Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
secretservice

Wybór pakietu Endpoint Security

Polecane posty

Witam,

 

jestem administratorem w małej firmie (ok. 80 stacji roboczych i 50 urządzeń mobilnych z Androidem).

Od paru lat używamy pakietu Kaspersky Endpoint Security, jednak firma stale się rozrasta i instalowanie aplikacji na każdej stacji roboczej i ich osobne utrzymywanie jest już zbyt męczące. Potrzebuję więc rozwiązania, które pozwoli mi scentralizować zarządzanie aplikacjami antywirusowymi na stacjach roboczych i urządzeniach mobilnych (do tej pory w ogóle nie używaliśmy tego typu ochrony).

 

Rozważam w sumie 2 opcje:

- Kaspersky poszerzony o Security Center (konsola administracyjna), jednak tutaj mam obawę co do urządzeń mobilnych, w oficjalnych materiałach znalazłem wzmiankę, że brak jest wparcia dla Androida (cytuję: Kaspersky Security Center umożliwia zarządzanie urządzeniami przenośnymi obsługującymi protokoły Exchange ActiveSync i iOS Mobile Device Management (iOS MDM))

- ESET z konsolą administracyjną ERA - testowałem i sprawdza się nawet fajnie, tylko konsola jest trochę niedorobiona i momentami mało intuicyjna - może kwestia przyzwyczajenia, fajna aplikacja mobilna z dość rozbudowaną funkcjonalnością

 

Wybierając narzędzie inne niż obecne mogę być narażony na krytykę ze strony użytkowników, czego chciałbym uniknąć.

Zależy mi na takich funkcjach jak:

- zdalne blokowanie urządzenia mobilnego/alarm/autoryzacja kart SIM

- scentralizowane zarządzanie urządzeniami mobilnymi Android i stacjami roboczymi Windows z jednej konsoli

- niskie zużycie zasobów sprzętowych (CPU, RAM)

- wymuszanie polityk bezpieczeństwa, których użytkownik urządzenia nie może nadpisać

- skaner email IMAP/SMTP dla stacji roboczych

- niska ingerencja w działania użytkownika (najlepiej jakby program wyświetlał komunikaty tylko w momencie wykrycia infekcji na urządzeniu, przede wszystkim zależy mi aby nie było zapytań o połączenia w firewallu itp.)

 

Czy ktoś z Was używał tych pakietów i może napisać po krótce ich wady i zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×