Skocz do zawartości
mr.suchy

Przesiadka z konta reseller na VPS

Polecane posty

Cześć,

 

Posiadam konto reseller w firmię prohost.pl. Złego słowa nie mogę o tej firmię powiedzieć. Obecnie korzystam z oferty, w której mam 20GB dysku. Nie mogę podać odnośnika do ofery ponieważ obecnie nie sprzedają kont reseller. Zastanawiam się nad zakupem VPS ponieważ widzę że reseller jest droższy. W domu na codzień korzystam z Linuxa Mint więc konsola mi nie straszna (teoretycznie). Obecnie posiadam 6 klientów, którzy korzystają z Wordpress, jeden sklep na Prestashop oraz z email (pop3). Budżet to około 700,00 zł brutto. Obecnie płacę około 490,00 zł.

 

1. Jak sprawdzić jakie obciążenie generują moje strony ? Żeby zweryfikować jakiego VPS potrzbuje (pamięć, ram). Obecnie prohost liczy jakieś punkty CPU ale jak to ma się do rzeczywistości ?

2. Znacie poradniki jak skonfigurować VPS ? http://notatnik.mekk.waw.pl/archives/60-Konfigurujemy_VPS_-_czesc_1,_przygotowanie.html znalazłem coś takiego.

3. Czy wynajmując VPS firma jest (po przesiadce) w stanie sprawdzić czy wszystko skonfigurowalem dobrze ? czy nikt sie nie włamię albo coś ?:-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla 6 klientów chcesz stawia VPS? Kto Ci to doradził?

Zostań na resellerze, kup sobie VPS do nauki, nie dla klientów.

 

Odnośnie Twoich pytań:

 

ad1. Najlepiej zapytać aktualnego dostawcy, jest to jednak dość trudny temat i teoretycznie nie sprawdzić tego, ponieważ nie ma określonych norm w tym przypadku. Każdy serwer jest w innej konfiguracji sprzętowej, softwarowej, więc nie ma możliwości dokładnego "przeniesienia" tego na inny serwer, pozostają tylko testy, ale dla 6 stron WP VPS powinien w zupełności wystarczyć, no chyba, że to są jakieś "kolosy"

ad2. Poszukaj Howtoforge, jest tam pełno informacji, tutaj jednak ważna rolę gra doświadczenie, przy 6 klientach można trochę poeksperymentować, tylko uważaj byś nie stracił dobrego imienia wśród klientów, reseller ma ten atut, że masz zaplecze profesjonalnych ludzi, którzy pilnują wszystkiego za Ciebie

ad3. Tak, ale lepiej mieć stałego administratora, tylko uwierz mi, dla 6 klientów nie warto, nie zarobisz na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Obecnie też na tym nie zarabiam. Aktualnie przeglądam jakie są darmowe "Cpanel" ale nie mogę znaleźć żadnego systemu do weryfikacji obciążenia poszczególnych stron, skryptów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem VPS ponieważ widzę że reseller jest droższy. ... Obecnie płacę około 490,00 zł.

 

3. Czy wynajmując VPS firma jest (po przesiadce) w stanie sprawdzić czy wszystko skonfigurowalem dobrze ? czy nikt sie nie włamię albo coś ?:-)

Raczej nie. Mogą skonfigurować za Ciebie, ale to wyjdzie drożej niż ten reseller, którego masz.

 

Obecnie posiadam 6 klientów, którzy korzystają z Wordpress, jeden sklep na Prestashop oraz z email (pop3).

PHP i MySQL to krótka piłka, ale poprawne skonfigurowanie poczty, szczególnie wysyłania, to grubszy problem. Nie wiem też, na ile jesteś zadowolony obecnie z poczty, bo większość hostingów ma to słabo zrobione.

 

Powiem tak. Obecnie też na tym nie zarabiam.

Powinieneś na tym zarabiać :)

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z poczty jestem zadowolony. Co masz na myśli mówiąc problem z konfiguracja wysyłania ? Nie czytałem jeszcze żadnego artykułu o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowanie serwera tak, żeby poczta docierała do odbiorców (SPF, DKIM, rDNS, ogólna poprawność techniczna) sprawia użytkownikom tutaj wiele problemów i wymaga stałego doglądania. Zresztą, odbieranie poczty (filtrowanie spamu przede wszystkim) też bywa uciążliwe. Albo robisz to edukacyjnie, albo masz z tego zysk, bo w każdym innym przypadku lepiej komuś zlecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Dla 6 klientów chcesz stawia VPS? Kto Ci to doradził?

Zostań na resellerze, kup sobie VPS do nauki, nie dla klientów.

Irek, niby masz racje ale można mieć 6 klientów którzy muszą być trzymani na VPS (mój przypadek). Bardzo duża ilość transferu czy wymagające skrypty (nie lipne). Ale OK, spróbuj mnie przekonać że nie mam do końca racji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla 6 klientów chcesz stawia VPS? Kto Ci to doradził?

Dlaczego nie? Ja bym pewnie wziął VPS-a pod każdego z tych klientów. Zależnie od obciążenia. VPS-y są tanie, a czas spędzony na separowanie użytkowników nie i do tego mało przyjemne zajęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbliżam się do granicy dostępnych punktów CPU na miesiąc. Dlatego zadaje takie a nie inne pytania. Spróbuje się dzisiaj pobawić DKIM na mojej wirtualce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do DataHost. Każde konto jest odseparowane od innych i posiada gwarantowane zasoby. Chcesz przetestować odezwij się na pw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×