Skocz do zawartości
norm

internet mobilny

Polecane posty

Witam!

 

Zainteresowałem się internetem mobilnym LTE.

 

1. Czy naprawdę pozwala on na przyzwoitym poziomie korzystać z internetu (youtube itp.)?

 

2. Jak wygląda doładowanie przez modem? Trzeba zainstalować jakiś program, przez który wysyła się sms bądz dzwoni (doładowanie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego gdzie mieszkasz. Ja korzystam w centrum miasta to działa znośnie (choć nie ma porównania ze światłowodowym). Ale jak znajdziesz się w mniejszej miejscowości, to zapomnij...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jestem posiadaczem internetu LTE t-Mobile od lipca tego roku. W miastach naprawdę działa dobrze, można oglądać filmy na YT w jakości HD bez buforowania, ale już poza miastami jest gorzej. Są miejsca gdzie nie ma w ogóle zasięgu choć wioska nie leży na końcu świata.

Jako że przebywam głównie w miastach to brak zasięgu poza nimi az tak mocno mi nie przeszkadza. Kolejna sprawa to internet w telefonie gdzie mam abo od Orange. Tam gdzie T-mobile nie ma zasięgu tam Orange potrafi działać nawet znośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się tylko do większych miast w mniejszych słabo się sprawdza ja wziąłem na próbę i zrezygnowałem niby 30mb a jak co do czego to w domu skakał od 4 do 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wziąć sobie "Internet na próbę". Dzięki temu jesteś w stanie sam małym kosztem sprawdzić jak to wszystko działa w rzeczywistości. Pamiętaj tylko jednak o tym, że nielimitowany internet LTE nie istnieje... Nawet jak operator szczerze o tym nie mówi w regulaminie promocji to i tak znajdzie jakiś haczyk żeby tą prędkość Ci przyciąć jak tylko zaczniesz za bardzo szaleć z pobieraniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam LTE jakieś 6 miesięcy mój dostawca to "redbull mobile" na nadajnikach Play, mam kartę redbull na karte 5zł cos takiego i tam jest fajna opcja "darmowy internet na 30 dni" jeżeli masz na koncie 30zł, ja używam rozwiązania 50zł doładowanie = 3 miesiace waznosci konta wychodzi to jakies 17zł miech i co miesiac włączam pakiet na stronie play, limit jest niby 100GB i lejek na limicie do 2Mbps, ale ja spokojnie na full speedzie wyciagam ponad 200GB, jak używam z umiarem czyli np. w dzien nie sciagam na raz 50GB bo wtedy jak masz juz powyzej 100GB szybko blokuja i musisz czekac do poczatku miesiaca, mam do nadajnika 2KM w linni prostej, speed 46/20Mbps maksymalny (srednio 30-35Mbps / wysylanie 15-20mbps), pingi małe jakeis 20ms na warszawie, w grach jest spoko, gram w cs:go to na MM od valve mam 50-60ms wiec jest spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet mobilny jest dla zwykłego Kowlaskiego, który nie ściąga wszystkich pirackich wersji seriali, gier i filmów. Wtedy nie ma co się martwić, że przytną łącze po kilku dniach użytkowania. Niestety ale z tego co czytuje w internetach, to jest dość duża grupa odbiorców, która nie rozumie do czego służy internet i ich zdaniem skoro mają już takie łącze to mogą je zajerzdżać dzień i noc. Problem polega na tym że polskie firmy dość żadko podają informację o ratio i większość ofert oparta jest na łączu 24:1 lub wyżej. Tylko na światłowodach można dostać internet z ratio 1:1 i też nie jest to regułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson345 dobrze napisał, jeżeli nie zamierzasz ściągać to internet mobilny będzie dobry, jeżeli nie masz innego wyjścia, mogę cię zapewnić, że jak będziesz na tym redbull mobile oglądał YT/twitch/przeglądał strony to lejka nie będzie, a jak zaczniesz już się bawić w ściąganie fimów to może być problem, do 100GB możesz to robić bez umiaru, tutaj "podobno" najlepiej nie ściągać w godzinach szczytu bo też to wpływa na lejek (jak masz powyżej 100GB nabite). Do wczoraj miałem jakies 240GB na play, dzisiaj jest już reset. Dodam jeszcze od siebie, że mam 2 karte sim od play nie pamietam juz taryfy i tam jest opcja "dzien bez limitu" za 4zł, jest to mega opcja, bo jak potrzebuję ściągnąć bardzo dużo np. jakas gra na steam to wsadzam do modemu doładowuje za 5zł i ssam te 50GB.

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×