Skocz do zawartości
ClassAxion

Duża ilość zapytania do wew. skryptu, serwer down.

Polecane posty

Hej.

Tak więc posiadam VPSy w OVH i MicroVPS a także hosting w MyDevil i LinuxPL. Moja strona polega na tym że wysyła ~5 zapytań /s do wew. skryptu (na jednego użytkownika) za pomogą ajaxa, skrypt (ten wewnętrzny, w php/curl) wysyła zapytanie do zew. strony i dopiero daje odpowiedź. Na VPSach mam zainstalowane apache, na innych nginxa, lecz strony potrafią paść i trzeba restartować VPSa (chociaż nieraz to i tak nic nie daje, nieraz strony same zaskakują po paru godzinach/minutach). Napisałem nawet ten cały skrypt w django i postawiłem na MyDevil, lecz dziś dowiedziałem się że moja strona nie działa bo administrator musiał zabić wszystkie procesy.. W jaki sposób mógłbym to zoptymalizować? Nie wiem czy kupno lepszego serwera coś da bo zużycie RAM i CPU wynosi ~20% (Na wykresach w MicroVPS i OVH).

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest usługa tylko sam skrypt. RAM czy CPU nie jest wykładnikiem wydajności a nawet jak coś jest nie halo w samym skrypcie to i 32GB RAM i 8 core CPU tobie nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc co miałbym zrobić?

Przy jednym zapytaniu od strony (przez ajaxa) skrypt wykonuje max. 15 zapytań do zew. serwera. Aplikacja w pythonie obsługuje jednocześnie max. 150 zapytań ponieważ wysyłanie requestów odbywa się asynchronicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×