Skocz do zawartości
trif

Tani certyfikat ssl dla domeny i subdomen

Polecane posty

Witam serdecznie,

Znacie może jakieś tanie certyfikaty działające z domenami i subdomenami?

 

Szukam czegoś taniego :)

 

Trif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Znacie może jakieś tanie certyfikaty działające z domenami i subdomenami?

 

Szukam czegoś taniego :)

 

Trif

 

Co rozumiesz przez tanie? Odnieś się może do kwot jakie ty sam znalazłeś, będzie łatwiej coś doradzić lub przestrzec przed zakupem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie odnośnie certyfikatów typu *wildcard*. Które byście polecili do szyfrowania stron, które są odwiedzane z urządzeń mobilnych? Chodzi mi głównie o to, żeby były one prawidłowo rozpoznawane. W tej chwili korzystam z certyfikatów wystawionych przez Unizeto. Sprawdzają się ale ich cena jest trochę zabójcza. ;-) Koszt jednej sztuki zakupionej na okres 3 lat wynosi około 3 tys. brutto.

Najchętniej potestowałbym certyfikaty wildcard poprzez wchodzenie z urządzeń mobilnych na zabezpieczone strony.

Edytowano przez GieBe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz use case? Bo lepiej, taniej i bezpieczniej jest zrezygnować z wildcarda. Jeśli nie prowadzisz hostingu, gdzie użytkownicy korzystają z subdomen w Twojej domenie, to prawie na pewno go nie potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany certyfikat od home.pl jest w 100% zgodny z urządzeniami mobilnymi. Daje na to gwarancję ponieważ osobiście go sprawdzałem. Jest obecnie w promocji więc warto to przemyśleć. Zdecydowanie kolejnym za który mogę gwarantować to alphassl.com. Nie oszukujmy się że są to certyfikaty z górnej półki bo tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Use case jest niestety spory. Hostingu nie prowadzę ale każda strona, którą trzymam ma również swoją wersję mobilną. Wilcard wychodzi taniej niż kupowanie certyfikatu osobno dla każdej z nich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×