilkanaście innych klastrów od kilkunastu dni cierpi na ataki DDoS od nieszczęśliwego Janusza z dostępem do sporej rurki i po prostu strona nie wyrabia, poczta szwankuje i w ogóle tragedia.

 

W kwestii statystyk strony to jest to coś mniej więcej: 17UU miesięcznie, ponad 30K sesji, ponad 80K wyświetleń, grubo ponad 100GB transferu miesięcznie. Serwis oparty jest o Drupal 7, zainstalowanych wiele modułów + forum z silnikiem Drupal, co wszystko przekłada się na nie najlepszą wydajność, sporą ilość zapytań do bazy - ponad 300K na godzinę, a biorąc pod uwagę jeszcze ataki DDoS, od kilku dni jest tragedia.

 

Co moglibyście mi doradzić jako eksperci w tej dziedzinie? Co zamiast shared'a? VPS? Tani serwer dedykowany? Rocznie myślę, że cenowo przeznaczyć można na to 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problemem są ataki, to sugeruję schować się za CloudFlare. Tylko zmień hosting tak, żeby w trakcie nie ujawnić nowego IP.

 

VPS (albo dwa: jeden pod silnik, jeden pod bazę) jest niezłym rozwiązaniem. Masz większą swobodę konfiguracji, możesz na przykład pozwalać na połączenia tylko przez CloudFlare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

200zł / mc to najtańsza możliwość jeżeli to jest bardzo wyrafinowany i gruby atak. Ale warto spróbować CloudFlare'a który przecież nic nie kosztuje :)

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, strona jest schowana za CF od co najmniej 5 miesięcy, ale nie wspominałem o tym.

 

W każdym razie od kilku dni mało to daje, bo nie moja maszyna jest atakowana, ale większość z zenboxa. Strona bardzo często wyświetlana jest z cache CF i w ogóle ciężko nawet dodać artykuł. Info z zenboxa:

 

 

[Aktualizacja] Nasilające się ataki

[Aktualizacja 12:16] Obecnie wszystkie ataki są przez nas filtrowane na bieżąco, mogą jednak pojawiać się drobne opóźnienia w ładowaniu stron.
Informujemy, że przerwy i opóźnienia w działaniu stron spowodowane są nasileniem się ataków na nasze serwery. W ciągu ostatniego tygodnia nasze serwery były cały czas atakowane, jednak udawało nam się je neutralizować. Dzisiaj nastąpiło zdecydowane wzmożenie ataków, współpracujemy z naszym partnerem Beyond.pl w celu jak najszybszego ich zniwelowania.
21 listopada 2015 12:34
Awarie, Komunikaty techniczne, WWW
Dotyczy: s10s, s11, s12, s13, s14, s2, s3, s4, s5, s6, s7, s8, s9,
Aktualizacja: 21 listopada 13:17

 

 

Komunikat z 23.11.2015

 

Możliwe dalsze przerwy w usługach ze względu na ataki DDoS
W ostatnich tygodniach systematycznie odnotowujemy ataki na naszą infrastrukturę sieciową. W ciągu ostatnich dni, zespół naszych administratorów blokował te działania oraz pracował nad wdrożeniem rozwiązań antyDDoS, które już funkcjonują na części naszych klastrów.

 

Ale nie tylko DDoS-y są powodem zmiany hostingu na VPS/tani dedyk. Po prostu z czasem ten hosting nie wyrabia już. Kiedyś śmigało to lepiej.

Edytowano przez mech (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Wordpressie miałem podobny problem , kupiłem 3 VPS w róznych lokalizacjach i przy użyciu Round Robin DNS i NGINX 'a udało się ten problem rozwiązać i portal bardzo szybko działa. Przy dość dużym ruchu 9730d3c4.png

Może iść tą drogą?

VPS które mogę polecić to Tiktailk , OVH oraz IONIC na nich wszystko się opiera cały mój portal, i mieszczę się w budżecie ok 80zł miesięcznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 vpsy (strona, baza) + 1 współdzielony (poczta)

Strona oczywiście za CloudFlare : )

 

Wypróbuj nowe VPS'y w OVH - sprawują się naprawdę dobrze : )

Normalnie bym już vpsów nie polecał, ale zmiany wdrożone w nowych vpsach OVH są naprawdę widoczne : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 VPSy w OVH, jeden mniejszy pod stronę, drugi większy pod bazę (żeby procka miała) i ew. dokładasz serwery pod stronę. Chowasz za CF i NAJWAŻNIEJSZE - maile puszczasz przez usługę z zewnątrz lub na osobnym serwerze.

 

Z innej beczki:

Potrzebujesz Drupala pod to?

 

Jak coś odezwij się na PW, pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy przy takim ruchu już potrzebujesz VPSa.

Mamy blogi na wordpressie, które miesięcznie wykręcają grubo ponad 200GB i siedzą na współdzielonym.

@mech: odezwij się na PW, przygotuję Ci konto testowe na maszynie z dyskami SSD + LiteSpeed i zobaczysz, czy takie coś Ci wystarczy.

Oczywiście z ochroną przed DDoSami.

W budżecie spokojnie się zmieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy przy takim ruchu już potrzebujesz VPSa.

Mamy blogi na wordpressie, które miesięcznie wykręcają grubo ponad 200GB i siedzą na współdzielonym.

@mech: odezwij się na PW, przygotuję Ci konto testowe na maszynie z dyskami SSD + LiteSpeed i zobaczysz, czy takie coś Ci wystarczy.

Oczywiście z ochroną przed DDoSami.

W budżecie spokojnie się zmieścisz.

 

Właśnie... strony pod WP a nie pod Drupal, który potrzebuje mocniejszej konfiguracji. Miałem wcześniej też shareda z dhosting.pl "dKonto Standard", też LiteSpeed, też SSD i zostałem "wywalony" z serwerów po walce ze wsparciem technicznym. Za bardzo tyrało CPU, więc też inni mieli problemy - podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wierzę że shared nie obsłuży twojej strony. Pchanie się w kilka środowisk typu VPS to tworzenie sobie dodatkowych problemów na życzenie. Mały dedyk? Za skromny budżet masz na małego dedyka a dodatkowo wpadniesz z deszczu pod rynnę i za chwile będziesz szukał miejsca pod backup. Jak nie zależy Tobie na Polskiej lokalizacji adres email masz w profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja konfiguracji nie jest równa :)

Natomiast jeśli chodzi o VPS, to niestety w tym budżecie nie możemy nic sensownego zaproponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się panoszył, ale dodam, że mój przypadek z dhostingiem nie jest odosobniony. Pewien jegomość, który znany jest w polskiej społeczności Drupala też prowadzi własnego bloga o tym CMS-ie,i też miał te same problemy. Albo VPS, albo wypad z shareda (dhosting). Na YT można znaleźć speców, który wypowiadają się na konferencjach poświęconych Drupalowi, że potrafi on spędzić sen z powiek osobom, które nie zoptymalizują go w należyty sposób. Wszelakie cachowanie w moim przypadku jest włączone na tyle, na ile było to możliwe i kilka innych modułów do optymalizacji. No pomaga też CF. Działają tylko niezbędne moduły, ale i tak jest ich całkiem sporo. Porównywać wydajność WP do Drupala to nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się panoszył, ale dodam, że mój przypadek z dhostingiem nie jest odosobniony. Pewien jegomość, który znany jest w polskiej społeczności Drupala też prowadzi własnego bloga o tym CMS-ie,i też miał te same problemy. Albo VPS, albo wypad z shareda (dhosting). Na YT można znaleźć speców, który wypowiadają się na konferencjach poświęconych Drupalowi, że potrafi on spędzić sen z powiek osobom, które nie zoptymalizują go w należyty sposób. Wszelakie cachowanie w moim przypadku jest włączone na tyle, na ile było to możliwe i kilka innych modułów do optymalizacji. No pomaga też CF. Działają tylko niezbędne moduły, ale i tak jest ich całkiem sporo. Porównywać wydajność WP do Drupala to nieporozumienie.

 

Czy wordpress czy drupal miesza na usługach podobnie natomiast nie zdarzyło się nam nikogo wyprosić czy wymuszać zmianę usługi na wyższy pakiet. Ważne jest natomiast by dać szansę ocenić witrynę/projekt zanim ktoś coś zakupi. Po takiej ocenie po prostu usługa ma działać i tyle. Szczerze mówiąc migrują różni klienci i na dzień dobry ze strachem w oczach pokazują statystyki obciążenia, przekroczone limity i ilość unikalnych odwiedzających tz UU. Takie jakieś dziwne czary chyba są bo to całe niemiłe doświadczenie w wielu firmach po prostu nie istnieje. To tak jak by ktoś kupił sobie samochód a inny zabronił mu nim jeździć ;) Nieporozumieniem nie są same skrypty tylko w wielu przypadkach polityka usługodawców i upychanie klientów ponad limit sprawia że wiele osób kupuje usługi których koszt tak naprawdę powinien wynosić 1zł i najlepiej żeby nikt tej witryny nie odwiedzał a jak już to nie częściej jak 100 razy w miesiącu :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Odwrotnie. "To" potrzebuję pod Drupala :)

 

To ja rozumiem, tylko pytam, czy naprawdę potrzebujesz Drupala, a nie starczyłby lżejszy CMS + osobno forum spięte z autoryzacją CMSa (lub odwrotnie)?

 

Pytam tylko dlatego, że widać coraz więcej wizytówek na WP. Rozumiem, że Twoja strona to portal, a nie jakaś mała wizytówka, ale nadal możliwe, że używasz kombajnu zamiast np. osobóweczki.

 

Co do WP vs Drupal, czy WP vs cokolwiek to z doświadczenia wiem, że wystarczy nie używać wbudowanego w WP systemu templatek i całego bootstrapa tylko napisać własny kod, który wstawia wszystkie elementy WP w kod HTML jego funkcjami i to pozwala przyśpieszyć nawet do 50%. Potem dochodzi jakikolwiek cache..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z ofertą hostingu VPS, w ramach, którego otrzymujesz serwer VPS z panelem DirectAdmin i administracją z naszej strony w zakresie dostosowania serwera pod wymagane skrypty. Obsługa administracyjna jak i licencja na panel DA wliczone są w cenę serwera i obowiązują przez cały okres jego ważności.

 

Konkretnie sugerujemy pakiet DA2-SSD lub DA3-SSD, są to serwery oparte w pełni o dyski SSD na macierzy RAID, co przekłada się na wysoką wydajność w zakresie operacji dyskowych - jest to ważne szczególnie przy mocniej obciążonych bazach danych.

 

https://hitme.pl/hosting-dedykowany/

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To ja rozumiem, tylko pytam, czy naprawdę potrzebujesz Drupala, a nie starczyłby lżejszy CMS + osobno forum spięte z autoryzacją CMSa (lub odwrotnie)?

 

 

WP z całą pewnością wystarczyłby, ale już jest za późno. Na wortalu jest grubo ponad 2K artykułów, dużo przeróbek w sposobie dodawania treści od strony edytora, itp. Nie jest możliwa prosta konwersja z Drupala na WP. A robić to ręcznie... chyba bym się zapłakał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecamy się z naszą ofertą "Innowacyjny VPS z DirectAdmin":

Wskazane rozwiązanie winno idealnie wpisać się w Państwa wymagania oferując jednocześnie najszybszy czas wczytywania witryn oraz pełne wsparcie techniczne. Zachęcamy do skorzystania z oferty NetDC.pl oraz sprawdzenia jakości oferowanych usług w ramach 14 dniowego okresu testowego.

 

Zapraszamy,

https://www.netdc.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, strona jest schowana za CF od co najmniej 5 miesięcy, ale nie wspominałem o tym.

 

Może banalne, ale zapytam - mx ustawiony na serwer czy poza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×