Skocz do zawartości
wansee

Jak udostępnić katalog innym użytkownikom?

Polecane posty

Witam, szukam najprostrszej metody na to, by udosępnić katalog na dysku innym użytkownikom (najlepiej nie tylko tym w sieci firmowej ale także np. komputerom prywatnym z każdego zakątka globu). Jak to zrobić najprościej a jednocześnie w miare bezpiecznie?

 

Nie proszę o szczegółowe instrukcje tylko bardziej o nakierowanie mnie na jakiś temat / poradnik. Dopiero uczę sie Windows Server 2012.

 

Chodzi mi o to, że chciałbym, po wpisaniu na swoim prywatnym kompie \\nazwaserwera\katalog łączyć sie do tego katalogu np. po haśle, bez potrzeby konfigurowania FTP czy Active Directory. To tak jakbym preferował, aczkolwiek też chciałbym wiedzieć na przyszłość jaka jest najlepsza i najbardziej bezpieczna metoda (na ten moment szukam czegoś prostego, na szybko ale chcialbym wiedzieć dodatkowo co w przyszłości zrobić, żeby było bardziej profesjonalnie).

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Edytowano przez wansee (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

W miarę "bezpiecznie" to tylko FTP albo Active Directory, chodź to pierwsze wypada lepiej w udostępnianiu czegokolwiek "na świat". Jeżeli nie chcesz korzystać z wyszukanych rozwiązań to pozostaje jedynie samba (można ustawić "katalog" na hasło) ale ja bym tego nie używał w wystawianiu czegokolwiek na świat właśnie ze względów bezpieczeństwa.

IMHO jak już naprawdę nie chcesz korzystać z FTP i Active Directory to można zrobić szaloną fuzję i skonfigurować sobie np. cygwin'a z SSH i przez SFTP - ale to tylko moje szalone praktyki i wizje korzystania z M$ windows ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×