Skocz do zawartości
Desavil

Serwer z łączem 500Mbps/1Gbps bez limitu transferu

Polecane posty

Witam,

 

Szukam serwera dedykowanego pod streaming z łączem co najmniej 500Mbps, a najlepiej 1Gbps - transfer bez limitu. Obecnie generuję ok. 35 TB/miesiąc.

 

Mile widziane jakieś lokalizacje w Polsce. Nie interesują mnie oferty firm OVH, leaseweb.

Ktoś coś może polecić?

 

Budżet: do 500 zł/miesiąc

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że może być z tym ciężko. Skontaktuj się z ATMANem, może oni coś podołają (ale nie wiem czy zmieścisz się w takim budżecie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w atmanie napewno się nie zmieści w tym budżecie, 100 mb bez limitu przekracza jego budżet.. poza tym dopłata do standardowego transferu + port 1 gb dla najtańszego serwera również braknie

 

w sprincie mimo, że gwarantują 200 mb to bez problemu utrzymasz 500 mb, a za 35 tb jest skromna dopłata

Edytowano przez gutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo można naruszyć budżet? Czy w ogóle można? :)

 

Na dzień dzisiejszy nie za bardzo, bo oferta nie będzie się nam kalkulowała. :/

 

P.S. Znalazłem coś takiego w Polsce - https://skynode.pl (jakoś mało opinii nt. tej firmy)

Według ich oferty serwer z łączem 1Gbps o parametrach jakie odpowiadałby mi dostałbym za ~400 zł brutto.

Nielimitowany transfer Skynode

Skynode oferuje nielimitowany transfer, we wszystkich pakietach serwerów VPS, oraz dedykowanych. Nasza oferta jest jasna, przejrzysta i klarowna, nasz transfer jest w istocie nielimitowany, nie ma blokady ani po transferze 5, 10, czy 15TB. W całości, wszystkie moce i możliwości technologiczne są oddane do dyspozycji naszych klientów.
Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500zł netto czy brutto?

Myślę, że może udałoby mi się coś zorganizować coś z 500mb łączem co zmieściłoby się w budżecie... Mówię o łączu na prawdę bez limitu, dedykowanym, z gwarancją, że nie wyrzucimy cię za zużycie:) Jakieś wymagania co do sprzętu czy może być to nawet i3?

 

Wg mnie w skynode licza na ludzi co raczej nie będą zużywać tego łącza bez limitu... nawet w VPS za 20zł masz łącze bez limitu:) weź po prostu 10 vpsów, wyjdzie ci gigabit za 200zł brutto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod streaming video można pokminić z cloudflare i wtedy nawet 100 Mbps nie użyjesz niezależnie od ilości userów - proponuję to rozważyć, bo kiedyś też szukałem dedyków z mocną rurką i niestety zbyt łatwo nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Wg mnie w skynode licza na ludzi co raczej nie będą zużywać tego łącza bez limitu... nawet w VPS za 20zł masz łącze bez limitu:) weź po prostu 10 vpsów, wyjdzie ci gigabit za 200zł brutto

 

To już lepiej jedno i3 za 200 zł netto, fakt, że cena bije ofertę Leaseweb ;)

Pytanie tylko czy sprostają utrzymać klienta który im za 2k netto wysyci 10Gb/s.

 

 

Cloudflare ?

Nie dość, że jest mocno niestabilne ( oprócz DNS ), to dodatkowo nie wspiera żadnego formatu video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cloudflare ?

Nie dość, że jest mocno niestabilne ( oprócz DNS ), to dodatkowo nie wspiera żadnego formatu video.

 

Przez cloudflare lub jakąś jego alternatywę kiedyś udało mi się coś takiego skonfigurować ;)

 

 

Ale wracając do właściwego tematu: @Desavil: Dedyka o takiej specyfikacji sam nie mogłem znaleźć, ale jeśli szukasz czegoś wydajnego etc i koszty nie są rzeczą priorytetową (bo oba rozwiązania prawdopodobnie przekroczą Twój budżet), to polecam przetestować chmurę od e24cloud lub oktawave. W obu przypadkach (a zwłaszcza tym drugim) odpowiednio sobie skonfiguruj tą chmurę przez panel - wybierz odpowiedni tier dysku itd żeby było wydajniej. Natomiast jeśli chodzi o przepustowość - na obu wyciśniesz powyżej 500 Mbps ;)

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To streaming audio, więc nie mam wygórowanych wymagań co do sprzętu (Procesor 4 rdzeniowy. RAM: 8 GB, dysk 2x1TB), chodzi głównie o łącze. :)

 

No nic, na razie wysłałem zapytania do różnych DC w Polsce i zobaczymy. :D

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś już online.net? :)
Klient trzyma tam hosting obrazków dla allegro: http://fotolister.pl/
Obecnie robimy tam 300-400Mbps w ciągu dnia i nie ma żadnych problemów.

Możesz przemyśleć ich scaleway, 200Mbps unmetred za 3 euro: https://www.scaleway.com/pricing/

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Min. 4 rdzenie

Pamięć RAM: 8GB

Dyski HDD: 2x1TB

 

To streaming audio, więc wygórowanych wymagań co do sprzętu nie ma, głównie chodzi o łącze.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kiedy potrzebujesz taki serwer? I czy lokalizacja Francja może być?

 

Na razie skupiam się na polskiej lokalizacji.

 

Kilka dni temu wysłałem zapytania do 12 (w mojej ocenie najlepszych, najpopularniejszych DC w Polsce) i otrzymałem odpowiedź z konkretami od 7 DC, 5 DC wstrzymało się od głosu jak na razie (brak odpowiedzi). Oczywiście budżetu nie podawałem.

 

I dochodzę do wniosku, że jest to możliwe do zrealizowania praktycznie w tym budżecie. :) I to w dodatku m.in. w DC na "A". :D

 

Także, na razie myślę, że temat jest już rozwiązany.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej podzielisz się wynikami ? Gdzie wyszło najbardziej atrakcyjnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×