Skocz do zawartości
engineer

Premium SMS, a VAT i prowizja

Polecane posty

Mam wątpliwości co do rozliczeń z dostawcą SMS Premium. Ustalona stawka prowizji to 50%. Jestem firmą posiadającą zwolnienie z VAT ze względu na niskie przychody. W związku z tym, biorąc za przykład SMS kosztujący 1 zł (1,23 zł z VAT) powinienem otrzymać prowizję w wysokości 0,50 zł czy 0,62 zł? Mnie się wydaje, że powinienem otrzymać 0,62 zł, w końcu podatku VAT nie płacę. Jaka jest Wasza opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy SMS nie ważne czy jesteś vatowcem jest powiększony o stawkę vat czyli SMS, który netto kosztuje 0,50 groszy w rezultacie Twojego klienta wyniesie 0,62 grosze brutto.

 

To o co pytasz znaczenie ma dopiero przy wypłacie zarobionej prowizji. Dajmy na to, że zarobisz 10zł netto.

Będą vatowcem otrzymałbyś na konto 12.30zł, w Twojej sytuacji będzie to dalej 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się więc dzieje z tym podatkiem VAT? Kto go odprowadza do Urzędu Skarbowego? Bo gdybym to ja był podatnikiem czynnym VAT to ja bym go przecież musiał zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się więc dzieje z tym podatkiem VAT? Kto go odprowadza do Urzędu Skarbowego? Bo gdybym to ja był podatnikiem czynnym VAT to ja bym go przecież musiał zapłacić.

 

Twój operator płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiadywałem w kilku firmach (ze dwa lata temu) w/w przypadku powinna być wypłata w kwocie brutto.

 

Czyli 0,62zł.

 

Cena netto obowiązywała przy osobach fizycznych nie prowadząych działalności gospodarczej.


 

Twój operator płatności.

 

Jeśli operator ma nadpłatę VAT to nie odprowadzi tych pieniędzy do U.S. tylko zostawi sobie w kieszeni.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to wydaje mi się bardziej logiczne. Możesz mi na PW podesłać nazwy tych firm?

 

Z tego co się dowiadywałem w kilku firmach (ze dwa lata temu) w/w przypadku powinna być wypłata w kwocie brutto.

 

Czyli 0,62zł.

 

Cena netto obowiązywała przy osobach fizycznych nie prowadząych działalności gospodarczej.


 

Jeśli operator ma nadpłatę VAT to nie odprowadzi tych pieniędzy do U.S. tylko zostawi sobie w kieszeni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×