Skocz do zawartości
kashana

[cesja] Czy Wiążą Się Z Tym Jakiekolwiek Opłaty?

Polecane posty

Witam.

Moim pytaniem na dzisiaj jest pytanie czy robiąc cesje z home.pl do nazwa.pl będę musial płacić opłate abonamentową bądź jakąkolwiek inną związaną z przedsięwzięciem? czy jak kupiłem domene od kogoś to cesja odbędzie się bez kosztów?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. z nazwa.pl zrobiłem cesję do az.pl. Jedyne koszty jakie miałem to wysłanie listu z formularzem i kopią dowodu osobistego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy cesja to nie jest przypadkiem zmiana rejestranta domeny ?

A opisywana operacja (przeniesienie domeny z home do nazwy) nie jest aby transferem domeny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak najbardziej zależy od zapisów regulaminowych danego usługodawcy - często w regulaminach różnych promocji, podczads których kupujemy domeny, widnieje tam notka o dodatkowych kosztach w przypadku zmiany usługodawcy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim pytaniem na dzisiaj jest pytanie czy robiąc cesje z home.pl do nazwa.pl będę musial płacić opłate abonamentową bądź jakąkolwiek inną związaną z przedsięwzięciem? czy jak kupiłem domene od kogoś to cesja odbędzie się bez kosztów?

Cesja - zmiana dysponenta (właściciela) domeny, bez zmiany firmy utrzymującej domenę.

Transfer - przeniesienie obsługi fakturowej domeny z jednej firmy rejestrującej do innej.

Cesję wykonujesz po zakupie domeny od kogoś, wysyłając odpowiedni dokument do firmy, gdzie domena była rejestrowana (home.pl ma takie dokumenty na stronie http://home.pl/pomoc/start/formularze). I warto się upewnić _przed_kupnem_, na jakich warunkach domena była rejestrowana. Bo jeśli w promocji, to najczęściej są ograniczenia dotyczące transferu (najpierw trzeba przedłużyć domenę o kolejny rok, a dopiero potem można wykonać transfer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×