Skocz do zawartości
irkon

Sprawdzenie własciciela serwera

Polecane posty

Troszeczkę inna półka klientów a usługa o której wspomniałeś nie posiada wsparcia technicznego. Można ją potraktować jako lepszą formę darmowej i powstała z uwagi na wolne zasoby które posiadamy. Mimo wszystko przedszkole trzyma się z daleka co cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiXwishlist: Dlaczego dawanie usługi za 200 zł po wpłacie stówki ma przyciągnąć innego klienta niż konta po 6 zł za dwa lata, albo pierwszy rok za 1 zł itp (popularne np. Home czy Nazwie) etc? I to i to jest jakąś formą promocji... Dla każdego coś miłego. Co do weryfikacji danych - prosisz klienta co pół roku o aktualny rachunek za prąd, żeby dalej mu świadczyć usługę? ;-). W przypadku jakiś nadużyć przecież i tak liczy się np. adres IP, a nie to co ktoś sobie wpisał jako abonenta.

 

Jeśli chodzi o "spam papierowy" to już OVH od tego odeszło, a wysyłali i faktury, i jakieś gazetki i inne cuda. Odejście od tego połączyło się z ostatnimi podwyżkami za dedyki ;). Home czy Nazwa już też chyba proformy wysyłają mailem, choć kiedyś i one były papierowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patryk pamiętasz jak wyglądały usługi hostingowe 2002 czy 2003 roku a jaki syf jest obecnie? Nie poruszam tego tematu bezcelowo tylko chce zwróć uwagę co usługodawcy robią i jakim kosztem. Przejrzyj opinie klientów i formę wypowiedzi o firmach przez klientów. Uważasz że to jest normalne? Nie wydaje mi się! No cóż zezwalanie na to czy tamto tylko kosztem zdobycia kolejnej kwoty na plus w systemie jest chyba dziwnym rozwiązaniem. Twierdzę po prostu że stosowanie pewnych praktyk doprowadza/skutkuje produkowaniem małych chamów którzy w dniu zakupu usługi pocałują w dupę a na odchodne nasrają na głowę. No może się mylę to mnie popraw a na domiar tego podpisze się Adolf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patryk pamiętasz jak wyglądały usługi hostingowe 2002 czy 2003 roku a jaki syf jest obecnie? Nie poruszam tego tematu bezcelowo tylko chce zwróć uwagę co usługodawcy robią i jakim kosztem. Przejrzyj opinie klientów i formę wypowiedzi o firmach przez klientów. Uważasz że to jest normalne? Nie wydaje mi się! No cóż zezwalanie na to czy tamto tylko kosztem zdobycia kolejnej kwoty na plus w systemie jest chyba dziwnym rozwiązaniem. Twierdzę po prostu że stosowanie pewnych praktyk doprowadza/skutkuje produkowaniem małych chamów którzy w dniu zakupu usługi pocałują w dupę a na odchodne nasrają na głowę. No może się mylę to mnie popraw a na domiar tego podpisze się Adolf.

 

Ten problem produkcji chamów to obecnie chyba w każdej branży :) Wszyscy walczą o wynik dająć się nawet kopać w tyłek, a Ci których "stać" na normalną pracę i cenę są wytykani.. Coś o tym wiem..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SiXwishlist Jakieś dziwne masz te doświadczenia, stereotypowe na zasadzie "klient w krawacie jest mniej awanturujacy się" ;).

 

W 2002 roku można było kupić hosting za dolara, jak i za sto - tak samo jak dziś. A że inne pojemności, transfery itd, no coż - ja wtedy też miałem w domu 256 Kbps, a dziś mam za podobną cenę 120 Mbps. A jak sobie poczytasz archiwum polipa, albo mordpliku z tamtych czasów (czy nawet WHT amerykańskie) to niczym się nie różni od tego co dzisiaj, a że postów jest więcej - bo więcej firm i więcej osób korzysta z netu.

 

Nie popieram oczywiście rejestrowania hostingów na dane w rodzaju Barack Obama i sam na to nie zezwalam, ale tym bardziej nie popieram jakiegoś kategoryzowania ze względu na wiek etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patryk pamiętasz jak wyglądały usługi hostingowe 2002 czy 2003 roku a jaki syf jest obecnie?

Syf? Usługi hostingowe przeszły prawdziwą eksplozję jakości. Od jakiegoś Apache na RAID-zie, który działał jak Polskie państwo (głównie teoretycznie) do OpenStacka, VPS-ów na macierzach SSD i Dockera. Światowej klasy infrastruktura jest obecnie dostępna w cenie porównywalnej do kawy. Firmy hostingowe często wręcz udostępniają ją na początku za darmo.

 

Nie poruszam tego tematu bezcelowo tylko chce zwróć uwagę co usługodawcy robią i jakim kosztem. Przejrzyj opinie klientów i formę wypowiedzi o firmach przez klientów. Uważasz że to jest normalne? Nie wydaje mi się!

Masz trochę racji z tolerowaniem chamstwa i patologicznych klientów, ale bardzo niewielu tak reaguje, kiedy im powiesz, że w pakiecie mają x, y i z, a dodatkowe usługi wykonujesz wykonujesz w cenie xxx zł za dzień pracy, o ile ordynarnie ich nie naciągasz. To się tyczy również gimnazjalistów z fałszywym nazwiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd się się zgodzę z SiXwishlist. Akurat my dostarczamy usługi zarówno jak to nazywacie - dla dzieci jak i dużych firm. Jak zdarzy się jakaś awaria usługi o wartości przysłowiowego hamburgera, to grupa ta która bije wtedy drzwiami i oknami, wydaje z siebie wszelkie złości jaki to ten hosting zły i wyolbrzymianie - traktowanie jednej małej przerwy jako ciągłej awarii. A klienci płacący po setki, tyś złotych, często nawet o tym nie wspomną i na ogół są zadowoleni i tak.

 

Druga znów strona medalu to wspomniane już faktury, księgowość. Sam się zastanawiam jak firmy wystawiające faktury automatycznie takie coś księgują...

Papa Smerf

ul. Wioska Smerfów 12b

06-400 Ostatni Grosz1

(już pomijam dane z przekleństwami, albo powtarzanie X razy danego znaku).

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę zrobił się offtop w temacie :)
Autorze tematu - niektóre firmy hostingowe przy zakupie serwera dedykowanego lub serwera VPS wprowadzają do bazy whois dane osoby, która zakupiła usługę. Zdarza się to już bardzo rzadko, ale polecam sobie sprawdzić czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z OVH dla przykładu wciąż można wyciągnąć inicjały właściciela usługi pod warunkiem, że rewers serwera nie został zmieniony z domyślnego. Bierzesz rewers, wbijasz w formularzu ovh.pl >> zamówienie >> odnowienie usług, voilà. Co poradzić, taki mamy klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W OVH to kiedyś miałem akcję jak ja widziałem dane poprzedniego właściciela domeny (i mogłem odnowić na niego) a on miał ją w panelu jeszcze mimo że została już przypisana do mojego konta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozmowa mojego tematu sie rozkręciła;)

 

Kupiłem hosting w Holandii i musiałem potwierdzić swoją tożsamość oraz adres zamieszkania. Nie chwiałem kłamać bo przecież jak sie skapną to usuną mi całą stronę:(

 

Robię stronę dla dorosłych na zagraniczny rynek i w tym kraju jest to zakazane. Dlatego serwer w Holandii i domena z whois guard. Tylko jak jakiś adwokat sie dopierdzieli to i tak sie będzie czepiał i pisał jakiś upomnienia.

 

Jeszcze chciałem was zapytać co daje cloudflare? czy jest to też jakaś ochrona żeby nie można było dojść na jakim serwerze jest strona?

 

Zrobiłem dla domeny SSL i było wymagane podanie dane firmy które sobie wymyśliłem. Wiece może po co to i czy po SSL można sprawdzić dane te co podałem przy rejestracji SSL?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak schowasz stronę za cf, to będzie widoczny ich certyfikat. Jeżeli wysyłasz maile aktywacyjne, to po tym też dojdziesz do ip maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wysyłasz maile aktywacyjne, to po tym też dojdziesz do ip maszyny.

 

Zależy od skryptu i od sposobu wysyłki, jak oprze to dodatkowo o usługę oparta na API i dowiąże funkcje to praktycznie nie ma śladu po źródłowym IP :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale skoro irkon zadaje takie pytania, to raczej nie korzysta z takiego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy od skryptu i od sposobu wysyłki, jak oprze to dodatkowo o usługę oparta na API i dowiąże funkcje to praktycznie nie ma śladu po źródłowym IP :)

 

 

My juz ze sobą rozmawialiśmy wielokrotnie:) nie wiem czy pamiętasz chodziło o kamerki dla dorosłych.

 

To będzie forum na tym skrypcie https://www.invisionpower.com/features/apps#forums

Ten sam co jest na forum pio.

 

Czy jest w internecie jest gdzieś opisane jak ja to zrobić z tym API i czy jest to legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

My juz ze sobą rozmawialiśmy wielokrotnie:) nie wiem czy pamiętasz chodziło o kamerki dla dorosłych.

 

To będzie forum na tym skrypcie https://www.invisionpower.com/features/apps#forums

Ten sam co jest na forum pio.

 

Czy jest w internecie jest gdzieś opisane jak ja to zrobić z tym API i czy jest to legalne?

 

A co w tym nie legalnego że wysyłasz wszystko przez host zewnętrzny? Kwestia dopisania takiej opcji z wykorzystaniem API to nie jest problem ale więcej informacji uzyskasz na maila, który znajdziesz w profilu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

irkon: prowadzenie strony dla dorosłych w Polsce nie jest nielegalne ;)... musisz po prostu poinformować użytkownika, że musi mieć 18 lat itd. a jak będziesz publikował jakieś rzeczy objęte prawami autorskimi to żadna różnica czy to holandia czy PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w tym nie legalnego że wysyłasz wszystko przez host zewnętrzny? Kwestia dopisania takiej opcji z wykorzystaniem API to nie jest problem ale więcej informacji uzyskasz na maila, który znajdziesz w profilu :)

A nie wystarczy skonfigurować sendmaila na hoście, zeby wysyłał maila przez jakąś skrzynkę przez smtp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy skonfigurować sendmaila na hoście, zeby wysyłał maila przez jakąś skrzynkę przez smtp?

 

Teoretycznie tak ale zawsze gdzieś tam nazwa hosta się dokleja. Jak przejrzysz sobie ten temat dotyczący IPB: https://www.invisionpower.com/support/guides/_/advanced-and-developers/api-methods/ nie jest to skomplikowane a definitywnie załatwia sprawę ponieważ host gdzie utrzymywana jest strona staje się przezroczysty.

Mam uruchomiony jeden projekt który wspiera wysyłanie poczty z pełna obsługa po API i obecnie na jego bazie działa chyba ponad 700 stron(dane z przed miesiąca) i ciągle dochodzą nowe. W darmowej wersji jest ograniczenie wysyłania poczty do 100 wiadomości na godzinę, w płatnej ta wartość jest ustalana indywidualnie.

 

ciężki dzień , pogoda do du.....y ,kawy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×