Skocz do zawartości
j.u.

nginx, etc. na kernelu 2.6.32

Polecane posty

Witam wszystkich w moim pierwszym poście na webhostingtalk.pl!

Przeczytałem tu wiele ciekawych informacji. Teraz ja mam pytanie.

Ustawiam właśnie vps głównie pod wordpressa. Użyłem szablonu Ubuntu 14.04. Maszyna działa sprawnie, ma niezłe parametry, ale jest na OpenVZ, więc nie mam wpływu na wersję jądra – jest to 2.6.32 (centos).

Instaluję nginx i maridb. Poczytałem trochę na nginx.org, rtcamp i w podobnych miejscach - okazuje się, że różne opcje stacku nie działają na starszych jądrach. To, że jakaś optymalizacja nie działa da się przeżyć, ale obawiam się, czy wszystko się nie posypie za jakiś czas. Zatem zastanawiam się która opcja by była najlepsza:

  1. Zainstalować najnowsze wersje nginx, mariadb, php z binariów?
  2. Skompilować najnowsze wersje ze źródeł na zastanym jądrze?
  3. Zainstalować lub skompilować starsze wersje z dystrybucji lub z innych źródeł?
  4. Dać sobie siana i grzecznie zainstalować Apache i MySQL (+ zoptymalizować je), bo na takim jądzre nie da rady / ew. kupić VPS z KVM (jednak sporo drożej)?

Proszę o opinie.

Pozdrowienia,

Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować Nginx, PHP-FPM i MariaDB z repo, jeśli nie potrzebujesz dodatkowych łatek.

Niedługo OpenVZ wyjdzie z użycia i będzie możliwość korzystania z nowszych jajek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować Nginx, PHP-FPM i MariaDB z repo, jeśli nie potrzebujesz dodatkowych łatek.

Niedługo OpenVZ wyjdzie z użycia i będzie możliwość korzystania z nowszych jajek ;)

 

Dziękuję za odpowiedź. Taki właśnie zestaw miałem na myśli. Tylko repo z dystrybucji czy jakieś ppa z nowszymi wersjami? Jak z dystrybucji, to Nginxa i tak muszę przekompilować, żeby dodać fastcgi_cache. Spróbuję chyba najprostszego rozwiązania z repo ppa na rtcamp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nginksa najlepiej instalować z repo nginksa. Masz wtedy pakiet przygotowany przez autorów, szybko i sprawnie aktualizowany.

 

Jeśli musisz go przekompilować, to pobierz pakiet, popraw i zrób swój .deb.

 

Otóż to. Własny pakiet bedzie najlepszy, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×