Skocz do zawartości
krojek

własny hosting www

Polecane posty

Witam,

jako że lubię bawić się w te rzeczy to chciałbym was zapytać o włąsny hosting www.
Czy są w internecie jakieś poradniki od czego zacząć, co robić itd. ? Coś w stylu serii poradników
Chodzi mi o reseller jak i VPS.
Jak wygląda sprawa z panele dla użytkownika?

 

Ogólnie to chciałbym jak najwięcej się na ten temat dowiedzieć.
Wszystko tylko i wyłącznie w celach naukowych i do testowania na swoim koncie reseller/VPS.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jako że lubię bawić się w te rzeczy to chciałbym was zapytać o włąsny hosting www.

Czy są w internecie jakieś poradniki od czego zacząć, co robić itd. ? Coś w stylu serii poradników

Chodzi mi o reseller jak i VPS.

Jak wygląda sprawa z panele dla użytkownika?

 

Ogólnie to chciałbym jak najwięcej się na ten temat dowiedzieć.

Wszystko tylko i wyłącznie w celach naukowych i do testowania na swoim koncie reseller/VPS.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Jeżeli chcesz oferować hosting nie mając o tym pojęcia to średnio to widzę.

Ale jak nie znasz się zbyt na tym to może dobry dla Ciebie będzie pakiet Reseller? Wtedy pewnie dałbyś radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Jeżeli chcesz oferować hosting nie mając o tym pojęcia to średnio to widzę.

Ale jak nie znasz się zbyt na tym to może dobry dla Ciebie będzie pakiet Reseller? Wtedy pewnie dałbyś radę.

Ekhem, ja tylko przypomnę:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/52305-keexpl-pytania-opinie-dyskusje

 

@topic

Zainteresuj się vestacp. Pod VPS'em załatwi Ci to sprawę panelu dla admina i usera, pozostanie kwestia konfiguracji. A co do poradników to z całego serca mogę polecić materiały od UW-TEAM.org: https://www.youtube.com/user/uwteamorg/videos - w zasadzie wszystkie dot. linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na pierwszy temat nawet o Mintshoście. Podobnie jak u mnie, poza kosmetykami na stronie nie było problemów.

W słowach "nie mając pojęcia" chodziło bardziej o to, że skoro autor chce to robić dla zabawy/testów - jak sam to określił - to w razie padu być może sobie nie poradzi :). Nie miałem zamiaru go ugryźć i dlatego zaproponowałem na początek Reseller, jeśli nie będzie potrafił obsłużyć roota ;).

Edytowano przez KeeX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz oferować hosting nie mając o tym pojęcia to średnio to widzę.

Ale jak nie znasz się zbyt na tym to może dobry dla Ciebie będzie pakiet Reseller? Wtedy pewnie dałbyś radę.

 

 

Zajrzyj na pierwszy temat nawet o Mintshoście. Podobnie jak u mnie, poza kosmetykami na stronie nie było problemów.

W słowach "nie mając pojęcia" chodziło bardziej o to, że skoro autor chce to robić dla zabawy/testów - jak sam to określił - to w razie padu być może sobie nie poradzi :). Nie miałem zamiaru go ugryźć i dlatego zaproponowałem na początek Reseller, jeśli nie będzie potrafił obsłużyć roota ;).

 

Posiadam i reseller jak i VPS.

Swojego VPS mam już parę dobrych miesięcy .

 

Nie pisałem że chce robić hosting publiczny a tylko aby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat dlatego chodzi mi o różne poradniki jak to wygląda od drugiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz z czymkolwiek pomocy możesz napisać, pomogę na ile będę mógł :).

Jako takich poradników nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

Hosting to dość poważna kwestia, nie mając doświadczenia nie pakowałbym się w to!

 

Widziałeś datę ostatniego postu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widział. Tu jest istotna treść, która pojawi się za jakiś czas. Będzie to opinia o jakiejś firmie i/lub link do jakiejś strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×