Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Ostatnio zobaczyłem bardzo dobrą cenowo ofertę z Aruba Cloud. Za podstawowy układ tylko 4 PLN na mies. Ktoś testował może to rozwiązanie? Polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu

463 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

@Aruba Cloud, oferta 4zł/msc w PL trwa do 31.10.2017 - czy po zakupie w tym terminie późniejsze odnowienia vpsów są również w cenie 4zł/msc?

Witaj Lokator,

 

Cena pozostaje taka sama, tak długo jak usługa jest aktywna, także po zakończeniu promocji....

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Też się pod jarałem że jest otwarte polskie DC i postanowiłem przetestować, więc wbiłem na aruba.com ze względu że mają tam obsługę płatności Paypal i kart kredytowych co mi pasuje, dotankowałem 1euro wbijam w panel a tu zonk, polska lokalizacja 5euro :/ tyle to mi szkoda na testy :D

 

No i nie mam jak kupić więc 2 pytania czy planowana jest promka w angielskiej wersji serwisu i czy w polskiej planowane są nowe formy platnosci bo bidnie to tam wygląda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Witaj Wiesiek,

 

Planowane są nowe formy płatności na polskiej stronie. Zachęcamy jednak by po prostu zapłacić kartą te 4 PLN i przetestować na stronie. :)

 

Pozdrawiamy

 

ArubaCloud

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dzięki za odpowiedż ale ja tu nawet karty nie widzę, jest kilka wybranych banków i tradycyjny przekaz.

http://img.5v.pl/images/pic2017101.png

Jakoś ze 2 lata temu usiłowałem kupić serwer z chęcią zapłaty kartą bo mi się zawało że jeszcze kiedyś dawniej była taka możliwość, więc napisałem ticket gdzie i jak mam to zrobić kartą lub pp, to jakiś gościu zdziwiony mi odpisał że powinna być taka możliwość a później próbował zgonić na przelewy 24 że wycofali taka formę, co raczej też nie było prawdą w tym okresie kupowałem na mnintsie i też przez p24 i tam to było :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

A jest planowana aktualizacja aplikacji na Androida? Brakuje w niej części DC, w tym również polskiego.

Witaj Pieka,

 

Jak najbardziej planujemy aktualizację aplikacji o nowe DC w Polsce. Stay tuned

 

Pozdrawiamy

 

ArubaCloud

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Hosting w Aruba to jakiś dramat. Od 2 dni próbuję utworzyć serwer VPS, ale w każdej lokalizacji otrzymuję komunikat "Uwaga. Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później". Sobie myślę - jest support! Pominę kwestie usability, przy kontakcie z supportem, którą należałoby upamiętnić minutą ciszy. Niestety po zgłoszeniu problemu na czacie, kazali... napisać maila. W mailu napisali, żeby spróbować w innym DC. Tylko, że w innym też nie działa. Firma, która ma support 24/7 odpisuje średnio po 1 dniu, lub na wieczór (gdy mail wysłany rano). Mam porównanie np. z firmą Hekko i tam super działa wsparcie.

 

Pominę też kwestie, że na ten voucher do testów musiałem czekać 2 dni... Chyba po to macie te testy udostępnione, żeby jak najbardziej zniechęcić potencjalnych klientów. Gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Hosting w Aruba to jakiś dramat. Od 2 dni próbuję utworzyć serwer VPS, ale w każdej lokalizacji otrzymuję komunikat "Uwaga. Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później". Sobie myślę - jest support! Pominę kwestie usability, przy kontakcie z supportem, którą należałoby upamiętnić minutą ciszy. Niestety po zgłoszeniu problemu na czacie, kazali... napisać maila. W mailu napisali, żeby spróbować w innym DC. Tylko, że w innym też nie działa. Firma, która ma support 24/7 odpisuje średnio po 1 dniu, lub na wieczór (gdy mail wysłany rano). Mam porównanie np. z firmą Hekko i tam super działa wsparcie.

 

Pominę też kwestie, że na ten voucher do testów musiałem czekać 2 dni... Chyba po to macie te testy udostępnione, żeby jak najbardziej zniechęcić potencjalnych klientów. Gratuluję!

 

Jak chcesz wsparcie błyskawicznego to sprawdzaj/używaj w innej firmie znacznie droższy VPS ;) .

 

Może nie 24/7 ale support poinformował o luce CVE-2017-1000253.

 

Testuje/używam Arubę od ponad roku(DC-DE z końcówki długiej promocji). Na początku panel działał wolno, snapshot trzeba było planować z wyprzedzeniem bo tworzył się po kilku godzinach lub dłużej. Mysql na ustawieniu domyślnym przed korektami dobijał czasem do 4GB pamięci tymczasowej i serwer działał. Zawiesiłem go dopiero wymuszeniem przerobienia zdjęcia o zbyt dużej rozdzielczości (kilkadziesiąt Mpix) w systemie galerii Piwigo. Średnie roczne zużycie procesora 5% patrząc w Munin.

 

Na domową stonkę internetową z Nginx i Cloudflare z małym ruchem wystarcza (Piwigo + Wordpress) :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Niektórzy narzekający spodziewają się cudów za te 5zł miesięcznie. Na postawienie małej stronki starczy aż nadto, zgadzam się jednak że panel jest bardzo słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Hmmm.... Vouchera sie nie doczekalem, ale 4zl to nie majatek wiec kupilem VPSa w Czechach i sie rozczarowalem.

O ile z poczatku wygladalo to nawet rozsadnie, to obecnie jest straszna kupa. Zainstalowalem tam sobie Zabbixa - w sumie mocniejszego VPSa do tego nie ptorzeba i nie byloby problemow gdyby nie ich lacze. Masa zagubionych pakietow - co chwile przychodza notyfikacje (connection reset, connection timeout) ze wszystkich hostow ktore dodalem do Zabbixa. Jak z tego korzystac? Przeciez taki VPS sie do niczego nie nadaje. Ja rozumiem, ze to kosztuje 4zl ... i nawet niech to bedzie lacze przyciete do 10mbps (bo czego oczekiwac za ta cene?), ale przy takiej ilosci zagubionych pakietow i ciaglych problemach z polaczeniem, to nawet ciezko tam strone WWW postawic! Co wiecej, jak tylko dostalem powiadomienie z Zabbixa, to cala konsola SSH tak lagowala, ze ciezko bylo cokolwiek zrobic...

PORAZKA!

 

Tylko w Czechach tak jest, czy w innych DC tez takie problemy?

Czytajac ten watek odnosze wrazenie ze tylko w Niemczech dziala to w miare przyzwoicie, ale nie da sie tam juz zalozyc VPSa w tej cenie, a jak mam placic 12zl + VAT to wole chyba zostac przy dedyku w Kimsufi, na ktorym postawilem system 2 lata temu i dziala bezobslugowo (24/7/365). Nie mialem z nim ani 1 problemu.

 

Poprostu nie wykorzystuje tego dedyka, mam na nim tylko Zabbixa, wiec pomyslalem ze mozna tu troche zaoszczedzic, ale chyba nie nerwow...

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Lipa te 4 złote, chciałbym vps w polsce ale ich chyba boli że zapłacę 13 złote do tego rabat. Jeszcze z 8 złoty mógłbym zapłacić za usługę w danej lokalizacji, ale teraz to lipa totalna. Serwery same wybierają lokalizacje a żeby wykupić tam gdzie się chce to trzeba płacić 13 złoty + vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość l3szcz
1 godzinę temu, muchomor napisał:

Lipa te 4 złote, chciałbym vps w polsce ale ich chyba boli że zapłacę 13 złote do tego rabat. Jeszcze z 8 złoty mógłbym zapłacić za usługę w danej lokalizacji, ale teraz to lipa totalna. Serwery same wybierają lokalizacje a żeby wykupić tam gdzie się chce to trzeba płacić 13 złoty + vat 

Nie ma to jak roszczeniowa postawa.
Tiktalik.com ma VPSy za 8 zł w Polszy, korzystaj.

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×