Skocz do zawartości
bart33

Hosting zagraniczny pod Wordpressa - 50k UU/m-c

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

poszukuję zagranicznego hostingu pod rozbudowaną stronę na Wordpressie (dużo wtyczek) ze zintegrowanym forum IPBoard. Nie jestem niestety specem w tym temacie, ale zależy mi na następujących kwestiach:

 

- lokalizacja najchętniej w UK, polskie odpadają,

- duża szybkość działania strony nawet w momentach, gdy przebywa na niej jednocześnie kilkuset użytkowników,

- pod Wordpressa i IPBoard,

- hosting zdolny obsłużyć 25-50k UU miesięcznie

- najnowsze PHP i IonCube,

- co najmniej 5 baz danych,

- co najmniej 50 GB pojemności,

- brak limitu transferu,

- serwer wirtualny (chyba, że ktoś mi uświadomi, że tak naprawdę szukam czegoś innego, ale jeszcze o tym nie wiem),

- jestem gotowy przeznaczyć na hosting do 40 zł / m-c,

 

Przymierzałem się do webhostingbuzz, ale naczytałem się masy krytycznych komentarzy i zbaraniałem. Po głowie chodzi mi też MZone, opcja Basic Three, ale - jako laik - nie mam pojęcia, czy pamieć 512 MB i limit CPU 80% odpowiednio obsłuży ruch na stronie. Obecnie korzystam z home i strona już nie wyrabia.

 

Będę wdzięczny za wskazówki, sugestie.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy pakiecie Dedicated Hosting - http://sixwishlist.com/dedicated-hosting/ w opcji 100GB powierzchni (płatność roczna) działa w tle autoscale co powoduje przydzielenie pamięci do 8GB na kontener i 4 vCPU. Nie są to parametry stałe lecz zapewniają że w chwili nasilenia dużego ruchu dynamicznie przydzieli zasoby. Środowisko oparte na dyskach SSD , podobnie bazy danych. Jeżeli masz jakieś pytania to adres email jest w profilu.

 

Jako że szanuje Irka poczekaj na propozycje od niego może zaproponuje również coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

poszukuję zagranicznego hostingu pod rozbudowaną stronę na Wordpressie (dużo wtyczek) ze zintegrowanym forum IPBoard. Nie jestem niestety specem w tym temacie, ale zależy mi na następujących kwestiach:

 

- lokalizacja najchętniej w UK, polskie odpadają,

- duża szybkość działania strony nawet w momentach, gdy przebywa na niej jednocześnie kilkuset użytkowników,

- pod Wordpressa i IPBoard,

- hosting zdolny obsłużyć 25-50k UU miesięcznie

- najnowsze PHP i IonCube,

- co najmniej 5 baz danych,

- co najmniej 50 GB pojemności,

- brak limitu transferu,

- serwer wirtualny (chyba, że ktoś mi uświadomi, że tak naprawdę szukam czegoś innego, ale jeszcze o tym nie wiem),

- jestem gotowy przeznaczyć na hosting do 40 zł / m-c,

 

Przymierzałem się do webhostingbuzz, ale naczytałem się masy krytycznych komentarzy i zbaraniałem. Po głowie chodzi mi też MZone, opcja Basic Three, ale - jako laik - nie mam pojęcia, czy pamieć 512 MB i limit CPU 80% odpowiednio obsłuży ruch na stronie. Obecnie korzystam z home i strona już nie wyrabia.

 

Będę wdzięczny za wskazówki, sugestie.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Pakiet Three ma więcej ram, spokojnie powinien wystarczyć, hostujemy dość duże serwisy na tym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, Panowie.

 

Irek, ile ram ma pakiet Three, bo widzę na stronie że 512? Jak duże serwisy macie na nim? Nie chodzi mi o nazwy tylko ruch (odsłony, UU miesięcznie)?

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś źle patrzysz, serwery w UK są tu: http://www.mzone.uk/basic-sas-uk

Mają trochę inne parametry niż te kolokowane w Polsce.

 

Pakiet Basic Three UK:

 

  • Serwery na dyskach hybrydowych (Oryginalne serwery marki Dell)
  • Łącze 1 Gbps na każdy fizyczny serwer
  • Wykresy obciążeń dla każdego konta
  • Limit vM (Pamięc Wirtualna) 1GB
  • CPU 60% max 2 rdzenie
  • 4 niezależne systemy monitorujące( w tym jeden bezpłatnie dla klienta)
  • backup 3 niezależne kopie zapasowe (co 24h, co 7 dni, co 30 dni)

Hostujemy dość duże serwisy na tym serwerze, ale każdy skrypt działa inaczej, bez testów w zasadzie trudno cokolwiek powiedzieć.

Jeśli byłoby Ciebie stać to raczej polecałbym nasz Hosting Dedykowany, gdyby ten serwer był za słaby.

 

Jeśli chciałbyś przetestować serwer pod obciążeniem, wtedy masz pełne informacje w panelu serwera (CPU, vM, pM, IO itp, masz też dostęp do zewnętrznego monitoringu (bezpłatnie), wiedziałbyś jaki dokładnie serwer jest potrzebny. Weź tez pod uwagę Tomka ofertę (Sixwishlist), być może za tą samą cenę zaoferuje Tobie lepsze parametry we Francji.

 

W przypadku pytań służę pomocą.

 

Jeśli chciałbyś przetestować, skorzystać z podanego linku, (w komentarzu napisz tylko test 14 dni uzgodniono z Irkiem).

 

Weź pod uwagę, że serwer Three UK jest trochę droższy od podanego przez Ciebie budżetu, podane ceny na stronie to ceny netto + VAT zależny od miejsca zamieszkania/prowadzenia firmy).

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za wyjaśnienie, faktycznie spojrzałem na ofertę polską. Problemem jest jednak transfer 180 GB, bo potrzebuję co najmniej dwa razy więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

 

1) Od czego zależy cena 30-90 funtów / rok? Od pojemności czy od czegoś innego?

 

2) W jakiej wersji macie IonCube do PHP?

 

3) Czy macie jakiś okres testowy? Coś co by mnie zabezpieczało, gdybym z jakiegoś powodu zmienił zdanie (oczywiście szybkość działania mam przede wszystkim na myśli, bo to mi spędza sen z powiek - co to jest autoscale i jak działa w praktyce, niestety nie wiem)?

 

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za wyjaśnienie, faktycznie spojrzałem na ofertę polską. Problemem jest jednak transfer 180 GB, bo potrzebuję co najmniej dwa razy więcej...

 

Nie ma problemu, dostaniesz dwa razy więcej, podaj hasło WHT przy zamówieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.W zależności od kwoty zmienia się pojemność usługi ale również zmienia się ilość przydzielonych zasobów stałych i górna granica tych zasobów. Im więcej przestrzeni dyskowej tym klienci instalują na naszych zasobach więcej witryn które wykorzystują tę zależność.

2. ionCube 4.6. i nie będzie zmieniona do 2016 roku ze względu na rozszerzoną strukturę naszych zasobów serwerowych, natomiast samo PHP od 5.2 do wersji 5.6 które można niezależnie konfigurować na każdej domenie lub subdomenie.

3. Okres testowy nie jest dostępny ale obowiązuje pełny zwrot kwoty do 90dni

 

Autoscale działa w oparciu o algorytm wykorzystujący kilka elementów ale głównie ilość i długość sesji w stosunku do przydzielonych zasobów początkowych. Standardowo mamy podzielone kontenery z przydzielonym dostępem od 4GB RAM i 2 vCPU do 32GBRAM i 8 vCPU.

 

Zastosowanie tego typu skalowania zasobów daje dużą elastyczność pod względem dostepu do CPU i pamięci RAM bez potrzeby zmiany pakietu i równocześnie przy odpowiednim dobraniu usługi nie ma wpływu na czynnik określany jako "UU"

 

Maksymalnie dla usługi współdzielonej możemy dostarczyć środowisko oparte o 256GB RAM i 48 vCPU ale są to usługi konfigurowane na życzenie z okresem realizacji do 4 godzin od chwili ustalenia wszystkich szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Tomku.

 

Odnośnie 1) to działa tak, że za pojemność 50GB jest 30 funtów rocznie? Rozumiem, że to jest netto?

 

I jeszcze dopytam, jak jest szybkość, bo chyba nie znalazłem tej informacji na stronie.

 

Ireneusz, w tej opcji Basic Three jakie są wersje PHP i IonCube?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest suma jaką klient płaci w chwili zakupu. Co rozumiesz przez szybkość? Może inaczej przeglądam zawsze wieczorem zgłoszenia w naszym systemie wsparcia i analizuje je pod kontem szybkości rozwiązania problemu i ewentualnych uwag. Wprawdzie będzie to fragment który dotyczy usługi "Simple Plus" ale daje pewien obraz naszych usług:

"Ogółem jestem zaskoczony wydajnością, wczoraj na nazwadomeny.pl było na prawdę sporo osób i przy ponad 300 osobach online wszystko działało bez zarzutu (a najtańszy dedyk z online raczej by sobie nie poradził)." - koniec cytatu

 

Dobranoc

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ireneusz, w tej opcji Basic Three jakie są wersje PHP i IonCube?

 

 

 

Wersji PHP jest kilka, m.i. wersja 5.3, nie ma jednak problemu z dodaniem dodatkowych wersji, jeśli potrzebujesz inne.

Dokładną wersję ionCUBE musiałbym sprawdzić, ale pewnie jest ostatnia stabilna.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek, co do szybkości, chodziło mi o łącze. Nie wiem, co od strony hostingu ma największy wpływ na szybkość działania strony, ale domyślam się, że łącze prędkość łącza jest tu istotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącze na pewno będziesz miał dobre, o to się nie martw, tu ważniejszy jest uptime oraz support (chyba najbardziej ważne).

Obie te rzeczy będziesz miał dobre u Tomka, nawet się nie zastanawiaj.

 

Ważna jest też odległość serwera do użytkownika, jeśli Twój target (odbiorcy strony/sklepu/itp) są w UK, to bierz serwer w UK, jeśli w całej Europie, wtedy serwer we Francji lub Niemczech. Jeśli Polska to tylko Polski serwer.

Musisz przeanalizować to pod kilkoma punktami: Cena Max, Lokalizacja Serwera, Odpowiedni Serwer, Odpowiednia Firma

 

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że mam sporą zagwozdkę wynikającą oczywiście z niewiedzy. Nie jestem nawet pewien, czy te hostingi, o których mówimy, są lepsze (trochę? o wiele?) od tego, co obecnie mam w home (pakiet business starter)... Nie mając tej wiedzy, boję się, żebym nie wpadł z deszczu pod rynnę w kwestii szybkości działania strony.

 

Teraz próbuję zgłębiać tematykę VPS, bo może w tym kierunku powinienem się udać?

 

Dodam, że mam na tym swoim portalu też czat z IPboard, ale max 50 ludzi, więc to chyba nie ma jakiegoś większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Nie jestem nawet pewien, czy te hostingi, o których mówimy, są lepsze (trochę? o wiele?) od tego, co obecnie mam w home (pakiet business starter)... Nie mając tej wiedzy, boję się, żebym nie wpadł z deszczu pod rynnę w kwestii szybkości działania strony.

Od Home.pl to będzie lepsze 99,9% firm a już na pewno MZone i SixWishList.com gdzie jesteś klientem a nie numerkiem w statystyce - numerkiem który jak sobie pójdzie to w jego miejsce pojawi się 5 innych lepiej płac(z)ących :)

Nad czym Ty się jeszcze zastanawiasz :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się nad tymi dwoma ofertami zastanawiam :) Wiem, że pewnie od strony supportu wszystko lepsze od Home, ale nie wiem jak jest z technikaliami.

 

Czy lepsza ta opcja autoscale na SixWishList czy może ważniejsze jest to, że na MZone jest 1024 MB pamięci a na SixWishList tylko 512 MB? Czy to może pozostaje bez znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone ma bardzo dobre usługi ponieważ dobiera je pod zapotrzebowanie realnie a nie tylko po to by sprzedać. Idzie właściwą drogą by pozyskać klienta. I za to osobiście cenie tę firmę! Z naszej strony dostarczamy usługę na tej samej zasadzie i dodatkowo mając na uwadze dobro klienta wspieramy zwrot kwoty do 90 dni. Nie ma chyba lepszego wykładnika zaufania do naszych usług ponieważ trzy miesiące to odpowiedni okres by to sprawdzić.

Szczerze również polecam usługi MZone pomimo że jest konkurencyjna firmą. Rozbieżność technologii, czy parametrów nie stanowi w tym konkretnym przypadku znaczącej różnicy w chwili kiedy ktoś decyduje ,że jest wstanie utrzymać taki projekt. Miłego wieczoru!

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) Ech, Panowie, nie ułatwiacie sprawy. Zamiast mi jeden z drugim powiedzieć, co nie gra u konkurencji, to utrudniacie wybór ;)

 

Tomku, czytałem o tych 90 dniach, ale nie do końca rozumiem, bo jest tam stwierdzenie:

 

If the client has more than one products or services with us and wants a refund, a reason is required and the it will be the staff discretion wherever its eligible for a refund.

 

Rozumiem, że ja bym się do powyższego nie kwalifikował w czarnym scenariuszu (zwrot), bo nie miałbym "więcej niż jednego produktu lub usługi". Bo, o ile rozumiem, miałbym tylko jeden produkt/usługę, więc... jak wtedy to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta. Dotyczy to klientów , którzy posiadają np dwie usługi i chcą skorzystać ze zwrotu kwoty w chwili kiedy jedna z nich mają ponad okres 90 dni. Ale tak jak napisałem że skoro oferujemy 90 dni to znaczy że tak jest. Skoro również napisałem ,że MZone ma świetne usługi to również znaczy że tak jest.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×