Skocz do zawartości
PanDoktor

Dwa systemy na PC

Polecane posty

Witam,

 

To, że dwa a nawet więcej systemów na PC można mieć to o tym wiedziałem, ale chodzi dokładnie o sytuacje w której to siedze na Linuxie i chce nagle przejść na Windows, ale nie chce zamykać linuxa bo wiem, że za chwile do niego mogę wrócić, wiec działałoby to na zasadzie, że jakiś przycisk odpowiada za to, że nagle jestem na innym już "uruchomionym" w całości systemie i przechodzę płynie.

 

Jest taka możliwość?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Tylko wirtualizacja. VMware Workstation, Virtual Box, Hyper-V...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GPartedem musisz zmniejszyć rozmiar systemowej, linuxowej partycji, żeby mieć wolne miejsce pod partycję dla Windowsa. Następnie instalujesz GRUBa nie na dysku (jak domyślnie), a na partycji linuxowej.

Później normalnie instalujesz Windowsa, jednak utracisz dostęp do Linuxa..

 

Na Windowsie instalujesz EasyBCD, który wykryje partycję z GRUBem i doda ją do menu bootowalnych systemów.

 

Nie jestem pewien, ale do wyboru systemów można chyba użyć GRUBa - wtedy po instalacji Windowsa powinieneś zabootować jakieś livecd i zainstalować GRUBa na dysku (nadpisać MBR Windowsa). GRUB wykryje instalacje Linuxa i Windowsa.

 

 

:unsure::(

Ok.. Bez zamykania Linuxa zostaje Ci tylko wirtualizacja - VirtualBox lub VMWare Player.

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A jak będziesz chciał zrezygnować z linuxa to w konsoli windowsa

fix boot

fix mbr

i będzie działał prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chce na kompie instalować VirtualBox i wtedy działać na wirtualnej maszynie bo to mija się u mnie z celem. :/

A ja nie chce pracować kolejne 3 miesiące, ale niech kasa nadal przychodzi bo inaczej to bez sensu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chce na kompie instalować VirtualBox i wtedy działać na wirtualnej maszynie bo to mija się u mnie z celem. :/

A co chcesz osiągnąć? Jaki jest cel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×