Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Sytuacja merytoryczna na forum

Polecane posty

Gość Pokuć

Na dzień dobry muszę powiedzieć że sam święty nigdy nie byłem i nie jestem i niejednokrotnie dawałem tutaj pokaz niezbyt fajnego zachowania, powiedzmy że często nieodpowiedzialnego. Tu jakiś głupi wyskok, tam jakiś skrajny post etc. Ogólnie zaniżanie poziomu forum ale ja nie o tym.

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem że pojawia się coraz więcej nowych tematów dotyczących usług które w mojej opinii uznaję za typowo śmieciowe. Jakieś różne serwery TeamSpeak, CS czy CSGO, Minecrafty etc. Ciągle jakies biadolenie że ktoś komuś coś zepsuł, zrobił włam czy inne świństwo. Do tego pytania czy na takim a takim współdzielonym pójdzie jakiś tam serwer czegoś tam, TeamSpeaka czy kolejny miliardowy serwer Minecrafta. Pytania generalnie głupie wraz z towarzyszącą im postawą roszczeniową. Bo każdemu wszystko się należy, najlepiej za free.

 

Tutaj pytanie do administracji - czy macie możliwość oczyszczenia tego forum z tych różnych tematów dotyczących śmieciowych usług typu TeamSpeak czy CSGO/ Minecraft? Są chyba fora poświęcone tym tematykom gdzie gimbusy czy mówiąc mniej obraźliwie - młodzież ma opcję wypowiadania się kto ma lepszego serwera i kto komu gdzie się włamał i narobił problemu. Chodzi o oczyszczenie tego forum z różnych dziwnych wynurzeń które potrafią robić spory ferment i przy okazji zaszkodzić niejednej firmie jak nie atakami DOS to w inny sposób. Czy jest możliwość aby tego typu tematy i prośby były odsyłane na odpowiednie ku temu fora a tematy zamykane i po kilku dniach kasowane? Rozumiem że mamy wolność słowa, demokrację, blablabla, ale czytanie kolejnych postów o wakacyjnych czy szkolnych serwerach śmieciowych staje się zwyczajnie nudne.

 

Czy można coś w tym kierunku poczynić?

 

Jestem jaki jestem, czasem trochę pośmiecę ale nie jestem groźny :)

Prosiłbym o ograniczanie personalnych podjazdów do minimum.

 

Pozdrawiam :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie/usuwanie takich tematów wcale nie zwiększy wartości merytorycznej na forum - każdy lubi coś innego i czymś innym sie zajmuje i o tym pisze.

 

Problemem jest tu raczej brak chęci do podnoszenia tej jakości poprzez fajne dyskusje przez firmy - wystarczy porównać:

 

1) Szukam serwera - tu pełno ofert od firm

http://www.webhostingtalk.pl/topic/52353-serwer-wirtualny-lub-vps-z-administracja/

 

2) Temat typowo techniczny - poza malu żadna firma nie podjęła się kontynuowania tego tematu, czy też dodania coś merytorycznego od siebie:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/51335-kvmqemulibvirt-wydajnosc-raw-vs-qcow2/

 

tematy przykladowe i nie chodzi tu o pokazywanie palcem kto jest zły a kto dobry, bo sam duzo nie pomagam ale tu szukałbym rozwiązania problemu z jakością tematów, a nie zabawy z TS-ami.

 

Podobają mi się merytoryczne dyskusje na innym forum - fakt że jest ich o wiele mniej nic tematów tutaj a w dodatku w polowie nie wiem o co chodzi, ale wiem że jak wchodze to mam co ciekawego czytać:

1) Problem:

http://ccie.pl/viewtopic.php?t=21527

 

2) Poszukiwania sprzętu:

http://ccie.pl/viewtopic.php?t=21514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Szukam serwera - tu pełno ofert od firm

http://www.webhostin...-administracja/

 

 

Skoro szuka serwera i do tego wyraża wyraźnie, że mogą być oferty firm, to dlaczego nie ich być?

 

To, że temat czasami schodzi na "trawę" bez powodu, to już druga sprawa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś - chętnie bym ( i pewnie inni) zobaczyli tyle odpowiedzi czy nawet dyskusji na pytania techniczne co na prośby o serwer.

Z wieloma osobami z tego forum można wymienić się doświadczeniami poprzez pw/maila ale nikt nie chce prowadzić dyskusji, bo zwyczajnie brak zainteresowania od firm, dla ktorych uzytkownik to tylko potencjalny klient.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, źle zrozumiałem.

WHT niestety nie jest moim zdaniem zbyt merytorycznym forum, tego raczej się nie zmieni.

 

Tu raczej użytkownicy powinny dawać jakąś chęć pomocy nie firmy. My nie mamy czasu nawet czasami na update własnej bazy wiedzy na stronie, wrzucenie nowej czy inne rzeczy czekające w kolejce, co dopiero poświęcać czas na komercyjne forum, informować co jak i gdzie. No wybacz, samo życie, albo profesjonalna obsługa klienta firmy, albo forum, coś za coś.

 

Nawet moderatorzy mają swoje zajęcia, nikt z nich nie dostaje za to zapłacone za działania na forum, więc nie ma co się dziwić, że to wszystko stanęło. Bartosz też jest zajęty pewnie, przecież prowadzi firmę, więc nic tu się nie zmieni.

 

Pamiętam, że były plany portalu, i też stanęło bo nikt nie chciał za darmo tego robić, było tylko kilku chętnych, co z nimi teraz jest to nie wiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zapewne kiedyś kiedy stałe łącze kosztowało krocie (chyba coś koło 300 PLN za 1 Mbit/s - 12 lat temu w PL) to forum musiało siłą rzeczy być merytoryczniejsze niż jest dzisiaj. To jest niestety cena coraz tańszych usług na które sobie może dziś w zasadzie pozwolić każdy i tego nie zmienimy. Nie to jest jednak tematem dyskusji.

Rozpoczynając ten wątek chciałem podkreślić problem jaki - moim zdaniem - występuje z usługami które uznaje za śmieciowe z czym oczywiście masa ludzi ma prawo się nie zgodzić i mają do tego święte prawo.

Oczywiście serwery TeamSpeak, CSGO czy Minecraft podchodzą pod kategorię hostingu (czyli pod tematykę ogólną tego forum) ale zazwyczaj w tych tematach aktywna jest zwykła dzieciarnia która się nudzi, marzy o wielkich biznesach i niejednokrotnie prowadzi działalność szkodniczą polegającą na tym że jeden młodzieniec ma większego serwera od drugiego pana i trzeba mu ten serwer zniszczyć przy okazji szkodząc infrastrukturze danej firmy to jest działanie na szkodę klientów którzy mają problemy z dostępem do usług bo dwóch młodzieńców licytuje się kto komu zniszczy pierwszy biznes i serwer.

Dlatego właśnie tego typu usługi choć wyczerpują termin hostingu to raczej są jego czarną kartą, zbędnym balastem i miejscem o niespecjalnie wysokim poziomie może nie tyle co intelektu co wypowiedzi.

Na temat angażu firm w życie forum postaram się wypowiedzieć jutro bądź w ciągu kilku najbliższych dni - jest to nieco szerszy temat a niespecjalnie chce mi się dziś pisać tak długi elaborat (jestem po cięższym dniu w pracy, jutro będzie jeszcze gorzej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×