Skocz do zawartości
t9omek

Strony internetowe z allegro za 100 czy 200 zł

Polecane posty

Witam, przeglądając allegro natrafiłem na oferty stron za 100 czy 200 zł. Jak komuś może opłacać się tworzyć za tak małe pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, sam mam takie coś w ofercie. Jak rzucisz okiem to zobaczysz, że w cenie jest jedynie instalacja jakiegoś WordPress-a, wstępna konfiguracja, podstawowe konto hostingowe i szablon "z gotowca" - osoby wykonujące takie strony korzystają z subskrypcji abonamentowych serwisów pokroju ElegantThemes. Roboty na 10-20 minut.

Sprzedaję tego kilkadziesiąt sztuk w ciągu miesiąca i nie stanowi to konkurencji dla "normalnych" witryn, tj. nie zauważyłem spadku normalnych zleceń. Tu targetem będzie Pan Jurek, właściciel zakładu szewskiego w Pipidówie, który chce mieć kawałek internetu - z oczywistych względów dla takich osób wydawanie kilku tysięcy złotych na witrynę jest niezasadne, a jak ktoś ma skonkretyzowane wymagania/potrzebuje czegoś profesjonalnego, to nie kupi witryny za 100 złotych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo to wychodzi - zazwyczaj chcą mieć TOP 5 z Google za cenę podobną do ceny strony i na durne frazy, typu sprzątanie Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, oni korzystają z tych samych szablonów i jedynie wypełniają je treścią, pięć minut roboty. Ba, spotkałem nawet osobę która przekazywała robienie takich rzeczy... swojej księgowej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzytkownik " t9omek " Uwaga.

Niestety popieram .... Najpierw Pan Tomek chciał pilnie na już wysłałem do niego pliki i okazuje sie że niepotrzebnie. Za usługę nie zapłacił niestety ... na maile oczywiście nie odpisuje wiadomo dlaczego. Tel wyłączony gg niealtywne.

Dziś maila rozsyłam do wszystkich z oferii że jest to zwykły oszust i nic innego.

Uwaga na współpracę z tym człowiekiem.


Uzytkownik " t9omek " Uwaga.

Niestety popieram .... Najpierw Pan Tomek chciał pilnie na już wysłałem do niego pliki i okazuje sie że niepotrzebnie. Za usługę nie zapłacił niestety ... na maile oczywiście nie odpisuje wiadomo dlaczego. Tel wyłączony gg niealtywne.

Dziś maila rozsyłam do wszystkich z oferii że jest to zwykły oszust i nic innego.

Uwaga na współpracę z tym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałuje tylko że przed wysłaniem wiadomości nie sprawdziłem jego komentarzy na oferia.pl tam dokładnie opisują naszego "kolegę mojezleceniaoferia@gmail.com" i jego sposób na wyciąganie zaliczek i urywanie kontaktu http://oferia.pl/wyk...strzelec/835274


Żałuje tylko że przed wysłaniem wiadomości nie sprawdziłem jego komentarzy na oferia.pl tam dokładnie opisują naszego "kolegę mojezleceniaoferia@gmail.com" i jego sposób na wyciąganie zaliczek i urywanie kontaktu http://oferia.pl/wyk...strzelec/835274

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupkowate wymówki z obu stron niczym biznesmeni w podstawówce.. Widocznie oboje jesteście siebie warci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam też mam problemy z Januszami Biznesu - średnio połowa "niskobudżetowych" zleceń, o których było wspomniane w wątku, kończy się pyskówką ze strony jegomościa, który:

1. Nie akceptuje instalacji gotowej templatki - wpierw wybiera sobie gotowca z katalogu po czym wypisuje taką listę zmian, że zasadniczo trzeba napisać ją od nowa (przecież na aukcji jest jak byk napisane, że INSTALUJEMY template, a nie wykonujemy go na zlecenie),

2. Wybiera najdroższe zdjęcia z Fotolii i nie interesuje go, że ze względu na niskobudżetowy charakter zlecenia mamy inny, zakontraktowany stock,

3. Awanturuje się dla zasady i próbuje negocjować cenę.

 

Czym to się kończy? Negatywem w jedną i w drugą stronę. Z mojej strony idzie jeszcze donos do Allegro o zwrot prowizji - zazwyczaj wtedy komentarz kontrahenta znika.

 

Kiedyś jeden facet postanowił zrobić mi antyreklamę. Kupił stronę z niezweryfikowanego konta, wpierw przez tydzień nie było z nim kontaktu, potem naciskał na szybszy termin wykonania. Nie dostarczył żadnych informacji o profilu działalności, templatkę wybrał i po wykonaniu wysłał najeżonego epitetami maila w którym stwierdził, że PRZECIEŻ TO JEST TO SAMO CO W KATALOGU. MA PAN 3 DNI POTEM IDĘ NA POLICJĘ.

 

Zaznaczył jeszcze, że ze względu na zwłokę nie zapłaci. Wnerwił się niesamowicie, jak wysłałem mu kosztorys tego, co chce mieć i opisałem dlaczego nie kwalifikuje się do zamówienia.

 

Zarejestrował się na różnych forach i wrzucał tam różne nieciekawe, mocno naciągane informacje o mojej działalności, posługując się przy tym moim imieniem i nazwiskiem - w sumie miał do tego prawo, bo moja działalność jest jednoosobowa i dałbym spokój, gdyby opisał rzeczywistą sytuację. Niemniej jednak wnerwił mnie do tego stopnia, że postanowiłem zniszczyć go na drodze prawnej.

Od tamtej pory mam z takimi awanturnikami spokój.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe śmiesznie się do czyta. O ile można zrozumieć ludzi, którzy proponują takie oferty za 100 zł, to wielki żal mi tych zleceniodawców, którzy myślą, że za 100 zł będą mieli drugie allegro. Szczerze mówiąc, to przeraża mnie głupota i kompletne nieogarnięcie takich osób. Jeśli musisz babrać się w zleceniach za 100 zł i wysłuchiwać mamrania niezadowolonych "klientów" z koziej górki to zmień branże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...] wielki żal mi tych zleceniodawców, którzy myślą, że za 100 zł będą mieli drugie allegro.

Mi tam ich nie żal. Mam jak byk i to wyjątkowo łopatologicznie opisane co wchodzi w skład oferty, czym różni się instalacja komercyjnej szaty graficznej od wykonania szaty graficznej i co to jest identyfikacja wizualna, żeby mi potem nie siano gównoburzy, że logotypu nie ma/nie pasuje do reszty.

Nie stosuję przypisów, gwiazdek i pomniejszonej czcionki - wszystko jest wylistowane, a w kilku punktach mam nawet obrazki, jakby kogoś przytłoczyła zbyt duża ilość liter w tekście :D

 

Jak ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to nie powinien zajmować się biznesem - żadnym, nawet sklepem mięsnym w Pipidówie k. Zadupczyc. Nie widzę też sensu spierania się z takimi osobami, bo nie posiadam wykształcenia pedagogicznego, a takie wymagane jest do efektywnego prowadzenia dyskusji z ludźmi reprezentującymi sposób myślenia na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.

 

Jeśli musisz babrać się w zleceniach za 100 zł i wysłuchiwać mamrania niezadowolonych "klientów" z koziej górki to zmień branże.

Za te 15-20 koła netto w skali roku wytrzymam :D

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 koła to jest 200 stron po 100 zł.

 

O wiele lepiej jest zrobić 10 stron po 2000 zł - ilość stresu / konfliktów nieporównywalnie mniejsza.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inaczej, najczęściej osoby biorące stronę za 200zł, nie są problematyczni. Za to niektórzy zamawiający stronę za zwykłą cenę (2k zł) często wymyślają rzeczy za które musieli by dodać jeszcze jedno zero do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że ci co kupują stronę za 100 czy 200 zł oczekują tyle samo co za stronę za 2 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagają nawet więcej. Na szczęście w tym przypadku nie żal mi ani zleceniodawców, ani wykonawców tego typu stronek. Zazwyczaj trafia swój (cwaniak) na swego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta strony za 100 czy 200zł to nie jest dobra opcja, ponieważ w takiej cenie nie stworzymy od podstaw strony internetowej. Polecam zajrzeć na stronę http://www.themeforest.net.pl/. Tam są odpowiednie ceny za odpowiednie pakiety. I to z takiej oferty jak najbardziej można korzystać. Zapłacimy więcej niż 100zł, ale mamy zrobione wszystko, jeśli sobie tego zażyczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×