Skocz do zawartości
predzyl

x2go jak to zainstalować ?

Polecane posty

Witam

 

Posiadam VPS na nim Ubuntu 14.04 ale i też 12.04 szukałem lekkiego pulpitu zdalnego i napotkałem się na x2go ale teraz pytanie jak go zainstalować a dokłądnie jak wygenerować hasło bo zainstalować jako tako się niby udało ale mimo to i tak bym prosił o dokładną instrukcję. Z góry wielkie dzięki.

 

Aha jeszcze takie pytanko jak zmienić język w Ubuntu VPS ?

 

pozdrawiam

Edytowano przez predzyl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutorial krok po kroku dla x2go.


Zmiana języka w ubuntu:

apt-get install language-pack-pl language-pack-pl-base

i później w pliku /etc/default/locale ustawiasz LANG="pl_PL.UTF-8"

Edytowano przez Polserwer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś, że potrzebujesz całego pulpitu, a nie po prostu odpalenie jednej czy dwóch aplikacji?

 

Długo korzystałem z VNC-podobnych rozwiązań, aż w końcu stwierdziłem że to wszystko jest ciężkie, wolne i mnie ogromnie denerwuje, i od tamtej pory korzystam ze zwyczajnego X11 forwardingu w SSH, a jeśli coś może lub ma działać bez jakiejkolwiek interakcji (a wymaga GUI), polecam xvfb, który działa jak odpalenie GUI aplikacji i wywalenie całego outputu do /dev/null.

 

Przykład: Odpalam klienta TS3 pod mojego autorskiego music bota przez X11 forwarding, ustawiam go włącznie z auto connectem i całą resztą, zapisuję, wyłączam, i każde następne uruchomienie już poprzez xvfb, bocik działa i gra cudnie, a i jestem pewien że nic zbędnego takiego jak obsługa okienek czy dekstopa mi nie obciąża maszyny.

 

Chyba, że rzeczywiście potrzebujesz całego desktopa, to już nie można pójść na łatwiznę jak ja wyżej.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×