Skocz do zawartości
Keith

Serwer dla web developera

Polecane posty

Witam, jestem początkującym web developerem. Poszukuję serwera zdolnego utrzymać do 10 stron opartych na WordPressie oraz serwera TeamSpeak3(32 sloty).

Obecnie korzystam z OVH VPS 2014 Classic 3 .

Wiadomo, większość klientów chciałaby utrzymywać stronę w jednym miejscu i kontaktować się tylko z jedną osobą we wszystkich sprawach, zarówno tworzenia projektu jak i dalszego utrzymania. Obecny hosting daje radę od strony www ( jak na razie są tam 3 strony na WordPressie oraz wspominany TS3 ) jednak częste akcje z utratą pakietów (zgłaszając problem utraty pakietów na poziomie 15% support odpowiada, że vps classic mają dość niski priorytet użycia łącza) , kończąca się umowa oraz nowe zlecenia skłaniają mnie by jednak zmienić serwer.

Tutaj pojawia się pytanie... Co polecacie? Zależy mi na dość niskim czasie odpowiedzi, rozsądnej cenie i bezawaryjności. Myślałem trochę o OVH i VPS Cloud 2, co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie chciałbym, żeby przekroczyło to 120zł brutto miesięcznie.

Chyba jeszcze dość ważna informacja o stronach jakie planuje tam umieścić. Takie typowe firmowe wizytówki max 20-30 podstron około 100-300 wejść dziennie na stronę, formularz kontaktowy oraz też serwer pocztowy Moze ograniczę jak narazie sie do 5 stron + serwer ts3 32 sloty. W razie większych potrzeb mile widziana opcja przejścia na wyższy pakiet.

Edytowano przez Keith (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to Wordpressy-wizytówki, to wystarczy Ci coś z 0,5 - 1 GB RAM.

Sprawdź ofertę MicroVPS i TikTalik. Rozważ też wyniesienie TeamSpeaka poza serwer ze stronami - żeby nie robić problemów swoim klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się bardziej rozkręcać warto byłoby spojrzeć na:

http://www.soyoustart.com/pl/serwery-essential/

 

~148zł

 

Dzielisz sobie maszynę na X vps'ów ( ipki za dopłatą - jednorazowo )

Do podziału będziesz miał:

4 c / 8 t 2.66 GHz+ 16 GB 2x 2 TB SATA

 

 

VPS CLOUD 2 - też fajnie wygląda z oferty ovh

 

 

Możesz też kupić zwykły hosting np w nazwie - w cenie promocyjnej do 100na rok, stawiasz tam stronki i tyle ( klienci sobie chwalą ).
Ts'a możesz postawić np. w kimsufi

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soyoustart wyglada swietnie, jednak cena (szczerze niska jak na rozwiazanie dedykowane) w połączeniu z opłata instalacyjna jak narazie nie do przeskoczenia.

Właśnie duzo osob chwali clouda od ovh. Ktoś tutaj moze hostuje sie na tej najnowszej ofercie i powiedziałby jaki czas odpowiedzi jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie duzo osob chwali clouda od ovh. Ktoś tutaj moze hostuje sie na tej najnowszej ofercie i powiedziałby jaki czas odpowiedzi jest?

Którego clouda od OVH? Ogólnie, wszystkie usługi w OVH będą miały ten sam czas odpowiedzi, zależny od datacentre, które wybierzesz/dostaniesz.

 

Najbliżej nas jest chyba SBG, o włos ponad 30ms. Ja mam tam takie samo opóźnienie, jak do Digital Ocean we Frankfurcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Którego clouda od OVH?

Cloud VPS 2

 

Jak patrze na Microvps to najmocniejsza oferta wyglada tez spoko. Pytanie tylko gdzie stoją ich maszynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Keith, w Sprint Data Center.

Nadal nie rozumiem, dlaczego do 10 Wordpressów - wizytówek potrzebujesz takich zasobów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ile na taka maszynę mozna upchać wraz z ts3?

Zawsze moze sie trafić do roboty jakiś sklep internetowy albo bardziej rozbudowana instalacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie konto u jakiegoś chmurowego dostawcy (Digital Ocean na przykład) i uruchamiaj serwery, kiedy potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś zaufanego to albo dedyk z RAID1, albo VPS w jakiejś bardziej znanej marce.

 

Budżetowo polecam niezabijalne kebaby (kimsufi) od OVH. Trzeba się wyłącznie liczyć z jednym dyskiem i sobie zautomatyzować backupy, żeby się nie obudzić z ręką w nocniku. Cenowo przebijają wszystko, a wsadzony tam kalkulatorowy Atom N2800 bez problemu da sobie radę z takim obciążeniem.

 

Wyżej z dedyków jest SYS z raidem, o którym już było wyżej.

 

Jeśli już upierasz się na VPSy to zrezygnuj z oferty OVH (VPSy tam nigdy nie były dobrej jakości) i zainteresuj się innymi markami. Moja przygoda z VPSami była bardzo krótka, bo zawsze lubiłem mieć całe pudło dla siebie, ale digital ocean dobrze wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dedyki odpadają z przyczyn finansowych. Podobnie zagraniczne usługi, zależy mi na maksymalnie krótkim czasie odpowiedzi.
MicroVPS może być, jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli już upierasz się na VPSy to zrezygnuj z oferty OVH (VPSy tam nigdy nie były dobrej jakości) i zainteresuj się innymi markami. Moja przygoda z VPSami była bardzo krótka, bo zawsze lubiłem mieć całe pudło dla siebie, ale digital ocean dobrze wspominam.

 

Nie piszesz przypadkiem o wirtualizacji OpenVZ, której nie ma już w ofercie OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dedyki odpadają z przyczyn finansowych. Podobnie zagraniczne usługi, zależy mi na maksymalnie krótkim czasie odpowiedzi.

MicroVPS może być, jeszcze jakieś propozycje?

 

https://oneprovider.com/dedicated-servers/paris-france

 

czyli online.net francja i taki za 20E spokojnie Ci starczy bez zadnych dodatkowych oplat do tego raid i kvm wiec zainstalujesz wszystko co tam bedziesz chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie piszesz przypadkiem o wirtualizacji OpenVZ, której nie ma już w ofercie OVH?

 

Nie, piszę o aktualnej ofercie. Ta stara to wołała o pomstę do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co jest złego w nowej ofercie VPS od OVH? Te serwery wyglądają fajnie: https://www.ovh.pl/vps/vps-cloud.xml ??

 

To kup takowy, pokorzystaj z miesiąc i będziesz nam mógł ładnie opowiedzieć.

 

Jak dobrze trafisz, to będziesz zachwalał, jak źle trafisz, to będziesz się wystrzegał jak ognia. I właśnie ta loteria jest "tym złym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu a ja myślałem że te ovh są raczej "pewniakiem" jeśli chodzi o jakość :(

Jak nie te vpsy od ovh to co innego, niezawodnego?

 

https://oneprovider.com/dedicated-servers/order-form - coś z tego, czy lepiej SAS od OVH?

Ten oneprovider wygląda dość ciekawie.... Te serwery mają jakieś zabezieczenia przed ddosem w standardzie?

 

1. co mylicie o tych serwerach? Którą firmą lepiej się zainteresować?

2. myślicie że te dedyki będą lepsze od ovh vps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do mnie.

Mam VPS-a opłacony do połowy listopada, panel DirectAdmin (opłacony do listopada).

Starter VPS z DA z Mintshost + 15GB.

Wszystko opłacone do listopada.

 

Interesuje mnie 70zł, PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

U mnie jak na razie stabilnie, jednakże nie wykorzystuje maszyny w stu procentach (Testy oprogramowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu a ja myślałem że te ovh są raczej "pewniakiem" jeśli chodzi o jakość :(

Jak nie te vpsy od ovh to co innego, niezawodnego?

 

https://oneprovider.com/dedicated-servers/order-form - coś z tego, czy lepiej SAS od OVH?

Ten oneprovider wygląda dość ciekawie.... Te serwery mają jakieś zabezieczenia przed ddosem w standardzie?

 

1. co mylicie o tych serwerach? Którą firmą lepiej się zainteresować?

2. myślicie że te dedyki będą lepsze od ovh vps?

 

oneprovider to maszyny z online.net fr masz ssd masz sas 15K ceny bardzo dobre łacza ok do tego darmowy KVM no i niestety albo stety sprzętowy raid , ale podstawowy antyddos słaby

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×