Skocz do zawartości
Przenikający

Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

Polecane posty

Witam!

 

Poszukuję hostingu www z własnym nr IP serwera wiadomości (indywidualne IP na SMTP) i wysokim uptime, najlepiej z DirectAdmin. Nie VPS.

 

Czy jest jakaś alternatywna do Vipower.pl?

 

Z pozdrowieniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W biznes-host.pl - wystarczy że zamówisz dodatkowy IP do serwera www - cena 60 PLN/rok za IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet miesięczny?

 

Pytam najpierw o wskazanie usługodawcy, który to ma. I napisałem, że chodzi o hosting (współdzielony), a nie o VPS. Budżet? - Zależy jakie będę limity, to wybiorę odpowiednio dopasowany.

Kei.pl daje radę.

 

Daje radę z indywidualnym IP na serwer poczty? ;-)

 

Ale w Kei.pl baza danych jest ograniczona do 2 GB. Jak zdecydowałbym się tam umieścić CRM, to może zabraknąć miejsca (chodzi o samą bazę).

W biznes-host.pl - wystarczy że zamówisz dodatkowy IP do serwera www - cena 60 PLN/rok za IP

 

No właśnie od biznes-host.pl chciałbym się oddalić (z ich serwerowni, z której korzysta też powiązana spółka NetDC).

Edytowano przez Przenikający (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przekroczysz 2GB na jedną bazę, to może być problem, żeby nadal to utrzymywać na hostingu współdzielonym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje radę z indywidualnym IP na serwer poczty? ;-)

Możesz dokupić dedykowane IP w kei. Z taką bazą przeniósłbym się na VPS-a, w ogóle wziął oddzielną instancję pod bazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 2GB dla bazy danych to tylko VPS lub inna usługa dedykowana - jeżeli faktycznie taki masz rozmiar bazy danych.

 

Sprawdź hostit.pl - hosting dedykowany jest z własnym IP - w przypadku Hosting www - koszt dedykowanego IP dla poczty 10 zł netto / mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mi z tą bazą wyjdzie. Chodzi o bazę do CRM. Obecnie używam SQL (MS) na swoim komputerze - plik bazy ma wielkość prawie 4 GB, ale po przeniesieniu danych do MySQL nie wiem ile wyjdzie. Jak robię backup tej bazy z poziomu Business Contact Managera (dodatek do MS Outlook do zarządzania relacjami z klientami, taki pseudo-CRM), to plik skompresowany ma ~600 MB.

Możesz dokupić dedykowane IP w kei. Z taką bazą przeniósłbym się na VPS-a, w ogóle wziął oddzielną instancję pod bazę.

 

W Kei.pl jest niski limit pamięci na proces PHP: tylko 64 MB.

Wychodzi drogo: żeby mieć np. 4 GB na bazę, trzeba zamówić VPS z zasobami serwera 10% za ~142 zł brutto miesięcznie (promocja na 1 miesiąc: 122 zł brutto). Do tego jeszcze jednorazowy koszt podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (tzw. umowa GIODO) za 150 zł + VAT.

Sprawdź hostit.pl - hosting dedykowany jest z własnym IP - w przypadku Hosting www - koszt dedykowanego IP dla poczty 10 zł netto / mc.

 

Fajnie to wygląda na stronie. Ale opinie o firmie odstraszają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CRM, którego używasz lokalnie w firmie? To może Windows Server w biurze, a nie hosting?

 

Albo w ogóle jakiś hosting Exchange? (Czy czego tam potrzebujesz. Nie znam się na tych Microsoftowych usługach.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CRM, którego używasz lokalnie w firmie? To może Windows Server w biurze, a nie hosting?

 

Albo w ogóle jakiś hosting Exchange? (Czy czego tam potrzebujesz. Nie znam się na tych Microsoftowych usługach.)

 

Tak, tego niby CRM używam lokalnie (dokładnie to co mam w tej chwili to nie nazwałbym tego prawdzimym CRM, tylko takim pseudo-CRM). Myślę o przeniesieniu tego na CRM webowy, żeby mieć dostęp z dowolnego urządzenia przez przeglądarkę - coś w rodzaju EPESI, ViTiger, czy jakiś fork SugarCRM (wszystko działa na PHP/MySQL). Gdybym miał pozostać na tym MS BCM, to w zasadzie mógłbym przenieść samą bazę na zewnętrzny serwer SQL - do tego Windows Server nie jest potrzebny. Mógłby być nawet z jakiegoś hostingu, ale i tak musiałbym mieć zainstalowanego tego BCMa w Outlooku, co wiąże się z licencją. Pod Androidem tego też nie uruchomię.

 

PS. Exchange to jest do obsługi poczty, współdzielenia kontaktów, kalendarzy.

 

A co myślicie o hostingu forpsi.pl ?

Oni wykorzystują infrastrukturę Aruba CLOUD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co takiego złego w vipower.pl, jeżeli spełnia wszystkie wymagania? :)

Co do bazy danych >2GB - jak najbardziej na vipower.pl możesz trzymać taką bazę. Posprawdzałem z ciekawości kilka serwerów hostingowych to największy klient ma bazę MySQL 8,1GB i kilkunastu ma powyżej 2GB. Problemu żadnego nie robimy, o ile tylko wielkość bazy danych mieści się w przestrzeni, którą ma wykupioną klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co takiego złego w vipower.pl, jeżeli spełnia wszystkie wymagania? :)

 

Co do bazy danych >2GB - jak najbardziej na vipower.pl możesz trzymać taką bazę. Posprawdzałem z ciekawości kilka serwerów hostingowych to największy klient ma bazę MySQL 8,1GB i kilkunastu ma powyżej 2GB. Problemu żadnego nie robimy, o ile tylko wielkość bazy danych mieści się w przestrzeni, którą ma wykupioną klient.

 

A na jakich dyskach utrzymujecie te bazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda na stronie. Ale opinie o firmie odstraszają.

 

Może dlatego że nie korzystamy z marketingu szeptanego (nie płacimy za opinie) - Andrzej - przetestuj sam i napisz własną opinie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A na jakich dyskach utrzymujecie te bazy?

Bazy danych trzymamy na dyskach SSD.

Storage dla webaplikacji na dyskach SATA (6 lub 8 dysków) w raid10 + flashcache SSD na PCI-E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co takiego złego w vipower.pl, jeżeli spełnia wszystkie wymagania? :)

Na dzień pisania tamtego wpisu nie miałem wyrobionego zdania o ViPower.pl (na tym forum przeważały opinie pozytywne, ale było też parę negatywnych) - szukałem alternatyw (których jest niewiele).

Fajnie to wygląda na stronie. Ale opinie o firmie odstraszają.

 

Może dlatego że nie korzystamy z marketingu szeptanego (nie płacimy za opinie) - Andrzej - przetestuj sam i napisz własną opinie.

Ale w takim razie czy ktoś inny płaci za opinie negatywne na Wasz temat?

Z testowaniem to jest mitręga (a czasami nawet gehenna) - przeniesienie serwisu wraz z e-mailami, konfiguracja i po stronie serwera i w kliencie pocztowym, a problem najbardziej potęguje powolna propagacja zmiany delegacji domen w serwerach DNS (e-maile przychodzą raz to na stary, raz na nowy serwer i już wydaje się, że po kilku godzinach tylko na nowy, o potem jeszcze po 20-30 godzinach przychodzą też na stary, i to e-maile wysyłane z Polski - horror, później to trzeba zbierać).

Edytowano przez Przenikający (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim razie czy ktoś inny płaci za opinie negatywne na Wasz temat?

 

 

Tego nie wiem :) a ty? Chodziło mi raczej, że nie staramy się przykryć nie wygodnych opinii "pozytywnymi" komentarzami. W ciągu 10 lat działalności, wiem że mogło nazbierać się klientów nie zadowolonych - jednak:

 

1) Przyjrzyj się ocenie niezawodności - niby źle ale oceniają na 4 z 5 - czyli źle czy dobrze wg oceniających ? Sami nie mogą się zdecydować.

 

2) Mam nadzieję, że moderatorzy dodadzą nasze odpowiedzi na ww. opinie (nie odpowiadaliśmy do tej pory na nie - ale pod Twoim naciskiem udzieliłem odpowiedzi)

 

Jeden z klientów negatywnych, który opisał się jako pegaz (gry?) - no cóż jestem po rozmowie z tym panem w dniu dzisiejszym :D - moja riposta z "dowodami" także jest (mam nadzieję że moderatorzy dodadzą ja).

 

Właściciel komentarza zadzwonił dzisiaj do nas z informacją że serwer źle działa - okazało się, że jego wykorzystanie serwera baz danych (CPU) na serwerze MySQL wynosi ... 17% zaś sam serwer PHP pluje internal server error (z powodu struktury baz danych - ale wina zapewne znowu jest po naszej stronie, ponieważ na serwerze jest tylko presta i wordpress (klienta jednostka mysql to 128 GB - dyski SSD).

 

Pan stwierdził, że był wzburzony i prosi o zrozumienie - no cóż ale gówno (chamskie opinie) uczepiło się statku i krzyczy płyniemy!

 

Czytając nieraz opinie klientów o firmach hostingowych, naprawdę szkoda mi wielu właścicieli firm , bo wiem jak mocno pracują nad tym aby zapewnić świetna usługę - a potem BUM! Konto do dupy, bo gość ma wordpressa z hackowanego lub abusuje - ale to wina hostingodawcy.

 

Moja historia skończyła się na ostrym dyżurze kardiologii we Wrocławiu po takich klientach, więc doszedłem do wniosku (za radą lekarza) - że muszę podchodzić do nich z dużym dystansem.

 

Szkoda tylko, że nikt z opiniujących nie jest w stanie wypowiedzieć się pod imieniem i nazwiskiem podając dodatkowo np. nr zgłoszenia - ale wiemy dobrze dla czego tak jest - byłoby to zbyt łatwe do zweryfikowania.

 

 

 

DNS (e-maile przychodzą raz to na stary, raz na nowy serwer i już wydaje się, że po kilku godzinach tylko na nowy, o potem jeszcze po 20-30 godzinach przychodzą też na stary, i to e-maile wysyłane z Polski - horror, później to trzeba zbierać).

 

Bez problemu większość firm z migruje Ci maile automatycznie bez zawracania głowy. Co do DNS - wystarczy poprostu wydelegować domenę do nowego hostingodawcy i tam ustawić rekord A na starego - od po 2/3 dniach zmienić A na normalne ustawienia - przejście powinno być płynne i bez przeszkód.

 

Edytowano przez m.arcin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja historia skończyła się na ostrym dyżurze kardiologii we Wrocławiu po takich klientach, więc doszedłem do wniosku (za radą lekarza) - że muszę podchodzić do nich z dużym dystansem.

 

Trzeba więc podchodzić z dystansem do tego co się robi.

Bez problemu większość firm z migruje Ci maile automatycznie bez zawracania głowy.

 

No właśnie wcale nie. Bynajmniej ja miałem ograniczony wybór tylko do tych hosterów, którzy dają indywidualne IP także na serwer wiadomości (na SMTP), a takich jest niewielu (oczywiście nie chodzi o VPS, gdzie to jest naturalne).

Musiałem osobiście przenosić pliki wiadomości (po spakowaniu) z DirectAdmin do cPanel - efekt był taki, że wszystkie wiadomości wyświetlały się w klientach pocztowych jako nieprzeczytane (pliki nie znajdowały się w katalogach "new" tylko "cur", a mimo to). Za dużo katalogów z wiadomościami, żeby wszystkie odznaczać jako przeczytane. Zrezygnowałem więc z cPanel i przeniosłem się do innego hostera na DirectAdmin (ale też z możliwością indywid. IP na SMTP). Póki co, nowy hoster daje radę. Nawet nie wykupiłem jeszcze indywid. IP, bo współdzielone IP jest, jak na razie, od ponad tygodnia czyste (nie jest na żadnej czarnej liście). Uptime też 100%.

Co do DNS - wystarczy poprostu wydelegować domenę do nowego hostingodawcy i tam ustawić rekord A na starego - od po 2/3 dniach zmienić A na normalne ustawienia - przejście powinno być płynne i bez przeszkód.

 

Rada na przyszłość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wykupiłem jeszcze indywid. IP, bo współdzielone IP jest, jak na razie, od ponad tygodnia czyste (nie jest na żadnej czarnej liście).

No niestety, dzisiaj już IP hostera trafiło na czarną listę. Długo się nie nacieszyłem. Trzeba będzie kupić indywid. IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakoś nikt już nie interesuje się tym wątkiem. :( Póki co jestem na ViHost.pl (hosting współdzielony), z indywidualnym IP na SMTP - jest OK :) - IP jest czyste. Uptime też w miarę OK. Serwer zaliczył parę-paręnaście padów kilkuminutowych, ale w środku nocy i przed świtem - roboty Google AdWords nie zaprotestowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakoś nikt już nie interesuje się tym wątkiem. :( Póki co jestem na ViHost.pl (hosting współdzielony), z indywidualnym IP na SMTP - jest OK :) - IP jest czyste. Uptime też w miarę OK. Serwer zaliczył parę-paręnaście padów kilkuminutowych, ale w środku nocy i przed świtem - roboty Google AdWords nie zaprotestowały.

Na vihost.pl obecnie nie sprzedajemy hostingu współdzielonego. Więc jesteś raczej na vipower.pl :)

Co do padów to niestety muszę potwierdzić, przed świtem raz był problem z ATMANem w Gdańsku i cały ruch idący przez nich był odcięty od naszych zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na vihost.pl obecnie nie sprzedajemy hostingu współdzielonego. Więc jesteś raczej na vipower.pl :)

Tak, tak. Napisałem z rozpędu (ViHost bardziej kojarzy się z hostigiem niż ViPower, który, jak sama nazwa wskazuje, kojarzy się z czymś mocniejszym ;)). Ale biznes tej samej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×