Skocz do zawartości
zergeling

Czy VPS OVH to dobry pomysł pod klientów?

Polecane posty

Czy VPS OVH ( dość tani jest trzeba przyznać ) to dobry poymysł pod trzymanie tam klientów z prostymi stronkami i pocztą + kilka swoich bardziej customowych projektów nie generujących dużego ruchu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Klient będzie w stanie zorientować się na jakiej maszynie jest hostowany? To znaczy czy będzie mógł wywęszyć czy siedzi na VPS czy na dedyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient będzie w stanie zorientować się na jakiej maszynie jest hostowany? To znaczy czy będzie mógł wywęszyć czy siedzi na VPS czy na dedyku?

Na pewno klient z prosta stronka posiada pelna swiadomosc co do roznic miedzy srodowiskiem dedykowanym a wspoldzielonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie w stanie.

 

Doprecyzuję.

 

Np obecnie ok 10 a w przyszłości np 20-30 prostych wizytówek ( żadne wordpressy, własne autorskie cmsy ), obecnie 3 bardziej skomplikowane systemy ale żaden z jakimś wielkim ruchem, w przyszłości 5-6.

 

Do każdej z tych stron od 1 do kilku kont pocztowych.

 

Zależy mi żeby sobie konfigurować samemu pare rzeczy na serwerze, dostęp do ssh, svn, etc, takie wasne środowisko developerskie + paru prostych klientów.

 

Czy ovh jest bezpieczny na tyle żeby tam pocztę klienci trzymali?

Jak często robią backup?

 

Ta ich oferta za 12zł netto miesięcznie wydaje się wystarczająca na to.

 

 

Edytowano przez zergeling (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backupów to chyba nie robią wcale (są dodatkowo płatne OIDP).

A VPSy u nich działają rożnie, czasem wypas, a czasem mulą. Chyba zależy od tego na jakiego hypervisora się dostaniesz.

Ale ogólnie na takie małe rzeczy powinno być OK.

 

pzdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OIDP w cenie backupu nie ma, trzeba za niego oddzielnie zapłacić i skonfigurować sobie. W ofercie nie widzę info o backupie w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie w stanie.

 

Doprecyzuję.

 

Np obecnie ok 10 a w przyszłości np 20-30 prostych wizytówek ( żadne wordpressy, własne autorskie cmsy ), obecnie 3 bardziej skomplikowane systemy ale żaden z jakimś wielkim ruchem, w przyszłości 5-6.

 

Do każdej z tych stron od 1 do kilku kont pocztowych.

 

Zależy mi żeby sobie konfigurować samemu pare rzeczy na serwerze, dostęp do ssh, svn, etc, takie wasne środowisko developerskie + paru prostych klientów.

 

Czy ovh jest bezpieczny na tyle żeby tam pocztę klienci trzymali?

Jak często robią backup?

 

Ta ich oferta za 12zł netto miesięcznie wydaje się wystarczająca na to.

 

 

W tym przypadku tanio nie znaczy dobrze a do trzymania prostych wizytówek i poczty nie jest potrzebny VPS tylko głowa na karku by znaleźć ofertę spokojnie przebijającą tę kwotę. Dostęp do SSH skończy się tak że będzie wysyp 100 pytań jak zainstalować panel, i że poczta nie dochodzi itp Cóż życzę powodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że VPS byłby zbędny jakbym miał tylko to mieć dla klientów.

 

Jednak mam też bardziej customowe potrzeby developerskie. Panel z php, mysql, svn itd sobie bez problemu zainstaluje, poczte myślę że też ogarnę ( albo będę musiał się nauczyć ).

 

Dlatego potrzebny mi tak na prawdę tani VPS z niskimi parametrami ( jedynie dysk mógłby te min 10GB mieć żeby się skrzynki nie zapychały ), jakaś alaternatywa dla OVH?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH jest OK, ale jak masz klientów, to czemu tak bardzo Ci zależy na najniższej cenie?

 

Klient będzie w stanie zorientować się na jakiej maszynie jest hostowany? To znaczy czy będzie mógł wywęszyć czy siedzi na VPS czy na dedyku?

Zależy, jaki będzie miał dostęp, ale raczej tak. Zresztą, co za różnica? Na dodatek, i tak byś chyba klientów nie oszukiwał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest taka zasada nie wrzucaj stron klientów na środowisku na którym coś testujesz/tworzysz. Ceny usług hostingowych są śmiesznie tanie bo za kwotę kilka złotych rocznie masz dokładnie to czego potrzebujesz. A sam VPS zostaw sobie jako usługa dodatkowa pod własne zabawki by w przypadku błędu nie stracisz danych klientów i dostępności do usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo klientów jest mało. Ja też niewiadomo jak często i dużo tam zmian w swoich projektach robić nie będę ale chce mieć kontrolę, SVN.

 

Przy większej ilości oczywiście przydaloby się mieć DEVa + produkcyjny, tutaj zgoda.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie korzystałem z VPS w OVH, ale obsługujemy trochę serwerów dedykowanych OVH naszych klientów.

Raczej nie polecam, wszystko ok do czasu jak działa, jak coś padnie to zaczynają się problemy, czasami support jest ok, czasami jednak nie odpowiadają na zgłoszenie nawet po kilka dni.

 

Nie są to serwery budżetowe jakby ktoś pytał, każdy z nich płaci do OVH ponad 400 złotych miesięcznie.

Opinie jednak są podzielone, może po prostu mieliśmy akurat kilka razy pecha supportem.

 

Zastanów się jak czuli są Twoi klienci, czy czasem nie zjedzą Ciebie jak coś się stanie z serwerem.

Na forum jest wiele firm z VPS, zapłacisz trochę więcej, ale będziesz miał pewność i zachowasz reputację wśród swoich klientów, którą potem będzie trudno odbudować po jakieś wpadce.

 

A nie lepszy reseller pod takie proste strony?

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku że nie jest mi potrzebny VPS tylko hosting wirtualny z kilkoma bajerami z VPS takimi jak SVN, SSH

 

Coś jak ten pierwszy z:

https://www.mydevil.net/oferta.html

 

mydevil daje rade?

 

Jakaś alternatywa ewentualnie?

 

Edit2: Ewentualnie reseller z takimi cechami

Edytowano przez zergeling (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie polecam, wszystko ok do czasu jak działa

 

Vps w ovh ze starej oferty - 29zł brutto miesięcznie, nie zauważyłem żadnego downtime, vps stoi od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS Classic których już chyba nie ma a sam używałem bite 4-5mc i to w dwóch róznych opcjach

 

VPS classic 1 - 1vCore - Stabilnie bez padów, choć czasami chcialo by się szybciej :)

 

VPS classic 4 - 4vCore - Całkiem nieźle chodziło, ale mimo 4GB ram to nieco wolniej działało od RamNode która w opcji za 10$ miala też 4vCores. Dodam że w tej opcji RamNode dawał 1GB ram i chodziło to znacznie wydajniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z OVH napisali już przedmówcy wyżej, ale warto podkreślić że VPS != Dedyk, a jeśli coś padnie na VPSie jest bardzo duża szansa, że dotyczy to całej maszyny, co wywrze odpowiedni duży nacisk na supporcie jak muszą naprawiać matkę hostującą np. 30 klientów.

 

Z dedykami jest zupełnie inaczej bo tu jesteś wyłącznie ty, i rzeczywiście support może cię zlewać przez kilka pierwszych dni. Ale to nie jest case z VPSami, więc nie ma się czego obawiać. Poza tym przy VPSach masz RAID, tak więc czysto teoretycznie utrata danych nigdy nie powinna mieć miejsca, ale wiemy jak jest z czystą teorią, lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoimi doświadczeniami odnośnie OVH. Osobiście - bardzo polecam. Fakt faktem - czasem trzeba odczekać swoje, jednakże jak już się zabiorą to robota jest wykonana odpowiednio. Ostatnio zgłosiłem problem z procesorem (wątek był tu poruszany na forum, odnośnie zaniżonego taktowania) - chciałem sprawdzić czy czasem coś od nich nie będzie, nigdy nic nie wiadomo. Napisałem ticketa (zaznaczam - Kimsufi), sprawa została przeanalizowana i przekazana do działu technicznego. Odczekałem 2/3 dni i dostałem odpowiedź o zaplanowanej interwencji na serwerze. Pomimo tego, że wszystko z procesorem było w porządku to znaleźli problem z dyskiem (błędy wykazywał). Podjęli wieczorem interwencje względem wymiany dysku po moim potwierdzeniu wykonania backupu.

 

To był mój pierwszy poważniejszy kontakt z suportem od 4/5 miesięcy od momentu wykupienia dedyka w Kimsufi. Jeżeli chodzi o serwery VPS - problemów nigdy z nimi nie miałem. Szczęście? No nie wiem, jeszcze w zdrapce nie wygrałem nigdy ale może... Ale wiem jedno - opowiadania o OVH jakie znalazłem tutaj na forum nijak mają się do rzeczywistością z jaką się zetknąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u kolegi wyżej mam dedyka (Kimsufi), kiedyś miałem VPS. Nigdy nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odczekałem 2/3 dni i dostałem odpowiedź....

 

 

przy takim czasie zapłonu to niektóre interesy można zwijać :)

no ale przy tych cenach to rarytas dostać odpowiedz

 

 

To był mój pierwszy poważniejszy kontakt z suportem od 4/5 miesięcy od momentu wykupienia dedyka

....opowiadania o OVH jakie znalazłem tutaj na forum nijak mają się do rzeczywistością z jaką się zetknąłem.

 

dokup jeszcze x maszyn i poużywaj x lat a rzeczywistość cie dopadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH to bardzo zły pomysł - poczta ns0.ovh.net nie działa już ponad 10 godzin....... brzydkie słowa są zbyt ładne by wyraźić niezadowolenie.. totalnie kiepski support.


U mnie podobnie jak u kolegi wyżej mam dedyka (Kimsufi), kiedyś miałem VPS. Nigdy nie było problemów.

 

A to dziwne bo co miesiąc są problemy większe i mniejsze pewnie nie zauważyłeś: http://prace.ovh.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×