Skocz do zawartości
KeeX

Co z darmowymi hostingami?

Polecane posty

Miało być trochę inaczej, a wyszło jak wyszło. W każdym razie jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwijania projektu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szkoda że nie postanowiłeś oddać komuś projektu.

 

Sam miałem w planach za kilka miesięcy wystartować z czymś nowym za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena będzie prawdopodobnie oddana na inny projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mało fajnie ponieważ jak chcesz być traktowany poważnie i tworzysz nowy projekt na tej samej domenie to hosting zostawiasz na subdomenie dla potomnych. A w tej chwili sprawiłeś użytkownikom prezent w postaci przeprosin i zabrania zabawek bo coś tam coś tam.... Dziwnie trochę. Nie powiem że usługi o darmowym profilu do łatwych nie należą i wiem to z doświadczenia zwłaszcza kiedy użytkownicy totalnie olewają zgłaszane sytuacje dotyczące np podejścia do legalności przechowywanej zawartości na usługach. Niby błahostka ale przy pewnej liczbie nie wiesz gdzie masz ręce włożyć. No nic tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nawet pominąć zgłoszenie w obecnej chwili (może z końcem miesiąca) bym przygarnął tych kilku/kilkunastu userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W erze AdBlocków.. tego typu działalność nie ma sensu ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dlaczego? Co ma adblocker do darmowego hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Keex -> CT8.pl, wystarczająco można wyczytać, że zawsze byli pod wpływem CT8 jaki on nie był dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość osób, którzy chcą założyć sobie szybko i bezpłatnie domową stronkę, woli skorzystać z darmowego blogspot.com czy innego wordpress'a. Po co miałbym niby zakładać stronę na jakimś darmowym hostingu o szemranej reputacji, bez żadnych gwarancji, że strona przetrwa, jak mogę sobie zrobić na jakiejś platformie np. wordpress nawet z własną domeną .pl? tam mam przynajmniej "pewność", że ta strona przetrwa, lub po prostu zmieni się operator. Żaden darmowy host nie da mi tej pewności i jakości usług jak w przypadku komercyjnego serwera np z wgranym wordpressem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Trochę Cię teraz poniosło. Zamknięty hosting niczym się nie różni prócz tego że jesteś skazany na jeden skrypt. Na darmowych często testuje się kilka żeby sprawdzić który się spodoba. Poza tym zamknięte hostingi mogą ci nie wydać później plików czy bazy jak będziesz chciał się przenieść przez co jesteś na nich skazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... czemu ktokolwiek miałby nie wydać plików? Na każdym normalnym hostingu to zrobią. Piszesz o jakiejś patalogii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie rozumiem... czemu ktokolwiek miałby nie wydać plików? Na każdym normalnym hostingu to zrobią. Piszesz o jakiejś patalogii.

 

To raczej złe doświadczenie sprzed X lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Od tego też są backupy ręcznie robione przez użytkowników.

~ Poleca B. Juszczyk z 2Be.pl

  • Upvote 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja akurat robię ręcznie te backupy i nie wyobrażam sobie by ich nie mieć. Problem tylko w tym, że zazwyczaj można kliknąć jego utworzenie dopiero w dziwnych godzinach. Ale jakoś tam się udaje to ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA pewnie, tam można ograniczyć wykonywanie backupu do konkretnego przedziału godzin dla usera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja akurat robię ręcznie te backupy i nie wyobrażam sobie by ich nie mieć. Problem tylko w tym, że zazwyczaj można kliknąć jego utworzenie dopiero w dziwnych godzinach. Ale jakoś tam się udaje to ogarnąć.

u dziwnych usługodawców dziwne godziny ;) to taki żarcik ale jeżeli backup nie jest wielkości powiedzmy 20GB czy 40GB to bez problemu można go wykonać w panelu w dowolnych godzinach. Przynajmniej my z takiego założenia wychodzimy że jest on ważny dla klienta i nie zabraniamy specjalnie takich działań nawet za dnia.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam DA, od 23 do 9 rano mogę robić kopie zapasowe, ale o ile o tym pamiętam, to nie jest to problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Możesz robić w każdej godzinie ale od 23 do 9 to optymalny czas ze względu na mały ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem - jeśli to miałoby mieć wpływ realnie na działanie serwera to jest to zrozumiałe - w sumie gdyby nagle jakaś część userów przy największym ruchu zaczęła robić ogromne kopie zapasowe to mogłoby się zrobić nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisałem wyraźnie, że nie da się stawiać sklepu na darmowym hostingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisałem wyraźnie, że nie da się stawiać sklepu na darmowym hostingu

 

Nie długo to będziecie twierdzić że na współdzielonych hostingach nie da się postawić sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się i na darmowym ale z profesjonalizmem ma to tyle wspólnego co ja z Astronomią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×