Skocz do zawartości
FTTechnology

VPS z dużym dyskiem, mały dedyk bądź konto SSH

Polecane posty

Witajcie,

szukam rozwiązania jak w temacie o parametrach:

dysk 200GB

transfer 500GB/mc - aktualne realne zużycie w okolicy 150-200GB/mc

Dobre łącze (obciążane głównie w weekend) - minimum 40Mb/s z Polską.

Budżet do 200zł rocznie - najlepiej jak najtaniej :)

Lokalizacja: dowolne miejsce europy byle nie OVH

OS: Debian, w ostateczności Ubuntu - najchętniej Debian w wersji minimal.

 

Głównym zadaniem serwera jest przechowywanie kopi zapasowych + segregowanie plików. Operacje na plikach będą wykonywane w nocy i do tego w weekendy. W tygodniu serwer będzie się głównie nudził - pomijając sytuacje awaryjne kiedy potrzebny jest pilny dostęp do danych.

 

Strato by odpowiadało super, ale cenowo się nie mieści, nie potrzeba nam 4GB ram, myślę że 0,5GB wystarczy jak nie mniej.

 

Na serwerze na dzień dzisiejszy potrzebny jedynie: Rsync, firewall + miło by było jak by dało radę odpalić jakiś antyśfirus ;)

 

Ktoś coś ? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Scaleway najtańszy VPS kosztuje 2,99€/mc - podstawowy dysk to 50GB czyli Ty musiałbyś dokupić jeszcze 150GB za kolejne 3€/mc. Rocznie kosztowałoby Cię to jakieś 300zł. W internecie są kody rabatowe dla nowych użytkowników (nie wiem czy aktywne) obniżające cenę nawet o 30%, czyli prawie zmieściłbyś się w budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz na PW - za 20 zł/mc Ci załatwię VPS 1 GB RAM, 2,4 GHz CPU, łącze 100 Mbps, dysk 200 GB i transfer 2 TB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Scaleway najtańszy VPS kosztuje 2,99€/mc - podstawowy dysk to 50GB czyli Ty musiałbyś dokupić jeszcze 150GB za kolejne 3€/mc. Rocznie kosztowałoby Cię to jakieś 300zł. W internecie są kody rabatowe dla nowych użytkowników (nie wiem czy aktywne) obniżające cenę nawet o 30%, czyli prawie zmieściłbyś się w budżecie.

 

To by mi pasowało tylko to musi być stały budżet roczny, a nie kod na pierwszy rok, a później drożej. Po drugie zapychanie im dysków SSD takim majdanem trochę bez sensu.

 

Pisz na PW - za 20 zł/mc Ci załatwię VPS 1 GB RAM, 2,4 GHz CPU, łącze 100 Mbps, dysk 200 GB i transfer 2 TB ;)

 

Nie rozumiem, jak to mi załatwisz? Podaj link do oferty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×