Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Ostatnio zobaczyłem bardzo dobrą cenowo ofertę z Aruba Cloud. Za podstawowy układ tylko 4 PLN na mies. Ktoś testował może to rozwiązanie? Polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu

463 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Działa bardzo dobrze. Mamy w tej lokalizacji tylko dwa. Jeden przerabia spora ilość poczty a drugi działa jako dns. Na obecna chwilę bez zarzutu.

Lepiej niż de?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Kupiłem na próbę - ping jak w de ale całość śmiga szybciej. Przynajmniej takie mam wrażenie.

 

P.S. Dużo masz VMek u nich? Co po nich lata?


CZ

 

a# speedtest
Retrieving speedtest.net configuration...
Retrieving speedtest.net server list...
Testing from AlphaNet Spolka z o.o. (xxx)...
Selecting best server based on latency...
Hosted by Tische Gaming Community (Ceske Budejovice) [25.75 km]: 8.303 ms
Testing download speed........................................
Download: 90.95 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 89.96 Mbits/s
root@cz:/home/j.szmanda# ^C
root@cz:/home/j.szmanda# iperf -c iperf.ovh.net
------------------------------------------------------------
Client connecting to iperf.ovh.net, TCP port 5001
TCP window size: 85.0 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[ 3] local xxxport 54625 connected with 188.165.12.136 port 5001
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0-10.0 sec 606 MBytes 508 Mbits/sec
DE
~# speedtest
Retrieving speedtest.net configuration...
Retrieving speedtest.net server list...
Testing from Aruba.it (xxx)...
Selecting best server based on latency...
Hosted by Tele2 (Frankfurt) [0.00 km]: 9.244 ms
Testing download speed........................................
Download: 845.82 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 435.65 Mbits/s
root@OpenWRT:~# ^C
root@OpenWRT:~# iperf -c iperf.ovh.net
------------------------------------------------------------
Client connecting to iperf.ovh.net, TCP port 5001
TCP window size: 85.0 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[ 3] local xxxport 42658 connected with 188.165.12.136 port 5001
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0-10.0 sec 918 MBytes 769 Mbits/sec
DE wyraźnie szybsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Napisałem że mam tylko dwie w lokalizacji CZ i naprawdę nie narzekam bo spełniają oczekiwania. Wszelkiego rodzaju testy nigdy do mnie nie przemawiają chyba że coś się dzieje to w takim przypadku szukam przez chwilę a jak nie znajdę rozwiązania kupuje kolejny bo szkoda mi po prostu czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość mko007

Działa już Debian 7 32bit ?

Nie wiem jak 32 bit, ale wczoraj zainstalowałem debiana 7 64 i serwer w ogóle nie odpowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

 

Witaj SiXwishlist

 

Czy problem z Debianem został rozwiązany? Czy dalej jest problem? Jeśli tak to proszę podaj na priv detale maszyny....

 

 

Działa już Debian 7 32bit ?

 

Nie został rozwiązany lecz w jednym przypadku nie pamiętam już w jakiej lokalizacji VPS sam zaczął odpowiadać na ping po jakimś czasie. Nie mam za wiele czasu na zabawy w zgłoszenia do wsparcia. Dlatego wszystko co wymagało systemu Debian 7 32/64 wylądowało u konkurencji lub po prostu u nas.

 

A tak na marginesie zakup panelu Plesk trwał sporo godziny i po upływie tego okresu otrzymałem z powrotem pieniądze do kredytu w waszym panelu a sam wspomniany zakup zakończył się błędem. Wprawdzie potrzebowałem go tylko pod testy ale dziwnie tak chyba wyszło ;)

 

Command: AddLicensePlesk
Status: Error
Context: Plesk Panel - 10 Domains - Linux
User: ###-#####
Start Date And Time : 01/10/2016 - 20:14
Stop Date And Time : 03/10/2016 - 03:22

 

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Nie wiem jak 32 bit, ale wczoraj zainstalowałem debiana 7 64 i serwer w ogóle nie odpowiadał

 

Kurza stopa, miałem tak samo z 32bit że serwer w ogóle nie odpowiadał, to samo z CentOS 32bit.

 

Mam teraz Ubuntu 16.04 64bit ale nie wiem czy czasem nie za ciężki na jeden procek i 1GB ramu .

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

 

 

 

Nie został rozwiązany lecz w jednym przypadku nie pamiętam już w jakiej lokalizacji VPS sam zaczął odpowiadać na ping po jakimś czasie. Nie mam za wiele czasu na zabawy w zgłoszenia do wsparcia. Dlatego wszystko co wymagało systemu Debian 7 32/64 wylądowało u konkurencji lub po prostu u nas.

 

A tak na marginesie zakup panelu Plesk trwał sporo godziny i po upływie tego okresu otrzymałem z powrotem pieniądze do kredytu w waszym panelu a sam wspomniany zakup zakończył się błędem. Wprawdzie potrzebowałem go tylko pod testy ale dziwnie tak chyba wyszło ;)

 

Command: AddLicensePlesk
Status: Error
Context: Plesk Panel - 10 Domains - Linux
User: ###-#####
Start Date And Time : 01/10/2016 - 20:14
Stop Date And Time : 03/10/2016 - 03:22

 

 

Witaj

 

Sixwishlist

 

Rzeczywiście dziwnie wyszło. Sprawdzimy tą operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Szanowni Klienci :)

Informujemy, że w związku z planowaną modernizacją techniczną serwerowni DC-1 we Włoszech, w nocy z poniedziałku na wtorek, tj. 17.10.2016 -18.10.2016r., mogą wystąpić przerwy w dostępie do usług CLOUD.

 

Przewidywany czas prac nie powinien przekroczyć kilku godzin.

Celem modernizacji jest zapewnienie jeszcze lepszej jakości i bezpieczeństwa naszych usług.

Liczymy na zrozumienie z Państwa strony i przepraszamy za wszelkie powstałe niedogodności.

Z wyrazami szacunku,

Zespół ArubaCloud

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dozwolone jak wszystko - zależy co będziesz pobierał. Jeżeli chodzi o rzeczy "typowo torrentowe" to publiczne trackery (czasami prywatne też) są monitorowane przez firmy antypirackie. Bardzo często wysyłają monity abuse - wszystko zależy od polityki firmy. Są takie który kompletnie olewają wszelkie abuse do momentu interwencji sądu który poprosi o wyłącznie/dezaktywację serwera (chcą podstawę prawną - mail nic dla nich nie znaczy). Oczywiście firmy te niezbyt często wchodzą na drogę sądową. Zależy co będziesz pobierać. Należy zapytać jaka jest polityka firmy wobec zgłoszeń abuse a nie czy jest to dozwolone. Można śmiało napisać że protokół BitTorrent jest zbudowany dość "lekkomyślnie" i nie gwarantuje praktycznie żadnej prywatności.

 

Skrypt jak skrypt - dostajesz swoje zasoby więc dlaczego ma być zabronione.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

?

 

 

Przy pobieraniu niektórych treści, możesz dostać wezwanie w celu złożenia wyjaśnienia czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

I nie zdziw się jak dostaniesz wezwanie na policję w celu wyjaśnienia :)

 

Możesz podać jakiś przykład wezwania na policję pobierając plik który nie jest "polskiego pochodzenia" czy jako pracownik hostingowej firmy tylko fantazjujesz? - albo podać chociaż jeden przykład takiej sprawy ale nie formatu "copyright trolling" w Polsce?

 

Takie sprawy kończą się głównie na abuse - jeżeli operator ma je gdzieś to trudno coś egzekwować. Zazwyczaj są to wezwania typu "copyright trolling" dotyczące polskiej filmów i muzyki które można wrzucić do kosza.

 

Nie ma obaw - jedyna obawa że w przypadku takich naruszeń większość dostawców ma zapisane po abuse/naruszeniu może skasować ci konto bez żadnego zwrotu i tyle ...

 

Kamikadze jak już fantazjujesz na temat policji za torrenty to poczytaj dokładnie co to za wezwania.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Z doświadczenia ci powiem że moja mama była wzywana na policję za pobranie jakiegoś filmu z internetu. Złożyła wyjaśnienia że to nie ona i policja chyba olała sprawę bo nic więcej nie było od nich, ale stawić się musiała na komisariacie i wypytywali ją o szczegóły.

 

Ja tam bym nie ryzykował i spał spokojnie niż miał później mieć jakieś sprawy w sądzie jak pewien użytkownik forum o nielegalną wersję winrara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Witam, wie ktoś co jest grane z tymi serwerami VPS ?

Po jakim czasie (nie dłuższym zazwyczaj niż doba) zaczyna mi się konkretnie mulić serwer.

 

Jak go zainicjuje od nowa to znów wszystko git na jakiś czas...

 

Tak śmiga zamulony:

zinyx@ArubaCloudVps:~$ dd if=/dev/zero of=tempfile bs=1M count=1024 conv=fdatasync,notrunc
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 108.351 s, 9.9 MB/s


zinyx@ArubaCloudVps:~$ speedtest
Retrieving speedtest.net configuration...
Retrieving speedtest.net server list...
Testing from Aruba.it (89.36.xxx.xxx)...
Selecting best server based on latency...
Hosted by Vodafone DE (Frankfurt) [5.98 km]: 109.47 ms
Testing download speed........................................
Download: 14.19 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 6.24 Mbits/s
zinyx@ArubaCloudVps:~$
ping -n 100:
 
Statystyka badania ping dla 89.36.xxx.xxx:
    Pakiety: Wysłane = 100, Odebrane = 100, Utracone = 0
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 59 ms, Maksimum = 612 ms, Czas średni = 209 ms
a tak zaraz po instalacji od nowa.

root@ArubaCloudVps:~# dd if=/dev/zero of=tempfile bs=1M count=1024 conv=fdatasync,notrunc
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 2.58721 s, 415 MB/s


root@ArubaCloudVps:~# speedtest
Retrieving speedtest.net configuration...
Retrieving speedtest.net server list...
Testing from Aruba.it (89.36.xxx.xxx)...
Selecting best server based on latency...
Hosted by Vodafone DE (Frankfurt) [5.98 km]: 17.862 ms
Testing download speed........................................
Download: 613.00 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 338.74 Mbits/s
root@ArubaCloudVps:~#
ping -n 100:
 
Statystyka badania ping dla 89.36.xxx.xxx:
    Pakiety: Wysłane = 100, Odebrane = 100, Utracone = 0
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 59 ms, Maksimum = 71 ms, Czas średni = 60 ms

Zainstalowane tylko VNC xfce4 i wine

Edytowano przez Zinyx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Jaki skrypty są uruchomione na tym VPSie. Jeśli po reinstalacji ponownie wszystko śmiga, być może jest to problem ze skryptem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Jedyny skrypt jest do VNC, reszta czysty debian 8 plus doinstalowane Wine, WinRAR, Iceweasel, Xfce4, VNC i OpenVPN

 

Skrypt:

 

#!/bin/bash
PATH="$PATH:/usr/bin/"
DISPLAY="1"
DEPTH="24"
GEOMETRY="1366x768"
OPTIONS="-depth ${DEPTH} -geometry ${GEOMETRY} :${DISPLAY}"

case "$1" in
start)
/usr/bin/vncserver ${OPTIONS}
;;

stop)
/usr/bin/vncserver -kill :${DISPLAY}
;;

restart)
$0 stop
$0 start
;;
esac
exit 0

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Nie licz Zinyx, że Ci VPS będzie dobrze działał od Aruba Cloud.

 

Powiem Ci, że i tak jesteś szczęściarzem, ze w ogóle Ci działa bo jak kupiłem u nich VPS 17 października i niestety do tej pory nie udało mi się z niego skorzystać.

 

Co chwilę zrywa połączenie, nawet nie mogę zalogować sie za pomocą SSH a jak wreszcie uda mi sie zalogować to po minucie zrywa połączenie i po sprawie.

 

Niestety obsługa Aruba Cloud olewa sprawę i twierdzi, że serwer działa OK. Jednym słowem Masakra.

 

Podczas dyskusji z pracownikiem Aruba Cloud nawet dowiedziałem się abym pamiętał, że jest coś takiego jak "Tajemnica korespondencji". Widocznie mają coś do ukrycia i boją sie abym przypadkiem coś nie zdradził.

 

Dlatego przestałem dyskutować z obsługą Aruba Cloud za pomocą ich panelu i zdecydowałem sie przenieść dyskusje na publiczne forum. W tym miejscu będzie wszystko jawne i nie będzie żadnej tajemnicy.

 

Jeśli obsługa Aruba Cloud ma ochotę przyłączyć sie do dyskusji to serdecznie zapraszam a wszystkich uprzedzam aby trzymali sie z daleka od ich serwerów.

 

Współpracowałem już z wieloma firmami, było lepiej i gorzej, ale nie zdarzyło mi się abym nie był wstanie nawet zainstalować żadnej strony www.

Jedyne co mi sie udało zrobic to zainstalowałem Apache i tyle bo bo serwer cały czas zrywa połączenie.

 

Zanim ktokolwiek zdecyduje sie kupić u nich serwer niech się 100 razy zastanowi czy warto, bo szkoda kasy i nerów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×