Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Ostatnio zobaczyłem bardzo dobrą cenowo ofertę z Aruba Cloud. Za podstawowy układ tylko 4 PLN na mies. Ktoś testował może to rozwiązanie? Polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu

463 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

SiXwishlist, ten sam problem z ip, została mi jedna lista. Skontaktowałem się z suportem to pierwsza ich odpowiedź, ze mam dziurawy serwer i porozsyłało mi spam. Odpisałem, że niech zerkną na daty, że taki dostałem to przeprosili i napisali że nie pomogą.

Ale za 4zł w DC Niemcy jak najbardziej usługa na plus, padów nie ma póki co, a o panelu pisałem już wcześniej.

 

Jaki masz ping z DC Niemcy do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Odpowiedź z 86.105.55.198: bajtów=32 czas=57ms TTL=51
Odpowiedź z 86.105.55.198: bajtów=32 czas=57ms TTL=51
Odpowiedź z 86.105.55.198: bajtów=32 czas=56ms TTL=51
Odpowiedź z 86.105.55.198: bajtów=32 czas=56ms TTL=51

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Adres dostajesz inny przynajmniej tak wyszło jak próbowałem. Niestety stwierdzam że adresy IP bez względu na cenę wybranej usługi siedzą na czarnych listach z których teoretycznie można je usunąć. Udało mi się dojść do takiego etapu że zostają niestety dwa miejsca z których walka wygląda jak z wiatrakami. Głównie chodzi o spamrats.com i sorbs.net z czego ten ostatni po wymianie kilku wiadomości pojawił się ponownie po dosłownie jednej godzinie.

Jednym słowem te usługi przez fakt problemów z IP to wielki kibel pełen gó...na ! Nie nadaje się do poważniejszych tematów ponieważ czysty adres IP to podstawa na obecną chwilę.

Sprawność samych usług to jak rosyjska ruletka aczkolwiek narzekać specjalnie nie mogłem i nadal nie mogę ponieważ rozwiązanie które używam działa w oparciu o api lub również po prostu na bazie vestacp czy plesk które to wymagań wielkich nie mają a jak takie są potrzebne to skala ich usług pozwala na osiągnięcie odpowiednich parametrów ale nie sa one stabilne by gwarantowały spokój na dłużej.

Porównując usługi digitalocean a arubacloud to niestety jest to wielka przepaść z korzyścią dla digitalocean. Sam fakt że mam tam kilka poważnych tematów działających praktycznie bez przerwy od samego początku gdzie adresy IP mam czyste jak "łza" pomimo ruchu jaki obsługuje. Jak wspomniałem już wyżej panel to porażka ale po kilku godzinach można się przyzwyczaić. Niestety czas oczekiwania na jakiekolwiek zmiany, instalacje, problemy z adresami IP sprawia że nic profesjonalnego tam postawić się nie da przynajmniej bez ryzyka że coś może przestać działać lub kondycja sieci i adresów IP nagle zatrzyma funkcjonowanie jakiegoś projektu. Obecnie pozostawione zostały 5 środowisk które do trzech miesięcy zostaną przeniesione z powodu obaw o których wspomniałem. Dla mnie temat arubacloud jest zamknięty, tyle z mojej strony.

Witak SiX wishlist,

 

Z tej strony zespół techniczny Aruba Cloud.

 

Rozumiem, że problem adresów IP jakie otrzymałeś jest najbardziej problematyczny pod kątem trzymanych przez Ciebie projektów w chmurze. Czy możesz wysłać mi na priv, adresy IP z którymi masz problem? Dziękujemy za pomoc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

U mnie przy dwóch VMkach jedna jest na BLach (2-3). Drugie IP jest czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Dew

Cześć,

 

Nie wiem jak u Was, ale dziś postanowiłem przeinstalować system na swojej vm'ce, jak zleciłem do o 15:01 tak i trwa do tej pory, a mamy już 19:09, i w dalszym ciągu jest na 0%...

 

DC Niemcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Cześć,

 

Nie wiem jak u Was, ale dziś postanowiłem przeinstalować system na swojej vm'ce, jak zleciłem do o 15:01 tak i trwa do tej pory, a mamy już 19:09, i w dalszym ciągu jest na 0%...

 

DC Niemcy.

 

Miałem tak samo raz, bez zgłoszenia do supportu się nie obejdzie, muszą ręcznie to zrobić.

 

A tłumaczenie supportowi, na czym polega problem do jakieś totalne nieporozumienie, np. mówiłem, że zawiesił się proces reinstalacji, a oni twierdzili, że "nic się nie zawiesiło", a następnie "proszę uruchomić serwer" - ciekawe jak skoro trwa proces reinstalacji, a przyciski są zablokowane. I w kółko to samo. Miałem wrażenie jakbym rozmawiał z osobą, która kompletnie nie ma pojęcia o czym pisze i pomyliła się z powołaniem.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Utworzyłem do celów testowych drugą maszynę, miałem nadzieję też trafić na czysty ip, ale to była tylko nadzieja.

Zastanawia mnie tylko jakie jest prawdopodobieństwo trafienia czystego ip.

Dostałem z tej samej klasy, więc czy na tej podstawie można twierdzić, że cała klasa adresów jest taka? Przecież mogli by chyba na to jakoś reagować.

A maszynę utworzyłem: 22-04-2016r 22:13, gotowa była 23-04-2016 6:30

Na testy, naukę nadal twierdzę, że to dobre ale jak się uszkodzi system i trzeba przeinstalować to takie czasy oczekiwania trochę za długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Ktoś próbował z was regularnie pobierać torrenty na serwer vps od aruby? Interesuje mnie to czy blokuja serwery z jakimiś konsekwencjami prawnymi czy sama blokada. Chciałbym od czasu do czasu pobrać jakiś plik przez torrent korzystając z vpna na serwerze aruby max prędkością 10mbps... Wiem jakie jest polskie prawo więc za docinki dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Ktoś próbował z was regularnie pobierać torrenty na serwer vps od aruby? Interesuje mnie to czy blokuja serwery z jakimiś konsekwencjami prawnymi czy sama blokada. Chciałbym od czasu do czasu pobrać jakiś plik przez torrent korzystając z vpna na serwerze aruby max prędkością 10mbps... Wiem jakie jest polskie prawo więc za docinki dziękuję.

 

Zdarzało mi się pobierać co jakiś czas pliki z torrenta przez serwer w arubie i nigdy nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Mam problem taki że jak przeinstaluje serwer, zrobie reboot czy zmienie datacenter to mimo że serwer w paneli pokazuje że jest online to na ping nie odpowiada, przez ssh również. Macie może taki sam problem ? Do info podam że czekam kilkanascie minut by pozwolić wstać systemowi no ale ile można czekać... Do tej pory jak miałem serwer ONLINE to miał uptime 80dni.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

N0Name a tam nie ma jakiegoś VNC?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Z tego co wiem to nie. Już od 3 godzin walcze z serwerem, a on nadal offline mimo ze panel pokazuje Online. Jakoś mnie to nie boli ponieważ serwer w aruba robi za środowisko testowe, ale akurat kiedy potrzebne to nie działa jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Brak VNC przy pełnej wirtualizacji to trochę jak serwer dedykowany bez IPMI...

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Brak VNC przy pełnej wirtualizacji to trochę jak serwer dedykowany bez IPMI...

 

Reinstall VMki dłuższy niż serwera dedykowanego z płyty CD... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Reinstall VMki dłuższy niż serwera dedykowanego z płyty CD... :)

Nie każdy może sobie po prostu zreinstalować, od tak, bo np zepsuł konfigurację sieci i nie ma ssh... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Ale to nie tylko przy reinstalacji jest problem bo np po restarcie serwera trzeba też bardzo długo poczekać aż wstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

mi serwery wstają szybko po restarcie. To może zależeć od lokalizacji DC...

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Też ma w DE ale generalnie uważam, że to loteria jest, nie raz od razu reset reinstalacja nie raz dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

no ja jak do tej pory miałem od razu, 2 razy mi się zdarzyło. Może trafiłeś na jakiś "ciężki dzień na sieci" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

AddVirtualMachineSmartVMWare 0% 11/06/2016 - chyba dostawiają nowe serwery w biegu , co mnie podkusiło by coś sprawdzić na ich środowisku ;)

 

biorąc poprawkę czasu na forum to już godzinę czekam na utworzenie w lokalizacji DE

 

TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Jak już postawisz to w miarę działa.

 

Kolega wczoraj wyłączył VMke a po 5 minutach dalej była online :)

 

Trochę ich panel jest moim zdaniem zbyt ograniczony jeżeli chodzi o ilość poleceń per matka.

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×