Skocz do zawartości
Bartosz Z

Zakup monitora 22-24"

Polecane posty

Hej!

Spsułem swojego 15" laptopa, a 12" ekran ThinkPada X200 staje się za mały do pracy w domu (na miasto jest idealny i zdania prędko nie zmienię :P ).
Potrzebuję kupić monitor do pracy. Żadnych gier i filmów.

Niestety, mam małe biurko, więc idealnie byłoby powiesić monitor na ścianie (tutaj pomyślałem o standardzie VESA).

Podstawowe pytanie - czy warto brać droższe IPS, czy standardowa matryca będzie wystarczająca do pracy? Lubię kolorki i żałuję, że w laptopie nie mam matrycy IPS..

Na Allegro są fajne, poleasingowe (?) Dell P2214H po 500 PLN - nad takim obecnie myślę. Czy macie inne propozycje? Na jakich monitorach pracujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emil, do filmów mam TV, a na gry brak czasu i mocy obliczeniowych :P

 

Właśnie się zastanawiam, czy w pracy odczuję różnicę pomiędzy matrycą TN (niski koszt) a IPS (mistrzowskie kolory) - Robson, podpowiedz :)

Jeszcze myślę o BenQ GW2265HM - 465 PLN, 22", matryca VA (pośrednik między TN a IPS?). W sumie nie potrzebuję szerokich kątów (IPS), a VA ma zapewniać ładne kolorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest i to duża, TN-ka jest bardziej ostra, natomiast IPS tak trochę rozmywa obraz przez co jest przyjemniejsza dla oka. Dlatego zastanawiam się nad wymianą dużego monitora na IPS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak.. Piszę o tej pracy, a nie okresliłem czy jestem grafikiem, architektem, czy producentem muzyki :rolleyes:

Korzystam z przeglądarki internetowej, klienta poczty, edytora tekstowego, terminala, czytnika PDF'ów i odtwarzacza muzyki.

Dzięki Robson. Czy pracowałes kiedyś na matrycy VA? Czy rzeczywiście jest kompromisem między TN a IPS?

Ednet, dzięki za propozycję, ale szukam czegoś o mniejszym zużyciu prądu i nowocześniejszego.

 

BenQ dali mi odpowiedź (nieźle, o tej porze w niedzielę :o ) - VA to podobno taki ichni IPS, więc może być spoko. Monitor można zamontować na standardowym uchwycie VESA, więc super. Przejdę się do jakiegoś sklepu i sprawdzę jak wygląda w akcji.

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem 180 zł (Tablica.pl)

Za sprzęt: http://www.lg.com/us/support-product/lg-W2243T-PF

Chodzi już 2 lata bez zarzutów.

(oczywiście przy kupnie otwierałem 2 kolory na monitorze - Czarny i BIAŁY czy nie ma jakichś wypalonych pixeli / przebarwień itd. Wszystko grało.

 

Polecam Ci kupić używkę sporo ludzi rezygnuje z komputera na rzecz laptopa i nie potrzebują już monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×