Skocz do zawartości
toony

czy tresci pod seo moga byc za krotkie/za dlugie?

Polecane posty

wlasnie sie tak zastanawiam - czy sa jakies wytyczne? czy google premiuje albo banuje za za krotkie albo za dlugie teksty? slyszalem ze sa jakies ograniczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ograniczenia? :D nie, tekst moze byc dowolnie dlugi i nie powinno to miec wplywu na pozycjonowanie. nie wiem skad to wziales :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim zrozumiały dla człowieka i nienafaszerowany słowami kluczowymi. Napiszesz coś, dasz komuś do przeczytania i stwierdzi, żę jest ok - da się zrozumieć myśl autora, to taki tekst będzie ok.

Edytowano przez Kochan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są ograniczenia, ale w drugą stronę :) Google zaleca żeby teksty na stronie miały minimum po 2200 znaków. Krótsze są postrzegane jako próba pójścia na łatwiznę i mogą wpłynąć negatywnie na pozycjonowanie. Pamiętaj też, że teksty muszą być unikalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hym, a pamietam ze byly jeszcze jakies wytyczne co do tekstow, wiesz moze jakie? to sie chyba zmienia co jakis czas nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Google zmienia co jakiś czas algorytm wyszukiwania, ale generalnie zawsze są to zmiany mające ułatwić życie samym użytkownikom. Wyszukiwarka promuje strony z treściami wysokiej jakości - jeżeli takie będziesz dostarczał, nie musisz się szczególnie bać spadków pozycji. Garść porad na ten temat tutaj: https://supremumseo.pl/wskazowki-dotyczace-tresci-i-jakosci-strony-2/ Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - pisz!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm. ale to ten algorytm zmienia sie jakos o ustalonych z gory porach? uprzedzaja jakos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm. ale to ten algorytm zmienia sie jakos o ustalonych z gory porach? uprzedzaja jakos o tym?

 

Nie uprzedzają

Co do treści - im więcej tym lepiej. Weź pod uwagę, że jak czytasz poważne tematyczne portale/blogi to wpis ma często długość kilku stron A4. Google lubi treść, nawet taką generowaną z automatu o ile jest unikalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasad jeśli chodzi o tworzenie tego typu treści. W zasadzie co specjalista to inna teoria. Priorytetem zawsze powinno być to, że pisze się dla człowieka - nie robota po to, by człowiek, który wejdzie na stronę dostał to, czego szukał a nie zlepek słów na zasadzie fraza kluczowa 3 razy w każdym zdaniu :)

Edytowano przez mmariusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ostrzega :) Google w ogóle nie ma w zwyczaju podawania zbyt wielu informacji na temat tego jak działa wyszukiwarka - wszelkie informacje pochodzą raczej z doświadczenia SEOwców niż z oficjalnych źródeł. Ale tak jak pisałem wcześniej ja i moi przedmówcy - wszelkie zmiany na korzyść użytkownika będą premiowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba zadziała zasada, że co specjalista to teoria ;) Z mojego doświadczenia wiem, że nie tylko warto, żeby tekst miał min. 1200 znaków, ale jeszcze, żeby był dobrze i przejrzyście zedytowany na stronie. Google idzie w stronę oceniania stron pod kątem tego, czy zawarta na niej treść zaspokoi ciekawość użytkownika. Można się domyślić, że krótki, zbity w ciasny akapit tekst nie będzie najlepszym pomysłem w takiej sytuacji :) Podkreślam, że to wynika z mojego doświadczenia, pewnie każdy z was może opowiedzieć swoją historię ;)


 

Edytowano przez AnnaES (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dowody na to, że długość teksty ma znaczenie - długie teksty są lepsze, dłuższe niż konkurencji są jeszcze lepsze a najdłuższe są najlepsze ;) Oczywiście warto skorzystać z dostępnych zasad SEO co do optymalizacji treści aby w pełni wykorzystać potencjał długiego artykułu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Mogą być za krótkie ale raczej nie za długie. Sama długość to raczej jest kwestia tego czy użytkownik będzie zainteresowany tym co widzi na stronie. Zbyt długi tekst, źle sformatowany źle wpływa na UX. Krótkie frazy, raczej jednozdaniowe wyrażenia często przyciągają ale mogą być nieco szkodliwe dla SEO - kluczem jest znalezienie złotego środka. W przypadku każdej branży oraz strony może to wyglądać inaczej. Najlepiej oczywiście nie wrzucać tekstu, tam gdzie tego nie trzeba, np. na stronach fotografów - tam liczy się umiar. Inaczej jednak ma się sprawa z branżą techniczną - warto dodawać obszerne, dobrze sformatowane, okraszone ilustracjami oraz filmami poradniki.

Edytowano przez lokalneseo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o treść na stronie to jest coś takiego jak współczynnik treści do kodu. Poniżej 15% to juz negatywnie wpływa.

 

Czy to prawda? Trudno wyczuć, ja się do tego stosuje i źle nie wychodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy pisać dla ludzi a nie wyszukiwarek, a reszta powinna wychodzić naturalnie. Zależy od tematu czy tekst ma być długi czy krótki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dobry i dla ludzi i dla wyszukiwarki :) jeśli już się tworzy długi tekst to powinien być ciekawy, a też zawierać dużo słów kluczowych ponieważ trzeba to wykorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką może być to że google indeksuje i bardzo lubi pdf'y które mają duuuużo tekstu i stron. Tak samo w topach siedzą strony bez treści praktycznie ;) Tak więc nie sugeruj sie ilością tekstu. Ważne by był (chociaż minimalny) i nie był zduplikowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest jakość tekstu, a nie długość. Dobry content nawet jak będzie krótki to się obroni. Sama treść do jednak za mało - konieczne jest zdobywanie dobrej jakości, naturalnie wyglądających linków zwrotnych, a także zadbanie o optymalizację witryny oraz jej dostępność na urządzenia mobilne. Na to ostatnie powinno się położyć dziś szczególne nacisk, bo Google zapowiada kolejne zmiany w algorytmach. Jak ktoś jeszcze nie czytał na ten temat to odsyłam do artykułu http://funkymedia.pl/mobilny-armagedon.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można kombinowac, ale to jest jak ze wszystkim. Chodzi o to by tekst byl strawny i trafial w sedno sprawy. Nie tylko ilosc, ale przede wszystkim czytelnosc :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×