Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Ostatnio zobaczyłem bardzo dobrą cenowo ofertę z Aruba Cloud. Za podstawowy układ tylko 4 PLN na mies. Ktoś testował może to rozwiązanie? Polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu

463 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Wziąłem serwer z DE a dostałem Rumuni xD

Dzisiaj też odpaliłem nowy VPS w DE i również dostałem geolokalizację z Rumunii. :D Zobaczymy w ile to IP zdąży się "przemienić", poprzednie też z DE miałem z geolokalizacją we Włoszech i w ciągu miesiąca się niezmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dzisiaj też odpaliłem nowy VPS w DE i również dostałem geolokalizację z Rumunii. :D Zobaczymy w ile to IP zdąży się "przemienić", poprzednie też z DE miałem z geolokalizacją we Włoszech i w ciągu miesiąca się niezmieniło.

 

A co pokazuje firefox+flagfox ? Od początku zawsze miałem flagę niemiecką, po zmianie DNS na Cloudflare raz zawiesił się i pokazał serwer Cloudflare Hamburg więc to chyba nie region w Rumunii.

 

Google faktycznie pokazuje także Rumunie w wynikach ale też nagłówki "IP Aruba DE"

 

Sprawdź może tutaj ?

https://www.maxmind.com/en/home

 

Jednak jest Rumunia, ale ujawnia się tylko przy połączeniu Azja - Pacyfik.

http://www.monitis.com/traceroute/

 

Edytowano przez foto (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dzisiaj też odpaliłem nowy VPS w DE i również dostałem geolokalizację z Rumunii. :D Zobaczymy w ile to IP zdąży się "przemienić", poprzednie też z DE miałem z geolokalizacją we Włoszech i w ciągu miesiąca się niezmieniło.

 

Witaj Roninq6,

 

Czy masz już prawidłowe adresy IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

SiXwishlist

https://klient.arubacloud.pl - Działa bez problemu

https://admin.dc5.arubacloud.pl - Pasek proszę czekać się załadował i tak wisi.

 

edit

Sypie błędami,

 

504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.

 

 

 

Kolejny edit

Już ruszył, działa bezproblemu

Edytowano przez vjdj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Potwierdzam DC4 to masakra, aczkolwiek mamy jeszcze w DC3 serwer i tam od x miesięcy 0 problemów.
Panel itd. działa świetnie.
~# iperf -c iperf.ovh.net
------------------------------------------------------------
Client connecting to iperf.ovh.net, TCP port 5001
TCP window size: 85.0 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[  3] local 81.2.***.*** port 38677 connected with 188.165.12.136 port 5001
[ ID] Interval       Transfer     Bandwidth
[  3]  0.0-10.0 sec   442 MBytes   370 Mbits/sec

~# dd if=/dev/zero of=/tmp/test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 1.32194 s, 812 MB/s

 

Edytowano przez zulic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Cała obsługa usług, na dodatek przez kilka paneli i z problemami z dostępem do nich jest beznadziejna, ale serwery przynajmniej w tej lokalizacji w której zamawiam serwery (DE) za tą cenę działają naprawdę świetnie, kilka VPS'ów za 4 zł kupionych w różnych odstępach czasu i wyniki zawsze zbliżone:

 

 

~# dd if=/dev/zero of=/tmp/testowy bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
671088640 bytes (1.1 GB) copied, 0.713243 s, 941 MB/s
Hosted by Tele2 (Frankfurt) [0.00 km]: 9.0 ms
Testing download speed........................................
Download: 801.60 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 494.13 Mbit/s
Client connecting to iperf.ovh.net, TCP port 5001
TCP window size: 21.0 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[ 3] local port 52920 connected with 188.165.12.136 port 5001
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0-10.0 sec 525 MBytes 441 Mbits/sec

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Witaj MatX

 

Dzięki za szczery feedback. Pracujemy intensywnie nad nowym panelem, więc mam nadzieję, że niedługo zauważycie znaczącą poprawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Dew

Panel to w sumie nic, DC Niemcy, macie jakieś problemy? Wyłączenie VPS'a zleciłem już jakieś 30 minut temu i stoi na 0%. Ciekawe ile będzie trwała reinstalacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Tyle zazwyczaj trwają operacje dokonywane przez panel, bo domyślam się, że zleciłeś wyłączenie VPS'a właśnie przez niego :)

U mnie reinstalacja VPS'a trwała ok. 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Przy tylu klientach muszą to jakoś porcjować i kolejkować żeby maszyny nie stanęły od samych reinstallów.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Przy tylu klientach muszą to jakoś porcjować i kolejkować żeby maszyny nie stanęły od samych reinstallów.

Proszę cię tym tokiem myślenia w DO byś czekał na wyłączenie kropelki kilka tygodni ;) Nie oszukujmy się panel mają bardzo słaby i bardziej to wygląda jak by ktoś "manualnie" wszystko robił. Jedynie można mieć nadzieję ,że na bazie ewentualnych uwag po prostu to poprawią na ile będzie to możliwe.

Same maszynki "śmigają" i w większym lub mniejszym stopniu są wykorzystywane cały czas i cały czas dochodzą kolejne.

 

Na obecna chwilę mam dwa powody do niezadowolenie:

 

1.Powolny i mało intuicyjny panel

2.Słaba "jakość" adresów IP

 

Nie liczę na znaczna poprawę samych adresów IP bo cena = dzieciaki ale liczę na lepszy panel + ewentualnie jakiś moduł który pozwolił by na tworzenie i zarządzanie zdalnie bez potrzeby logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Proszę cię tym tokiem myślenia w DO byś czekał na wyłączenie kropelki kilka tygodni ;) Nie oszukujmy się panel mają bardzo słaby i bardziej to wygląda jak by ktoś "manualnie" wszystko robił. Jedynie można mieć nadzieję ,że na bazie ewentualnych uwag po prostu to poprawią na ile będzie to możliwe.

Same maszynki "śmigają" i w większym lub mniejszym stopniu są wykorzystywane cały czas i cały czas dochodzą kolejne.

 

Na obecna chwilę mam dwa powody do niezadowolenie:

 

1.Powolny i mało intuicyjny panel

2.Słaba "jakość" adresów IP

 

Nie liczę na znaczna poprawę samych adresów IP bo cena = dzieciaki ale liczę na lepszy panel + ewentualnie jakiś moduł który pozwolił by na tworzenie i zarządzanie zdalnie bez potrzeby logowania.

 

Witaj Sixwishlist,

 

Znamy nasze mocny i mniej "mocne strony" ;). Intensywnie pracujemy nad nowy panelem i mamy nadzieję, że pozwolisz się zaprosić do beta testów nowego panelu niedługo. Co do jakości adresów IP, to problem jest złożony.

 

Dziękujemy jednak za szczere feedback i za to, ze jesteś z nami, będziemy jeszcze lepsi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

 

Witaj Sixwishlist,

 

Znamy nasze mocny i mniej "mocne strony" ;). Intensywnie pracujemy nad nowy panelem i mamy nadzieję, że pozwolisz się zaprosić do beta testów nowego panelu niedługo. Co do jakości adresów IP, to problem jest złożony.

 

Dziękujemy jednak za szczere feedback i za to, ze jesteś z nami, będziemy jeszcze lepsi ;)

 

Zawsze jestem otwarty na nowe zabawki ;) Jak coś to proszę pisać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

 

Na obecna chwilę mam dwa powody do niezadowolenie:

 

1.Powolny i mało intuicyjny panel

 

Powolność zależy chyba od pory dnia, obciążenia, i wartości wybranych opcji... ?

 

Na początku z IE po logowaniu wrzucało na regiony teraz Firefox kilka razy proszę czekaj i jest na ostanio uzywanym. Jeszcze lepiej byłoby gdy była opcja jaki serwer ma otworzyć bezpośrednio do zarządzania np: dla zwykłych użytkowników z jednym VPS

 

Intuicyjność ?

Po przeczytaniu tego wątku i pomocy każdy chyba może VPS uruchomić ?

Może zagmatwane nieco dodanie statystyk od Aruba na początku (raz zadziałały ale po reinstalacji systemu już nie) i irytujące są osobne dane do logowania w BOK.

Edytowano przez foto (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×