Skocz do zawartości
softbeing

Hosting poczty z własną domeną

Polecane posty

Cześć,

 

Szukam hosting poczty IMAP z możliwością podpięcia własnej domeny. Pojemność min. 5 GB. Jedna skrzynka, jedna domena.

 

Dotychczas miałem w home.pl, ale minął rok i wystawili fakturę na prawie 250 zł. co na jak za jedną skrzynkę mailową jest wg mnie za dużo.

 

Zależy mi na wysokiej dostarczalności maili i szybkości w działaniu. Tymczasowo korzystam z zoho.com, ale strasznie powoli to działa :(.

 

Co sądzicie o np. https://www.strefa.pl/e-mail/?

 

Budżet - myślę że 100 zł. netto rocznie.

 

Wierzę, że mi coś polecicie :)

 

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dodatki? Kalendarz , webdysk?

 

Żadnych dodatków. Sama poczta.

 

 

Ile maili chcesz wysyłać?

 

Dziennie do 10-ciu. Odbieram do 30-tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas miałem w home.pl, ale minął rok i wystawili fakturę na prawie 250 zł. co na jak za jedną skrzynkę mailową jest wg mnie za dużo.

No ba, drożej niż Google Apps (~215 na rok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za liczne odpowiedzi oraz oferty. Zastanawiam się jednak jak to jest z dostarczalnością maili. Nie znam się za bardzo na tym, ale czy maile wysłane z Waszych serwerów mają zbliżoną dostarczalność co np. maile wysłane z serwerów Interii? Nie chcę nikogo urazić, ale czy maile wysyłane z tak dużej i "starej" firmy nie są lepiej traktowane przez filtry anty spamowe niż wiadomości wysłane z Waszych serwerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dostarczalność wiadomości ma wpływ wiele czynników nie powiązanych z wiekiem firmy. Proponuję nie uzależniać wyboru firmy od jej wieku. Zresztą z Pana doświadczenia wynika, że to nie jest dobry wyznacznik.

Z naszej oferty proponuję na początek Serwer Eco (5GB - 49 zł netto rok):
https://www.hoste.pl/hosting/serwer-eco
Jeśli 5GB będzie za mało, w każdej chwili będzie można zmienić na Serwer Plus (10GB - 90 zł netto / rok), bez konieczności przenoszenia danych. Parametry pakietu: https://www.hoste.pl/hosting/serwer-start
Dodatkowo zapewnimy Panu darmowe przeniesienie obecnej zawartości skrzynki między serwerami.
Zapraszam do kontaktu z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za liczne odpowiedzi oraz oferty. Zastanawiam się jednak jak to jest z dostarczalnością maili. Nie znam się za bardzo na tym, ale czy maile wysłane z Waszych serwerów mają zbliżoną dostarczalność co np. maile wysłane z serwerów Interii? Nie chcę nikogo urazić, ale czy maile wysyłane z tak dużej i "starej" firmy nie są lepiej traktowane przez filtry anty spamowe niż wiadomości wysłane z Waszych serwerów?

 

Dostarczalność ze zwykłych firm może być nawet lepsza niż od interii, bo te "stare, duże i głupie" firmy nie rozumieją, że filtry są coraz bardziej rozbudowane i często maile z o2 i interii np. taki GMail blokuje i wrzuca w SPAM po 1-2 słowach kluczowych lub dziwnym adresie.

 

Małe firmy dbają o czystość IP, a przy Twojej ilości maili tym bardziej nie będzie problemów. mydevil.net wyjdzie lekko drożej niż chcesz, ale polecę usługę pod takie zastosowanie, bo będziesz korzystał z niej w małym %, dzięki czemu nigdy nie dostaniesz maila o żadnych limitach. (polecam co chwilę mydevil tylko dlatego, że jestem bardzo wrednym i upierdliwym klientem, ale usługa dla normalnych ludzi jest idealna). Jakbyś się na tą firmę zdecydował to zapraszam po 20% zniżki.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

i często maile z o2 i interii np. taki GMail blokuje i wrzuca w SPAM po 1-2 słowach kluczowych lub dziwnym adresie.

Czasem nie trzeba mieć ani słów kluczowych, ani dziwnego adresu.

Przykład takiego o2. Adresacja o2 bardzo często trafia na listy RBL. A co na zgłoszenie o tym odpowiada ich support?

Że nie mają wpływu na zbyt restrykcyjną politykę antyspamową odbiorcy i nie są winni tego, że poczta od nich jest niedostarczana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×