Skocz do zawartości
Jasmin

Czy warto rozpoczynać współpracę z taką firmą?

Polecane posty

Witam.


Jakiś czas temu zgłosiła się do mnie telefonicznie firma pozycjonerska, przedstawiająca się jako partner Google.

Po długiej rozmowie zgodziła się przesłać mi wzór umowy.

Mówiłam z góry, że muszę tą przykładową umowę skonsultować z kimś kto się na tym zna.

Jednak we wzorze umowy został zawarty zapis: "Wszelkie prawa zastrzeżone. Udostępnianie tego dokumentu stronom trzecim bez zgody firmy xxx jest zabronione".

Niestety zapis ten niemożliwia mi konsultacje z osobami, które mogłyby pomóc mi podjąć decyzję w sprawie dalszej współpracy z tą firmą.

W związku z tym chciałabym zadać pytanie - czy jest to standardowy zapis w umowach z firmami pozycjonerskimi?

I czy niechęć do przedstawiania wzorów umów na pozycjonowanie jest standardową polityką takich firm?

Bo szczerze mówiąc, nie wzbudza to mojego zaufania.


Pozdrawiam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat tu jego prawnik/kolega nie jest trzecią stroną, więc nie łamiesz tym prawa - trzecią stroną można tu nazwać np konkurencyjna firme i to jej nie możesz pokazać tego papierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy szukałem firmy do pozycjonowania mojej strony zebrałem jakieś 5-6 ofert i w zadnej nie było podobnego zapisu. Jak dla mnie dziwna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy szukałem firmy do pozycjonowania mojej strony zebrałem jakieś 5-6 ofert i w zadnej nie było podobnego zapisu. Jak dla mnie dziwna sprawa...

 

No właśnie.
Oprócz tego konsultant długo nie chciał przesłać mi wzoru umowy bez wcześniejszego podania mojego NIP-u i REGON-u. No niby dostępne informacje, ale przecież do wzoru umowy nie są potrzebne.
Nie wiem co o tym myśleć, ale mi to też dziwnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wycofał. Szkoda się pakować w coś niepewnego, szczególnie że w kwestii pozycjonowania obecnie masz do dyspozycji napraaaawdę dużo wykonawców, z których znajdziesz kogoś rzetelnego. Najlepiej zapytaj bezpośrednio na grupach/forach eksperckich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi po prostu o zabezpieczenie aby (co jest w naszym kraju nagminne) nie kopiować sobie umów / regulaminów ?

Co złego jest w podaniu NIP / REGON ?

 

Nie raz widziałem zapytania od np. janek365@wp.pl który prosił o przygotowanie skomplikowanej oferty a kiedy poproszony o oficjalne zapytanie strasznie się oburzał i chciał nawet do prezesa dzwonić, że on che kupić a my nie chcemy poświęcić pół dnia na jego anonimowe zapytanie.

 

Niestety w PL dużo ludzi chce zarobić, ale się nie narobić ...

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nic nigdy nie załatwiaj przez telefon. Ja jedynie załatwiam tak przedłużenie umowy za telefon / internet stacjonarny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi po prostu o zabezpieczenie aby (co jest w naszym kraju nagminne) nie kopiować sobie umów / regulaminów ?

 

Z samym meritum się zgadzam, jak najbardziej, ale zdajesz sobie sprawę, że taki "zapis" budzi po prostu uśmiech pod nosem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko konkurencyjnych firm seo na rynku, że naprawdę masz w czym przebierać. Każda porządna agencja przed podpisaniem umowy spotyka się z klientem osobiście, na którym można poznać oczekiwania klienta, branżę w której działa, dyskusja nad doborem słów kluczowych etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no właśnie. Konsultant tej firmy powiedział mi, że oni nie praktykują spotykania się z klientem osobiście, bo jest 21 wiek i wszystko można załatwić przez internet, omówić telefonicznie i wysłać umowę.


Jakoś za bardzo to wirtualne dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, 21 wiek to jedno, ale klient ma prawo spotkać się, zadać pytania i uzyskać odpowiedź. Kręcą i to konkretnie, nie pakuj się w tę umowę bo będziesz żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×