Skocz do zawartości
kaziu

Duża sieć VPN - pytania

Polecane posty

Odświeżam mój stary temat, ponieważ znów napotkałem kwestie, na które google nie potrafi odpowiedzieć :)

 

Testuje teraz wykorzystywanie serwera zdalnego jako bramy do Internetu dla mojego komputera domowego,

 

w pliku server.conf od OpenVPN na serwerze dodałem wpis:

push "redirect-gateway def1"

Wszystko teoretycznie działa ładnie, wpisuje w przeglądarce whatismyip i pokazuje mi adres serwera zdalnego. Jednak przypadkiem sprawdziłem swój IP za pomocą innego programu (TopazChat -> łaczy się ze zdalnym serwerem PvPGN i można rozmawiać z innymi użytkownikami na wspólnym chacie). Na kanale jest funkcja /netinfo user, która pokazuje adres IP zalogowanej do chatu osoby i tutaj się zdziwiłem ponieważ pokazało mi adres mojego komputera domowego...Jaki może być powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak szyfrowania tej części połączenia, albo sprawdzanie IP po stronie lokalnej. Niech inny użytkownik wykona tą komendę na Tobie po swojej stronie.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak szyfrowania tej części połączenia, albo sprawdzanie IP po stronie lokalnej. Niech inny użytkownik wykona tą komendę na Tobie po swojej stronie.

 

To samo pokazuje "domowe" IP.

Edytowano przez kaziu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym programie nie da się tego ustawić. Jak ustawić Windows 10 żeby globalnie wszystkie programy korzystały z VPN? Jest gdzieś taka opcja? Można to wymusić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×