Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Ostatnio zobaczyłem bardzo dobrą cenowo ofertę z Aruba Cloud. Za podstawowy układ tylko 4 PLN na mies. Ktoś testował może to rozwiązanie? Polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu

463 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Znajomy ma i stawia na nim wersje robocze projektów do wglądu na bieżąco w stan zlecenia.

Śmiga w sumie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

przez kilka miesięcy testowałem i to za darmo po otrzymaniu vouchera 50 zl:) w miarę działało, gdybym miał zamówić pod coś konkretnego to wybrałbym inne rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Gutek, czemu byś wybrał inne rozwiązanie? Co było nie tak? i co byś zaproponował?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Gutek, czemu byś wybrał inne rozwiązanie? Co było nie tak? i co byś zaproponował?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

O ile dobrze pamiętam to:

- stare wersje systemów operacyjnych

- niezbyt szybkie łącze

- brak personalizacji reversu

- nie podobał mi się panel użytkownika / etapy uruchamiania instancji itp

 

Co bym zaproponował ale do czego ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dla osób przesiadających się z klasycznych dedyków/vpsów panel Aruba może przyprawić o zawrót głowy- nieintuicyjny i skomplikowany.

Jeśli ktoś szuka czegoś z prostym panelem do testów polecam sprawdzić e24cloud, upcloud

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Do panelu można się przyzwyczaić, tragedii nie ma, jak sobie przypomne panele z OVH np. :) Poza tym mi zależy na tym by mieć tez dane nie tylko w Polsce a Aruba oferuje kilka różnych DC np w DE czy UK. e24cloud trzyma wszystko w swoim DC w Poznaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Przez ostatnie 2 tygodnie testowałem serwery smart (za 4 zł) od aruba cloud. W sumie to jestem zadowolony z ich usług: kopiowanie danych z partycji na partycje na poziomie 200 MB/s, procesor to 2400MHz Intel Xeon E5-2630 v3, RAM przechodzi memtesta - wszystko jest ok, poza internetem. Storzyłem sobie serwer w niemieckim DC z myślą, że będą lepsze pingi, ale się przeliczyłem - dostałem włoskie IP, co gorsza połowa pakietów nie dochodziła. Natomiast we włoskim DC internet działa lepiej - pingi do wp.pl na poziomie 40 ms, ale przynajmniej sieć działa stabilnie i pakiety się nie gubią. Szybkość na poziomie 100 Mbit/s.

 

Testowałem też usługi w tiktalik.com. Oferują nieco słabszy procesor (Xeon 1000 MHz), reszta parametrów serwera podobna, za to mają wyśmienity internet. Pingi do wp.pl poniżej 10 ms, o szybkości transmisji danych nie wpominając :).

 

Jeśli chodzi o obrazy systemów operacyjnych to mi osobiście bardziej do gustu przypadła aruba - pewnie dlatego, że można wgrać własny system operacyjny, zaszyfrować partycje i cieszyć się z absolutniej prywatności :) W tiktalik.com jest kilka predefiniowanych obrazów, które instalują się bezpośrednio na dysku - bez tablicy partycji, bez swapa, bez możliwości jakiegokolwiek szyfrowania.

 

Wydaje mi się, że tiktalik.com jest właściwym wyborem dla osób, które oczekują szybkiego łącza. Jeśli zadowoli waś średniej jakości łącze (wysyłanie około 700 kB/s), to aruba jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

kkamil

 

Dzięki za obszerną recenzję. Mi też w sumie bardziej podchodzi Aruba tym bardziej że mam klientów nie tylko z Polski, ale także z DE czy UK co w ich przypadku pozwala mi wybrać konkretną lokalizację dla danego projektu bezpośrednio w danym miejscu DC. Dodatkowo możliwość wgrywania własnych systemów a nie tylko predefiniowanych to jest to :)

 

No i cena jest rewelacyjna. Co do samych pingów, czy testowałeś może DC w Czechach?

Edytowano przez cypisek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Nie zdziw się jak wybierzesz konkretne DC a dostaniesz IP z np . Włoch

 

A nie można tego jakoś u nich recznie ustawic via support?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Tworzysz serwer w niemieckim DC, to system przydziela ci "niemieckie" IP. Za dodatkową opłatą można sobie przydzielać kilka publicznych IP, ale wszystkie będą z tej samej puli adresów konkretnego DC. Zależało mi na niemieckim IP, bo chciałem sobie postawić proxy i mieć możliwość oglądania niemieckiej TV online, niestety nic z tego. Z tym niemieckim IP to ogólnie dziwna sprawa. Serwis whatismyip.com twierdzi, że serwer leży we Włoszech, natomiast pingi i traceroute sugeruje, że łączymy się z Niemcami. Może to za sprawą tego, że FQDN ma włoską domenę?

 

Żeby dać wam rozeznanie zamieściłem poniżej pingi oraz czas ściągania 500 MB pliku z poszczególnych serwerów:

 

Niemieckie DC:

$ ping wp.pl                                                                                                                                                           
PING wp.pl (212.77.98.9) 56(84) bytes of data.                                                                                                                                      
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=1 ttl=58 time=25.3 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=2 ttl=58 time=24.4 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3 ttl=58 time=24.2 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=4 ttl=58 time=24.2 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=5 ttl=58 time=25.6 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=6 ttl=58 time=24.4 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=7 ttl=58 time=26.3 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=8 ttl=58 time=24.3 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=9 ttl=58 time=24.5 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=10 ttl=58 time=24.7 ms
^C
--- wp.pl ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9002ms
rtt min/avg/max/mdev = 24.228/24.837/26.339/0.672 ms

$ wget http://noc.pirx.pl/500mb.bin                                                                                                                                    
--2015-10-26 15:04:37--  http://noc.pirx.pl/500mb.bin                                                                                                                               
Translacja noc.pirx.pl... 193.47.247.4, 2a02:2780:0:100::1:4                                                                                                                        
Łączenie się z noc.pirx.pl|193.47.247.4|:80... połączono.                                                                                                                           
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK                                                                                                                            
Długość: 524288000 (500M) [application/octet-stream]                                                                                                                                
Zapis do: `500mb.bin'                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                    
500mb.bin                                    100%[================================================================================================>] 500,00M  10,0MB/s   w  49s     
                                                                                                                                                                                    
2015-10-26 15:05:26 (10,2 MB/s) - zapisano `500mb.bin' [524288000/524288000]  

Włoskie DC1:

$ ping wp.pl
PING wp.pl (212.77.98.9) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=1 ttl=239 time=55.2 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=2 ttl=239 time=55.2 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3 ttl=239 time=55.3 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=4 ttl=239 time=55.3 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=5 ttl=239 time=55.3 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=6 ttl=239 time=55.3 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=7 ttl=239 time=55.3 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=8 ttl=239 time=55.2 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=9 ttl=239 time=55.2 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=10 ttl=239 time=55.2 ms
^C
--- wp.pl ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9010ms
rtt min/avg/max/mdev = 55.216/55.295/55.389/0.116 ms

$ wget http://noc.pirx.pl/500mb.bin
--2015-10-26 15:07:12--  http://noc.pirx.pl/500mb.bin
Translacja noc.pirx.pl... 193.47.247.4, 2a02:2780:0:100::1:4
Łączenie się z noc.pirx.pl|193.47.247.4|:80... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 524288000 (500M) [application/octet-stream]
Zapis do: `500mb.bin'

500mb.bin                                    100%[================================================================================================>] 500,00M  61,3MB/s   w  8,4s   

2015-10-26 15:07:21 (59,6 MB/s) - zapisano `500mb.bin' [524288000/524288000]

Tiktalik.com

# ping wp.pl
PING wp.pl (212.77.98.9) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=1 ttl=61 time=1.35 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=2 ttl=61 time=1.76 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=3 ttl=61 time=2.46 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=4 ttl=61 time=1.11 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=5 ttl=61 time=1.33 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=6 ttl=61 time=1.08 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=7 ttl=61 time=1.21 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=8 ttl=61 time=1.30 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=9 ttl=61 time=2.42 ms                                                                                                               
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_req=10 ttl=61 time=1.05 ms                                                                                                              
^C                                                                                                                                                                                  
--- wp.pl ping statistics ---                                                                                                                                                       
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9015ms                                                                                                                    
rtt min/avg/max/mdev = 1.051/1.511/2.469/0.505 ms 


# wget http://noc.pirx.pl/500mb.bin                                                                                                                                      
--2015-10-26 17:11:04--  http://noc.pirx.pl/500mb.bin                                                                                                                               
Resolving noc.pirx.pl (noc.pirx.pl)... 193.47.247.4, 2a02:2780:0:100::1:4                                                                                                           
Connecting to noc.pirx.pl (noc.pirx.pl)|193.47.247.4|:80... connected.                                                                                                              
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK                                                                                                                                      
Length: 524288000 (500M) [application/octet-stream]                                                                                                                                 
Saving to: `500mb.bin'                                                                                                                                                              
                                                                                                                                                                                    
100%[==========================================================================================================================================>] 524,288,000 33.9M/s   in 15s      
                                                                                                                                                                                    
2015-10-26 17:11:19 (32.5 MB/s) - `500mb.bin' saved [524288000/524288000]  

Teraz te niemieckie DC działa dobrze, w zeszły czwartek/piątek traciłem co drugi ping (miałem 50% packet loss). Możliwe, że testowałem w trakcie jakiegoś maintenance.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Orientuje się ktoś jak można przeinstalować system ? Bo gdy usunę instancje i postawię od nowa to bierze mi kolejne 4 zł, niby grosze, ale jednak gdzieś powinna być opcja przeinstalowania systemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

W tabelce z listą serwerów, po prawej stronie - kilkamy na "Zarządzaj". W następnym widoku (tam gdzie pokazane są parametry serwera) - żółty guzik "Zainicjuj".

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

W tabelce z listą serwerów, po prawej stronie - kilkamy na "Zarządzaj". W następnym widoku (tam gdzie pokazane są parametry serwera) - żółty guzik "Zainicjuj".

Bardzo dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Mam od wczoraj, założyłem w DC Italy 2.

 

Nie narzekam - nginx, php i mariadb chodzą tak jak powinny chodzić.

 

 

Szkoda tylko że support tak mało pomocny - prosiłem ich o listę przykładowych IP z wszystkich datacenter abym mógł sobie sprawdzić ping i traceroute, to nie chcieli udostępnić i zaproponowali jedynie wykorzystanie na to tego kuponu za 43 PLN :/ Kapa marnować 4 zł na 5 min testów na każdym z serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość

Server na VMware chodzi ok tylko ten ich panel kontrolny jest koszmarny.. dla osób z cierpliwością :) aż dziw, że nowa firma w XXI wieku ma tego typu przestarzały interfejs.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Server na VMware chodzi ok tylko ten ich panel kontrolny jest koszmarny.. dla osób z cierpliwością :) aż dziw, że nowa firma w XXI wieku ma tego typu przestarzały interfejs.

 

Według mnie liczy się funkcjonalność i działalność panelu niż jego wygląd :)

 

Dwie instancje sinusbot pod bota muzycznego do ts3 chodzą swietnie na 1 pakiecie :)

Edytowano przez SchErk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Jeśli chodzi o obrazy systemów operacyjnych to mi osobiście bardziej do gustu przypadła aruba - pewnie dlatego, że można wgrać własny system operacyjny, zaszyfrować partycje i cieszyć się z absolutniej prywatności :)

VPS nie oferuje żadnej prywatności, bo operator ma pełny dostęp do pamięci serwera i może z powodzeniem wyciągnąć klucz do partycji, jeśli zechce (albo zostanie przekonany nakazem). Zresztą, może po prostu czytać dane, kiedy masz włączony serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Masz rację "absolutna prywatność" to przesada - da się zrzucić pamięć serwera i wyłuskać klucze do odszyfrowania dysku. Ale nie można też mówić, że to "żadna prywatność" - w końcu wymaga to od adminów pewnej wiedzy i jest czasochłonne.

 

Czy możesz rozwinąć co miałeś na myśli pisząc o "czytaniu danych, przy włączonym serwerze"? Niby jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Jakkolwiek loguje się na Twój serwer i ma dostęp do danych. Słabą rekomendacją jest założenie, że administracja jest niekompetentna i dlatego nie wyciągnie klucza ;)

 

To, co piszesz, ma sens, jeśli weźmiesz serwer dedykowany. Wtedy to jest prawdziwa bariera. Do przełamania, ale nie łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Filip Nowacki

Mam od wczoraj, założyłem w DC Italy 2.

 

Nie narzekam - nginx, php i mariadb chodzą tak jak powinny chodzić.

 

 

Szkoda tylko że support tak mało pomocny - prosiłem ich o listę przykładowych IP z wszystkich datacenter abym mógł sobie sprawdzić ping i traceroute, to nie chcieli udostępnić i zaproponowali jedynie wykorzystanie na to tego kuponu za 43 PLN :/ Kapa marnować 4 zł na 5 min testów na każdym z serwerów.

DC Italy ~70pingu

Niemcy ~50 ale tu jest problem z wydajnością - przynajmniej na smarcie

UK ~50

Reszty nie testowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Również posiadam usługę od wczoraj jak na razie mogę polecić (DC2 Italy) support bardzo pomocny nic się nie zacina, download 800mb/s upload na poziomie 200mb/s

 

transfery na dysku przeogromne chyba że to zasługa chmury +- (1.1gb/z)

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×