Skocz do zawartości
Max25

Powiadomienie SMS o zaniku/braku zasilania

Polecane posty

Cześć,

 

Czy ktoś z Was zna jakieś niezależne urządzenie, które przy zaniku napięcia (230V) wyśle SMS?

Nie chodzi mi o urządzenia współpracujące z centralką alarmową, a podłączenie go w przewód konkretnego urządzenia.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Kiedyś widziałem w firmie takie rozwiązanie że był podłączony do ładowarki stary telefon z Androidem (jakiś HTC desire), była zainstalowana na nim jakaś aplikacja do automatyzacji zadań i gdy htc wykryło brak zasilania z ładowarki, słało maile, sms i dzwoniło. Może komuś się przyda

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, lepiej zrobić to za pomocą arduino i albo za pomocą komórki wysyłanie sms ( tańsze rozwiazanie ) albo za pomocą modułu GSM on kosztuje okolo 120 zł który będzie podłączony do arduino i wyśle sms w przypadku zaniku jak i wznowieniu się zasilania .

 

Kiedyś robiłem projekt garażu gdzie wykorzystałem mikrokontroler atmege i kontaktron wysyłał mi urządzenie informacje czy drzwi do garażu są otwarte albo zamknięte

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej - warto rozważyć Arduino Uno z gotowym modułem GSM :)
Dodatkowo takie urządzonko może robić wiele innych, przydatnych zadań (np. restarter).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupić raspberry czy arduino i moduł GSM to nie problem. Gorzej z zaprogramowaniem tego, bo jestem zieloniutki jak ufoludek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej - warto rozważyć Arduino Uno z gotowym modułem GSM :)

Dodatkowo takie urządzonko może robić wiele innych, przydatnych zadań (np. restarter).

 

To prawda może bardzo dużo zrobić rzeczy a jeżeli nie arduino Uno można własną płytkę zrobić na mikrokontrolerze atmega 328p to jest to samo co Uno ale trzeba już wiedzieć jak zaprojektować płytkę wytrawić polutować i oczywiście mikrokontroler zaprogramować tak aby robił to co ty chcesz :)

 

Jeżeli sam robisz od podstaw zamiast gotowce kupywać wiadomo o wiele taniej jak u mnie.

Na zdjęciu jest urządzenie alarmu gdzie jeszcze wysyła mi dane do centralki bezprzewodowo więc można wiele.

 

a też możesz tak zrobić taniej zamiast modułu GSM aby wysyłał dane do www gdzie będziesz mógł z każdego miejsca zawsze sprawdzić

post-27104-0-24258100-1440499692_thumb.jpg

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko zależy czy wolisz droższe rozwiązanie za pomocą GSM albo aby wysyłał dane do www.


A czy któryś z kolegów może coś takiego wykonać za rozsądną kwote?

 

a co jest podłączone że chcesz kontrolować czy padło napięcie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W miejscu gdzie ma to funkcjonować nie ma dostępu do sieci internet. Sporadycznie jest tam WIFI (mobilny router).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko rozwiązanie GSM jest dla ciebie rozwiązaniem a co jest takiego podłączonego ze chcesz kontrolować napięcie czy padło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uzgodnijcie to na prywatnej i podzielcie się wynikiem rozmów ;)

Można tanio kupić chińskie "podróbki" (jeśli można mówić o podrobieniu projektu opensource) Arduino Uno i modułów GSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×