Skocz do zawartości
Bartosz Z

Laptop 14-15" dla kobiety, do 5 000 PLN

Polecane posty

Hej,

Szybki temat! Potrzebuję laptopa do prac biurowych dla kobiety. Windows 8.1 i pakiet biurowy ma na nim latać (nie chodzić).
Generalnie jestem fanem Lenovo, a toleruję jeszcze Dell'e. Moim pierwszym pomysłem był ThinkPad E450/E550 - czy spotkaliście się z serią E? Jak wypada względem T?

Procek i5/i7, 8-16 GB RAM, dysk 1 TB 7200 RPM (ewentualnie dodatkowo drugi - SSD 128 GB). Matryca FullHD lub okolice tej rozdziałki. Długi czas pracy na akumulatorze jest dosyć ważny.

Może jeszcze uda mi się znaleźć ciekawego T440, ale chciałem usłyszeć Wasze zdanie na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Bartosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Osobiście jestem fanem/wyznawcą Asusów - w mojej rodzinie stosuje się je od lat (mama, tata, ja). Rodzice mają starsze wydania, ja od lutego mam nówkę sztukę, tyle że nie mieszczącą się w Twoich rozmiarach i wymaganiach sprzętowych. Jednak, gdy wyszukiwałem sobie laptopa do szkoły (bo takiego muszę sobie znaleźć by nie targać ze sobą 17,3'' spoglądałem na Della. Może w ich kierunku się porozglądaj?

 

Jeżeli chodzi o podane przez Ciebie Lenovo - skłaniałbym się ku E550, z tym że Ja znalazłem wersje z i3-500xU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolej, E550 występuje też z mocniejszymi prockami, ale martwi mnie jego fizyczna budowa. Nie miałem go nigdy w rękach i nie wiem, czy nie jest bardzo "plastikowy" (choć jest wykonany w 100% z ABS :D ).

Znalazłem T440 w tych pieniądzach - czekam na odpowiedź X-Komu w sprawie personalizacji i końcowym koszcie.

Jeśli chodzi o Asusa, to dziewczyna ma jakiegoś kilkuletniego, który grzeje się jak piec CO i woli używać małego X200 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Windows 8.1 i pakiet biurowy ma na nim latać (nie chodzić).

Procek i5/i7, 8-16 GB RAM, dysk 1 TB 7200 RPM (ewentualnie dodatkowo drugi - SSD 128 GB). Matryca FullHD lub okolice tej rozdziałki. Długi czas pracy na akumulatorze jest dosyć ważny.

 

windows latac na hdd 7200?

ewentualnie SSD ?

i przy tym dlugi czas na baterii?

TYLKO i WYŁĄCZNIE SSD to podstawa żadne tam 7200 a reszta to juz dowolnie i tak będzie na wyrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cdcd, to inaczej - podstawowo 128 GB SSD i miejsce na wstawienie drugiego HDD.
Nie zmieszczę 500 GB danych ze starego dysku na nowym SSD, a podłączanie dysku na sznurku odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Ausa mojego (R752L) - owszem, grzeje się niemiłosiernie, ale jeżeli gram na nim w jakąś porządniejszą gierkę (nie patrzmy w tym momencie na Pasjansa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robson345, Ty wydajesz się być specem od takich rzeczy :P

Miałeś w rękach E550? Czy T440 będzie dobrym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle co miałem w rękach, tylko co słyszałem o nim. Znajomy sobie go chwali.

 

A co do sekty - no cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cdcd, to inaczej - podstawowo 128 GB SSD i miejsce na wstawienie drugiego HDD.

Nie zmieszczę 500 GB danych ze starego dysku na nowym SSD, a podłączanie dysku na sznurku odpada.

 

Masz 5K i chcesz kupić laptop ani do grania z bajerami dual gpu itd ani mobilny, zgrabny, lekki, slim ,energooszczędny 12-14 , ani tez wygodny duży do pracy min 17 tylko taki zwyklak 15 na zwykłym dysku zamulacz na Windowsie byle obudowa pancerna do rzucania? ;) w każdym markecie do max 2K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17" odpada ze względu na mobilność. Obecna 15" jest odpowiednich rozmiarów, więc celuję w podobne. E550 ma procka z TDP 15 W, więc ciężko o większą oszczędność chyba?

Jeśli chodzi o dysk, to będzie jednak SSD 240-256 GB.

 

Po prostu ma to być laptop dobry do pracy przez najbliższych kilka lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w rękach E550? Czy T440 będzie dobrym wyborem?

 

Nie miałem żadnego z nich ale jak dla kobiety to brałbym serię E. Do tego musisz się liczyć z tym że w serii T za matrycę FHD IPS trzeba trochę dopłacić, bo większość to matryce HD TN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FHD IPS mi się bardzo podoba, ale różnica w cenie faktycznie duża ;)

 

X-Kom zapewnił mnie, że nawet ThinkPady E są lepiej wykonane niż seria IdeaPad dla "Kowalskiego". Dzięki, decyzja podjęta - dam znać po zakupach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopa do prac biurowych dla kobiety

 

Jeżeli to ma być praca biurowa (brak potrzeby mobilności) to po co laptop?

Laptop to:

- mały ekran czyli wzrok szybciej padnie po X latach pracy

- wysoka cena za podzespoły w porównaniu do komputera stacjonarnego

- brak możliwości pracy przy laptopie w prawidłowej pozycji (serio nie da sie) - albo wysiądą nam nadgarstki albo kręgosłup szyjny.

 

Za tą kase o której mówisz można dostać porządnego kompa na i7 + 28-29 calowy monitor, albo dwie 24ki. Takie stanowisko pracy to nieporównywalnie większy komfort w porównaniu do lapa.

Just my 2 cents.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seomajster, wiem o co chodzi, bo sam dużo pracuję przy laptopie (ale jednak z dodatkowym monitorem, myszką) :)

Laptop jest wymagany, bo jest często wożony po Polsce, przewożony z mieszkania do biura, na prezentacje. Kupno dwóch stacjonarek do domu i biura odpada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być praca biurowa (brak potrzeby mobilności) to po co laptop?

Laptop to:

- mały ekran czyli wzrok szybciej padnie po X latach pracy

- wysoka cena za podzespoły w porównaniu do komputera stacjonarnego

- brak możliwości pracy przy laptopie w prawidłowej pozycji (serio nie da sie) - albo wysiądą nam nadgarstki albo kręgosłup szyjny.

Jakieś legendy o carpal tunnel. Laptop jest zdecydowanie bardziej wygodny, bo pozwala regularnie zmieniać pozycję oraz pracować gdziekolwiek (biuro, kuchnia, kawiarnia). A z odpowiednimi akcesoriami można go sobie ustawić zupełnie komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×