Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
megi

[Ankieta] Jak konfigurujecie serwery?

Polecane posty

Hej

 

Rozmyślam nad nową usługą dla klientów i robię małe badanie rynku. Moglibyście odpowiedzieć mi na parę pytań dotyczących Waszych preferencji przy administracji serwerami?

 

ankieta

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii CB - serwer w sensie obraz systemu?

 

Hmmm co? :)

 

Idea jest taka: udostępniamy obraz systemu (iso) lub debkę do instalacji i to jest środowisko przygotowane pod hosting pythona, ruby, php i innych wynalazków typu mongodb, redis (czyli to czym się teraz zajmujemy). Taki obraz klient sobie instaluje na dowolnym serwerze, vpsie czy chmurze i jak chce mieć do tego webowy panel to u nas rejestruje ten serwer. Później sobie zarządza (dodaje konta, aplikacje, bazy itp.) klikając u nas.

W jednym panelu ma wszystkie swoje serwery.

 

Coś pomiędzy w pełni zarządzanym hostingiem, gdzie klient nie ma roota i nie decyduje w jakim DC są serwery a panelem typu DirectAdmin instalowanym per serwer.

 

Nie wiem czy to odpowiada na Twoje pytanie, bo go nie zrozumiałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dodana ;)

 

Dzięki! Zostanie Ci to zapamiętane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Centralne zarządzanie nie sprawdziło się w gospodarce, to dlaczego ma się sprawdzić przy serwerach? :)

Myślę, że jesteście w stanie to sprzedać, jak dobrze pokombinujecie, ale z mojej perspektywy to przerażający pomysł. Apokalipsa tak blisko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszło ode mnie również.

Malu - jeśli dadzą coś, co pozwoli ogarniać wirtualki/fizyczne maszyny poprzez gotowe .iso, snapshoty robione przeze mnie, coś pokroju ansible, zautomatyzuje mi instalowanie dowolnego panelu na X maszynach i dodadzą coś od siebie to myślę, że będzie miało to ręce i nogi.

 

Z mojej perspektywy mając podobne narzędzia na użytek własny będzie nieprzydatne, ale chętnie przetestuję. No i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszło ode mnie również.

Malu - jeśli dadzą coś, co pozwoli ogarniać wirtualki/fizyczne maszyny poprzez gotowe .iso, snapshoty robione przeze mnie, coś pokroju ansible, zautomatyzuje mi instalowanie dowolnego panelu na X maszynach i dodadzą coś od siebie to myślę, że będzie miało to ręce i nogi.

 

Z mojej perspektywy mając podobne narzędzia na użytek własny będzie nieprzydatne, ale chętnie przetestuję. No i życzę powodzenia!

http://cloudberry.megiteam.pl/ -> ich strona z tym "projektem"

Ja to rozumiem tak, że gdzieś tam u nich sobie stoi panel do zarządzania, do którego dopinasz swoje serwery, a na serwerach śmiga sobie jakiś mały daemon (mający pewnie całkiem spore uprawnienia na serwerze), który wszystkiego pilnuje. W momencie jak pada coś po ich stronie to Ty również jesteś odcięty od zarządzania. Nie wspominając o potencjalnym ryzyku włamania się do ich infrastruktury, gdzie wszystko ktoś dostanie na talerzu. ;)

 

W ogóle sposób instalacji z obrazu .iso wydaje mi się trochę bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle sposób instalacji z obrazu .iso wydaje mi się trochę bez sensu.

 

IMHO będzie działać to jako wrapper webowy do Ansible (@Megi - zweryfikujesz moje domysły). Kwestia autoryzacji coś na miarę DO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nazwa trochę kojarząca się z RIM ;)

 

Sam pomysł to raczej próba pewnej innowacji, pytanie tylko czy nie będzie miała więcej minusów niż plusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypełnienie ankiety :)

http://cloudberry.megiteam.pl/ -> ich strona z tym "projektem"
Ja to rozumiem tak, że gdzieś tam u nich sobie stoi panel do zarządzania, do którego dopinasz swoje serwery, a na serwerach śmiga sobie jakiś mały daemon (mający pewnie całkiem spore uprawnienia na serwerze), który wszystkiego pilnuje. W momencie jak pada coś po ich stronie to Ty również jesteś odcięty od zarządzania. Nie wspominając o potencjalnym ryzyku włamania się do ich infrastruktury, gdzie wszystko ktoś dostanie na talerzu. ;)

W ogóle sposób instalacji z obrazu .iso wydaje mi się trochę bez sensu.

 

Jak ktoś się włamie do panelu zarządzania Amazonem/Azure/DO/Oktawave to wywali wszystkie serwery, jak się ktoś włamie do panelu zarządzania kontami hostingowymi to wywali wszystkie konta pocztowe itp. Tak, jest to problem, zdaję sobie z tego sprawę, dlatego bezpieczeństwo będzie priorytetem.

 

Co do obrazu to to jest po prostu pewna idea (market aplikacji w Oktawave, ami dla Amazona, iso dla serwery.pl i która tam chmura wspiera instalacje z iso, debki dla dedyków). Na tym etapie nie jest aż tak bardzo ważne co to będzie. Bardziej chodzi o to, żeby zainstalowanie było bardzo proste.

Edytowano przez megi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×