Skocz do zawartości
Lokator

Smarfon do 1000 zł

Polecane posty

Hej,

 

Szukam smarfona do ~ 1000 zł : )

Tylko nowe, zero używek : )

 

Wymagania:
- dual sim,

- minimum 2 gb ram,

- w miarę przyzwoity procesor (4 albo 8 rdzeniowy procesor),

- dobry aparat (wystarczy jeden),

- najnowszy android (5 / 5.1?) albo możliwość przyszłej aktualizacji do Androida M,

- LTE, wi-fi, bluetooth, wap,

- slot na kartę pamięci (microsd), USB,

- wideo, obsługa mp3, radio, mms,

- GPS, A-GPS.

 

Funkcje dodatkowe:

- wybieranie głosowe, system głośnomówiący,

- oprogramowanie: alarm, zegar, kalendarz, kalkulator, stoper, dyktafon.

 

Macie pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o nim myślałem : )

 

Brałem jeszcze pod uwagę urządzenia producentów Kruger&Matz oraz Xiaomi : )

 

Ktoś posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "dual sim" nie jest u Ciebie priorytetem, to ze swojej strony jeżeli chodzi o smartphone z Androidem mogę polecić wyłącznie Google LG Nexus 5. Czysty system, oryginalny prosto od Google i praktycznie zawsze w najnowszej wersji (obecnie 6.0). Nic nie muli, zdjęcia/filmy w znakomitej jakości. Obecnie kosztuje jakieś 750zł.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na Xiaomi Mi4c - to jeden z najrozsądniejszych sprzętów w tym budżecie, sam też miałem niedawno podobny dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, za to spełnia wszystkie inne parametry i ma jeden z lepszych aparatów w segmencie, że o oprogramowaniu nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerkałem wczoraj sobie na ten telefon, i jego parametry bardzo plusują (myślę o kupnie tego telefonu dla siebie), ale użytkownik docelowy, któremu mam telefon wybrać najprawdopodobniej nie poradzi sobie bez karty pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huawei P8 Lite bardzo fajny sprzęt używam od pół roku i jestem pod wrażeniem. W porównaniu do mego poprzedniego smartfona miebo a ziemia i cena jak na możliwości atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przedwczoraj Huawei'a P8 Lite ze względu na łatwiejszy i szybszy dostęp do części, supportu : )

Gdyby telefon był dla mnie zastanowiłbym się jednak głęboko nad Xiaomi Mi4c : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo door-to-door dla OnePlus, LG wciąż ma szybszy dostęp do części i wsparcia : )

Jest to priorytetowe bo osoba, której wybrałem telefon bardzo często jest za granicą : )

 

Co do OnePlusX - trzeba przyznać, że to kolejne cudo od Xiaomi ; O

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - tym razem rozglądam się za telefonem dla siebie : )

 

Dylemat pomiędzy:

  • Xiaomi Mi4c
  • OnePlus X (chyba nie podoba mi się z zewnątrz)
  • Huawei P8 Lite

Czy zmieniło się coś na rynku w stosunku cena/wydajność/jakość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi4c w wersji standard (2 GB RAM zamiast 3 GB) dostaniesz na GearBest z europejskiego magazynu (więc ominie Cię VAT) za niecałe 890 złotych, więc nic się nie zmieniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P8 Lite dalej robi swoje, miałem go w rękach przez jakiś czas i nie dość, że ładnie wygląda, to dobrze działa, ale zdecydowanie bardziej przypasował mi regularny P8, jednak jest nieco droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie wizualnie podpasował P8 Lite, ale warto mieć jakąś obudowę na telefonie, więc nie nacieszyłbym się długo tym wyglądem. Moge mieć gorszy wizualnie smarfon, byleby ekran, bebechy i soft były dobre :D


Xiaomi Mi4c ma z przodu 5 mpx aparat, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Xiaomi Mi4c ma z przodu 5 mpx aparat, nie?

 

Tak.

 

---

 

Jak nie potrzebujesz "na gwałt" to rozważ jeszcze Motorolę Moto X Play:

http://www.dobreprogramy.pl/Test-Moto-X-Play-Motorola-otarla-sie-o-doskonalosc-i-to-w-sredniej-klasie,Lab,67413.html

 

Nówkę dostaniesz za 1200-1300 złotych. Jej niewątpliwymi zaletami są "bliski czystości" Android oraz możliwość realizacji gwarancji na w miarę ludzkich warunkach. W przypadku Xiaomi masz serwis we Wrocławiu, ale opinie o nim są różne (dostępność części przedłuża czas realizacji). Do tego to sprzęt rozpoznawalnej marki i dość ładny :)

 

Z drugiej jednak strony, odrzucając romantyzm i kierując się czystą analizą:

- Xiaomi Mi4c w wersji standardowej ma Snapdragona 808, 2 GB RAM/16 GB ROM, aparaty 13 i 5 Mpix i kosztuje ok. 900 PLN w europejskiej dystrybucji,

- Xiaomi Mi4c w wersji rozszerzonej (Advanced) ma Snapdragona 808, 3 GB RAM/32 GB ROM, aparaty 13 i 5 Mpix i kosztuje ok. 1200 PLN w europejskiej dystrybucji,

- Motorola Moto X Play ma Snapdragona 615, 2 GB RAM/16 GB ROM i aparaty 21 oraz 5 Mpix, a w europejskiej dystrybucji kosztuje ok. 1300 PLN,

- Motorola Moto G3 (2015) ma Snapdragona 410, 1 GB RAM/8 GB ROM, aparaty 13 i 5 Mpix i kosztuje ok. 800 PLN w europejskiej dystrybucji,

- Oneplus X ma Snapdragona 801, 3 GB RAM/16 GB ROM, aparaty 13 i 8 Mpix, a kosztuje ok. 1000 PLN w europejskiej dystrybucji.

 

W takim wypadku najsensowniejszym wyborem wydaje się Oneplus X, niemniej jednak ma problemy z jakością wykonania - niektórzy skarżą się na problemy z krzywo zamontowaną kamerą/aparatem, niedoróbkami w oprogramowaniu i zafałszowanymi kolorami ekranu. Trudno jednak stwierdzić, czy jest to wynik niedoskonałości linii technologicznej, czy może jest związane z tym, że produkcja nie nadążała za popytem (w związku z sukcesem poprzednika, model X cieszył się sporym zainteresowaniem jeszcze przed premierą).

Mimo wszystko osobiście bym odpuścił, chociaż ceramiczne wykończenie i Gorilla Glass 3 kuszą :)

 

Xiaomi rządzi \m/ Nawet opcja standardowa, dla której bezpośrednią konkurencją cenową jest Moto G3, wciąga Motorolę nosem.

 

Największe wady?

- ktoś się skarżył na przeostrzone zdjęcia (błąd software'owy),

- montowano ekrany różnych producentów, przez co niektórzy wskazują, że jedne są lepsze od drugich,

- brak NFC i slotu microSD,

- oryginalne MIUI po spolszczeniu jest "takie sobie" - lepiej wgrać polski remix, przygotowywany przez ekipę MIUI Polska.

 

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×